Bankas

ABLV Bank situācija var apdraudēt bankas sadarbības uzņēmumu kredītspēju

Zane Atlāce - Bistere, 27.02.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krīzes situācija, kas izveidojusies ap banku ABLV Bank var ietekmēt bankas sadarbības uzņēmumu kredītreitingus un apdraudēt to kredītspēju, liecina AS Kredītinformācijas birojs informācija.

Kā liecina publiskotā informācija, banka ir tieši saistīta ar vairāk nekā 100 vietējā kapitāla uzņēmumiem.

Uzņēmuma kredītreitings nosaka uzņēmuma iespēju veiksmīgi norēķināties ar saviem piegādātājiem turpmāko 12 mēnešu laikā. Uzņēmuma kredītspēja tiek analizēta piesaistot jaunus finanšu avotus, un vērtēšana notiek ne tikai kredītiestādēs.

Pēc Kredītinformācijas birojs datiem pašlaik 92,5 tūkstošiem uzņēmumu ir ieraksti par parādiem - kavējumi bankās, nebanku kredīti un nodokļu maksājumu kavējumi, kas nozīmē, ka daļa šo saistību ir arī ABLV Bank.

«Precīzai sadarbības partneru novērtēšanai uzņēmumiem iesakām pārbaudīt savus jaunos un esošos sadarbības partnerus, lai pārliecinātos par šo uzņēmumu kredītspēju. Ņemot vērā notikumus tirgū jārēķinās, ka diemžēl klasiskā uzņēmumu izvērtēšanas metode finanšu pārskatu izpētē var nelīdzēt, jo tā neataino aktuālo situāciju», uzsver AS Kredītinformācijas birojs komercdirektors Intars Miķelsons.

AS Kredītinformācijas birojs izstrādājis informācijas apmaiņas platformu un ikdienā papildina sistēmu līdz 6000 jauniem ierakstiem, kuri satur Latvijas uzņēmu finanšu rādītājus un maksāšanas disciplīnas datus.

AS Kredītinformācijas Birojs ir pirmais licencētais kredītinformācijas birojs Latvijā, kurš veido Baltijas Kredītinformācijas biroju kopā ar Creditinfo Lietuva (LT) un Krediidiinfo (EE). Baltijas kredītinformācijas biroja dalībnieki ietilpst vienā no lielākajām starptautiskā kredītinformācijas pakalpojumu sniedzēju grupām – Creditinfo Grupa.

Komentāri

Pievienot komentāru