Auto

Antidepresants visai ģimenei

Aldis Zelmenis, 25.01.2019

Foto: Aldis Zelmenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākās paaudzes Honda CR-V pirmo reizi būs ar modernu hibrīdsistēmu, kas ļaus krustot šķēpus ar Toyota RAV 4 hibrīdmodeli un ne tikai

Patiesībā jaunais Honda CR-V hibrīds pēc izmēra un pildījuma drīzāk jau ir pussoli tuvāk japāņu premium klases krosoveram Lexus NX 300 h, nevis Toyota RAV 4 hibrīdam. Jaunā CR-V hibrīdversija pat skopākajā izpildījumā ir sulīgi nokomplektēta, turklāt salīdzinājumā ar pieminēto Lexus NX 300 h jaunā CR-V hybrid cenas beigsies tur, kur NX 300 h vēl nebūs sākušās. Svarīgi piebilst, ka, veicinot modeļa konkurētspēju, CR-V hybrid būs pieejams gan ar priekšējiem velkošajiem riteņiem, gan arī ar pilnpiedziņu.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Nez kāpēc, izbraucot ar jauno Honda CR-V hibrīdu, pirmās sajūtas liek secināt, ka šis auto varētu būt kā radīts dažāda profila ārstiem jeb tiem cilvēkiem, kuriem pēc smagas darba dienas ceļā uz mājām vajag nosvērtu, pat nomierinošu auto. Starp citu, iepriekšējo gadu CR-V modeļi starp medicīnas nozares pārstāvjiem bija izteikti iecienīti automobiļi.

Neapšaubāmi, Honda CR-V Hybrid ir uzticams un kluss ceļabiedrs. Salona trokšņu izolācija ir teju ideāla. Gaita ir ļoti komfortabla un relaksējoša. Viss, ko redzat apkārt, ir radīts solīdam ģimenes vāģim. Ērta sēdēšana gan pirmajā, gan otrajā sēdekļu rindā, bet aizmugurē – milzīgs bagāžnieks – tikpat liels kā parastajam CR-V, tikai ar piebildi, ka rezerves riteņa vietā šeit ir iekārtojies elektromotora bateriju bloks, un pašsaprotami, ka hibrīds būs pieejams tikai piecvietīgajā izpildījumā.

Honda CR-V nekad nav bijis lēts prieks, un hibrīdam pēc definīcijas ir jābūt dārgākam pirkumam. Tomēr Hondas marketologiem ir izdevies izkalkulēt tā, lai hibrīda cenas būtu pievilcīgākas, nekā to varētu gaidīt. Galarezultātā Honda CR-V Hybrid ar priekšējiem velkošajiem riteņiem maksās gandrīz tikpat cik parastais Honda CR-V ar benzīnmotoru un pilnpiedziņu, attiecīgi lētākais CR-V ar modernu hibrīdsistēmu būs pieejams par 30 370 eiro. Summa nav maza, bet, zinot modeļa saturu, tā nav arī pārspīlēta. Lielāks pārsteigums ir par pilnpiedziņas CR-V Hybrid cenu, kas būs, sākot no 37 420 eiro jeb vairāk nekā 7000 eiro salīdzinājumā ar priekšpiedziņu. Nelielam attaisnojumam var minēt, ka pilnpiedziņas CR-V hibrīds startēs jau ar glaunāku Elegance aprīkojumu, savukārt priekšpiedziņas versija – ar liesāko Comfort aprīkojuma līmeni. Visbeidzot potenciālajiem pircējiem labā ziņa ir tā, ka Honda CR-V Hybrid jau februāra sākumā parādīsies arī vietējo Honda dīleru salonos. Sliktā ziņa – vismaz tirdzniecības sākumā CR-V hibrīdu skaits būs ļoti niecīgs un pat Latvijas tirgum nepietiekams.

Visu rakstu Antidepresants visai ģimenei lasiet 25. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!