Vienreizēja iespēja parādniekiem un valstij

2017. gada 29. septembris plkst. 8:34
Sadaļa: Likumi
Dalies ar šo rakstu

120 000 nodokļu parādnieku ir iespēja divu gadu laikā samaksāt pamatparādu, tādējādi atbrīvojoties no soda un nokavējuma naudas maksāšanas

To paredz likums «Par atbalstu nodokļu maksātājiem nokavējuma naudas un soda naudas dzēšanai», kas stājas spēkā šā gada 1. oktobrī, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Iespējas atbrīvoties no nokavējuma un soda naudas nebūs tiem, kuri atzīti par maksātnespējīgiem, kuriem ir apturēta saimnieciskā darbība, kuri ir izslēgti no PVN maksātāju reģistra un nodokļu maksātāja amatpersonas iekļautas riska personu sarakstā vai nodokļu maksātāja adrese ir iekļauta riska adrešu sarakstā.

Trīs mēnešu laikā (līdz 2018. gada 2. janvārim) nodokļu parādniekiem ir iespēja pieteikties nokavējuma un soda naudu dzēšanas pasākumam parādiem, kas radušies līdz šā gada 1. jūnijam, kā arī tiem, kuriem VID audita uzrēķinu samaksas termiņš būs šā gada 25. decembris. «Nekādu ierobežojumu par parādu rašanās laiku (kaut vai no 1991. gada) nav, vienīgi nodokļu parādniekam jābūt dzīvam – uzņēmumi nedrīkst būt maksātnespējīgi,» stāsta Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktore Santa Garanča. Viņa arī uzsver, ka šādas iespējas nav tikai tiem, kuriem ir solidaritātes, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa parādi. Likums paredz, ka šādu iespēju varēs izmantot kopumā 13 nodokļu (iedzīvotāju ienākuma, uzņēmuma ienākuma, pievienotās vērtības, akcīzes, muitas, dabas resursu, izložu un azartspēļu, elektroenerģijas, mikrouzņēmumu, transportlīdzekļa ekspluatācijas, subsidētās elektroenerģijas, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu) parādniekiem.

Visu rakstu Vienreizēja iespēja parādniekiem un valstij lasiet 29. septembra laikrakstā Dienas Bizness.


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām