Ventspils naftas terminālim 1.ceturksnī stabili apjomi

2009. gada 15. aprīlis plkst. 12:39

A/s Ventspils nafta meitas sabiedrība naftas un naftas produktu pārkraušanas uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls šā gada pirmajā ceturksnī nodrošinājis stabilu naftas un naftas produktu pārkraušanas apjoma līmeni.


Kā informē Ventspils naftas sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Gundega Vārpa, pārkrautais apjoms ir analogs termināļa 2008.gada pirmo trīs mēnešu rezultātam. Šogad no janvāra līdz martam SIA Ventspils nafta termināls pārkrauti 3.8 miljoni tonnu naftas un naftas produktu. Pārkrauto kravu struktūrā šā gada pirmajā mēnesī lielāko īpatsvaru veido pa dzelzceļu un naftas produktu cauruļvadu piegādātā dīzeļdegviela - vairāk nekā 2.7 miljoni tonnu. 0.7 miljoni tonnu no kopējā pārkraušanas apjoma ir pa dzelzceļu transportētais dažādu marku autobenzīns un citi naftas produkti, bet 0.3 miljoni tonnu - nafta un naftas produkti, kas piegādāti pa jūras ceļu.
G. Vārpa norāda, ka šogad SIA Ventspils nafta termināls strādā asas konkurences un globālās finanšu un ekonomiskās krīzes apstākļos, vienlaikus turpinot uzņēmuma modernizācijas projektu īstenošanu un meklējot jaunu pievienotās vērtības pakalpojumu attīstīšanas iespējas, lai nostiprinātu savas pozīcijas reģionā. 
SIA Ventspils nafta termināls ir a/s Ventspils nafta meitas sabiedrība, kurā 51% pieder a/s Ventspils nafta, bet 49% - Vitol sabiedrībai Euromin Holdings(Cyprus) Limited.