Vecrīgā atvērta jauna viesnīca Relais le Chevalier

Autors: Zane Atlāce - Bistere
2017. gada 01. novembris plkst. 12:12

Vecrīgā, Kaļķu ielā jau dažus mēnešus darbojas jauna viesnīca Relais le Chevalier, kuras dizains veidots franču stilā, bet pirmajā stāvā ierīkots veikals.

Viesnīcas nosaukums tulkojumā nozīmē bruņinieku iebraucamā vieta, kas uzreiz rada zināmu noskaņojumu. Īpašo franču atmosfēru paspilgtina arī interjers: foajē ar spoguļu iekšpagalmu, augstas vītņu kāpnes, autentisks franču kalvadosa bārs, kas izbūvēts brokastu telpā zem paša jumta.

Viesnīcas Relais le Chevalier pārvaldnieks Jevgēņijs Nahmans teic, ka jau Napoleons sauca Rīgu par Mazo Ziemeļu Parīzi: «Viņam iebilst ir grūti: Rīgai patiešām raksturīgs īpašs Parīzes šarms, tāpēc viesnīcas dizains veidots franču stilā, kas uzsver divu pilsētu līdzību».

«Kad es sāku aizdomāties par iecerētās viesnīcas projektu, uzreiz atmetu 3-4-5-zvaigžņu klasifikācijas ideju. Projektēt vidi, kuras galvenais uzdevums – uzņemt viesus, man nesaistās ar «organizēt labu naktsmieru» skaistā vietā, » stāsta projekta galvenā arhitekte Elizabete da Štrobela.

Katrs viesnīcas stāvs izveidots individuālā krāsu gammā. Dažu numuriņu logi iziet uz centrālo gājēju ielu, citi – uz iekšpagalmu, kas rekonstruēts kā gaiša un plaša galerija ar stikla jumtu un spoguļu sienu sešu stāvu augstumā.

Pirmajā viesnīcas stāvā atrodas veikals Chevalier by Akcenty, kurā atrodamas franču un itāļu meistaru autorkolekciju rotas, izsmalcināti aromāti, interjera dizaina priekšmeti un rokām gatavoti dekori.

Viesnīcas oficiālā atklāšana paredzēta 9.novembrī.