Zviedrijas Biznesa gada blavu saņem Livonia Print, Lattelecom, Ērenpreiss un Spodrība

Autors: Db.lv
2012. gada 16. oktobris plkst. 15:44

«Zviedrijas Biznesa gada balvas 2012» ieguvēji – kategorijā «Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums» uzvaras laurus plūc Livonia Print, kategorijā «Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva» atzinību saņem Lattelecom iniciatīva interneta prasmju mācīšanai gados vecākiem cilvēkiem «Pieslēdzies, Latvija!», par «Gada jauno uzņēmēju» atzīts Toms Ērenpreiss no Ērenpreiss Original, savukārt «Vides balvu» saņem uzņēmums Spodrība.

«Zviedrijas Biznesa gada balvu» jau ceturto gadu Latvijā pasniedz Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Eksporta padome Latvijā sadarbībā ar Swedbank, lai akcentētu abu valstu kopīgās vērtības un izceltu idejām bagātākos un ilgtspējīgākos Latvijas uzņēmumus. Kopumā šogad balvai pieteikti 98 uzņēmumi, kas liecina par arvien lielāku uzņēmēju atsaucību.

Kategorijā «Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums» šogad bija iesniegts lielākais pieteikumu skaits - 30 uzņēmumi.  Balvas ieguvējs ir poligrāfijas uzņēmums Livonia Print, kas specializējas dažāda veida grāmatu ražošanā un izceļas ne tikai ar augošiem pārdošanas apjomiem un ievērojamiem eksporta rādītājiem, bet arī atbalstu studentiem no Latvijas reģioniem, labdarības projektiem un rūpēm par vidi visā ražošanas procesā.

Kategorijā «Korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva» tiek apkopoti sociālās atbildības projekti, kuri, īstenojot uzņēmumu korporatīvās vērtības, sniedz atbalstu dažādām sabiedrības grupām. Šogad balvu saņem uzņēmums Lattelecom par iniciatīvu interneta prasmju mācīšanai gados vecākiem cilvēkiem «Pieslēdzies, Latvija!». Projekta mērķis ir samazināt digitālo plaisu un vecāko paaudžu sociālo atsvešinātību, gados vecākiem cilvēkiem mācot strādāt ar mūsdienu tehnoloģijām.

Savukārt kategorijā «Gada jaunais uzņēmējs», kurā balvu pasniedz Swedbank, uzvarēja Toms Ērenpreiss, kurš, sekojot sava vecvectēva – leģendārā zīmola Ērenpreiss veidotāja Gustava Ērenpreisa pēdās, izveidoja savu velosipēdu restaurēšanas darbnīcu. Darbnīcā atjaunoti jau vairāk nekā simts velosipēdi, un 2010.gadā izveidots uzņēmums Ērenpreiss Original, kas piedāvā velosipēdus gan vietējam tirgum, gan arī eksportē produkciju uz Lielbritāniju, ASV, Šveici un Zviedriju.

Ar uzņēmuma SIA Ragn-Sells atbalstu šogad pirmo reizi tika izsludināta kategorija «Vides Balva» ar mērķi izcelt tos uzņēmumus, kuri visveiksmīgāk ieviesuši videi draudzīgus risinājumus. Balvas saņēmējs ir viens no lielākajiem sadzīves ķīmijas ražotājiem Baltijas valstīs – uzņēmums Spodrība, kurš šogad ieviesis jaunu ekoloģisku mazgāšanas un tīrīšanas produktu līniju, tādējādi mudinot klientus izmantot videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus, kas nepiesārņo Baltijas jūru.

Balvas uzvarētāji tika paziņoti 16.oktobrī Zviedrijas un Latvijas valsts amatpersonu, uzņēmēju un starptautisko ekspertu forumā. Apbalvošanas pasākumā piedalījās arī Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš.