Nekustamais īpašums

ABLV Bank palielina Pillar Development un New Hanza Centre pamatkapitālu

Dienas Bizness, 18.04.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

AS ABLV Bank palielinājusi tās meitas sabiedrību Pillar Development un New Hanza Centre (iepriekšējais nosaukums ABLV Building Complex, SIA) pamatkapitālus.

Pillar Development pamatkapitāls palielināts par 5,75 miljoniem eiro līdz 39,45 miljoniem eiro, bet New Hanza Centre pamatkapitāls palielināts par 4,9 miljoniem eiro līdz 35,1 miljonam eiro.

Banka skaidro, ka Pillar Development pamatkapitāls palielināts ar mērķi apmaksāt jau paveiktos būvdarbus daudzfunkcionālajā kultūras centrā Hanzas perons, kas ir bijusī Rīgas preču dzelzceļa stacija New Hanza teritorijā, kā arī, lai pabeigtu šīs vēsturiskās ēkas rekonstrukcijas pamatbūvniecības darbus.

Arī New Hanza Centre, SIA pamatkapitāla palielinājums saistīts ar būvniecības darbiem New Hanza teritorijā — biroju ēku kompleksa būvniecību, jo nepieciešams norēķināties par sāktajiem darbiem, kā arī pabeigt pāļu urbšanas darbus.

Minētie būvniecības darbi ir būtiski, lai nepabeigtie objekti neradītu ilgtermiņa zaudējumus.

Ievērojot ABLV Bank akcionāru lēmumu par bankas pašlikvidāciju, bankas prioritātēs šobrīd nav nekustamā īpašuma attīstīšana un pārvaldīšana, līdz ar to ABLV Bank, AS meitas uzņēmuma New Hanza Capital, AS sabiedrībā NHC 5, SIA ieguldījusi bankas ēkas Elizabetes ielā 21a un Elizabetes ielā 23, lai atvieglotu to turpmāko pārvaldīšanu, sadarbību ar nomniekiem, kā arī apkalpošanu. Līdz ar to NHC 5, SIA pamatkapitāls palielināts par 8,19 miljoniem eiro līdz 8,2 miljoniem eiro, ABLV Bank, AS iegūstot tajā 98,71% kapitāldaļu.

Minētie lēmumi ir saskaņoti ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.