Likumi

Vienotā atalgojuma sistēma nobriedusi reformai

Daiga Laukšteina, 23.08.2016

Arno Pjatkins

Foto: Ieva Čīka/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eksperti uzskata, ka VID vadītāja atalgojuma palielināšanai jākalpo par piemēru vienotās atalgojuma sistēmas pārskatīšanai, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Būtu tikai loģiski un racionāli, ja atkārtots konkurss uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu tiktu izsludināts ar jauniem nosacījumiem. Pretējā gadījumā ir lielas bažas, ka tas atkal beigsies bez rezultāta, norāda finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas padomnieks Arno Pjatkins. Bet, lai palielinātu VID vadītāja mēnešalgu, ir nepieciešami grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie vispirms jāizskata valdībai un tad jāpieņem Saeimā, kas rudens sesiju sāks 2. septembrī. Lai arī grozījumus likumā iespējams virzīt steidzamības kārtībā, skaidrs, ka pastāvīga VID vadītāja premjera solītajā 50 dienu termiņā nebūs. Jāatgādina, ka iepriekšējā VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone valsts civildienesta attiecības pārtrauca jau pirms diviem mēnešiem.

A. Pjatkins informē, ka jau nākampirmdien Finanšu ministrijas (FM) sadarbībā ar Valsts kanceleju izstrādātos konkursa nolikuma priekšlikumus varētu skatīt koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē, bet dienu vēlāk – valdībā. Un tikai tad pēc gala lēmuma parlamentā tiks izsludināts jaunais konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu, piedāvājot jau motivējošāku atalgojumu.

Visu rakstu Vienotā atalgojuma sistēma nobriedusi reformai lasiet 23. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru