Pakalpojumi

Viesnīcas Rīgā novērtētas kā vienas no labākajām pasaulē

Dienas Bizness, 20.07.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Šveicē tapušo PwC pētījumu, viesnīcas, kas atrodas Rīgā, tiek vērtētas kā vienas no labākajām pasaulē. Saskaņā ar pētījumu Online reputations – why hotel reviews matter and how hotels respond, 4-zvaigžņu viesnīcu kategorijā Rīgai ir izdevies ierindoties pirmajā vietā pasaulē, teikts medijiem izplatītajā paziņojumā.

Savukārt visu kategoriju (3-, 4-, un 5- zvaigžņu) viesnīcu reitingā, Rīga ir 9.vietā pasaulē, apsteidzot apvienoto Arābu Emirātu otru lielāko pilsētu Abū Dabī. Pirmajā vietā pasaulē ir ierindojusies Keiptauna (DĀR), otrajā vietā Viļņa, taču trešajā Johannesburga (DĀR). Interesanti, ka pasaules pilsētu desmitniekā no Eiropas vēl ir iekļuvušas tikai Edinburga, Prāga, Varšava un Lisabona.

Pilsētu reitingu, pēc tajā esošo viesnīcu tiešsaistes vērtējumiem, nosaka industrijā pirmais izstrādātais un akadēmiski pārbaudītais tiešsaistes reputācijas indekss Global Review IndexTM (GRI). Būtiskākie secinājumi par Rīgas viesnīcām no PwC pētījuma ir šādi:

- Rīga ar GRI 82.61% Centrālās un Austrumeiropas reģionā ir augstajā 4.vietā, kopumā ierindojoties 9.vietā pasaulē;

- 4-zvaigžņu viesnīcu kategorijā, Rīga ar GRI 86.51% ir saņēmusi visaugstāko vērtējumu pasaulē;

- Austrumeiropas viesnīcas tiešsaistē tiek vērtētas krietni augstāk nekā citos reģionos, jo tās visbiežāk spēj apmierināt vai pārspēt apmeklētāju cerības;

- Rīgas viesnīcas ir saņēmušas augstākos vērtējumus kritērijos –atrašanās vieta, tīrība un kopējā vērtība. Viszemāk vērtēta ir istabu un numuriņu kvalitāte;

- viesnīcu pārstāvju reakcija uz atsauksmēm Internetā Rīgas viesnīcām ir krietni zemāka – 5% nekā vidēji Centrālajā un Austrumeiropas reģionā – 9%;

- pieczvaigžņu viesnīcas krietni labāk reaģē uz atsauksmēm internetā nekā 3 vai 4 zvaigžņu viesnīcas. Turklāt Rīgas gadījumā tas ir 10 reizes biežāk nekā vidēji pasaulē. Visaugstāk novērtētais galamērķis Keiptauna.

Pētījuma gaitā tika konstatēts, ka daudzi viesnīcu pārstāvji negatīvās apmeklētāju atsauksmes uztver kā apgrūtinājumu un nezin, kā tās izmantot sava biznesa labā. Daži pat mēdz apšaubīt to īstumu un noderību sava biznesa uzlabošanai, tā vietā izvēloties taisnošanās un aizstāvēšanās taktiku.

«Šodien viesnīcu atsauksmes ir kļuvušas par vienu no primārajiem informācijas avotiem brīdī, kad tiek veikta viesnīcas izvēle. Pat tad, ja daži komentāri rada šaubas par to uzticamību, viesnīcu pārstāvjiem ir jāsaprot, ka šī informācija jau atrodas publiskajā telpā un jāreaģē atbilstoši,» norāda Nikolass Maijerss (PwC Šveice).

«Viesnīcām pašām ir jāspēj pieņemt šos vērtējumus kā iespēju konstruktīvai informācijas apmaiņai ar viesiem. Viesnīcām ne tikai ir jāseko līdzi, regulāri atbildot uz sniegto novērtējumu, bet iegūtā informācija arī jāizmanto sava biznesa labā, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, kur tas tiek pieprasīts. Šī pieeja viennozīmīgi atmaksāsies ilgtermiņā.»

Raugoties aiz konkrēta biznesa interesēm, šī pētījuma rezultāti ir noderīgi arī pilsētām, jo palīdz izprast faktorus, ko apmeklētāji vērtē visaugstāk un kur ir iespējas izaugsmei. Īpašnieki, investori un ieguldījumu pārvaldnieki var uzskatīt rezultātus kā interesantu papildinājumu ieguldījumu novērtējumam un biznesa sniegumam tirgū.

Pētījuma dati tika gūti no 142 ceļojumu aģentūrām un viesnīcu vērtēšanas lapām laikposmā no 2014. līdz 2015. gada 28. februārim. Pētījumā izmantoti vērtējumi par 3-, 4- un 5- zvaigžņu viesnīcām 48 pilsētās četros pasaules reģionos: Centrālajā un Rietumeiropā, Austrumeiropā, Tuviajos Austrumos, Āfrikā un Indijā.

Komentāri

Pievienot komentāru