Tehnoloģijas

Apple un Samsung izbeidz patentu strīdu

LETA, 28.06.2018

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV informācijas tehnoloģiju gigants «Apple Inc.» un Dienvidkorejas elektronikas uzņēmums «Samsung Electronics Co.» ir izbeiguši savu strīdu par patentiem, kas bija ildzis vairāk nekā septiņus gadus, liecina trešdien ASV tiesā iesniegts dokuments.

Tiesa paziņoja, ka abas puses to ir informējušas par lietas nokārtošanu, un piebilda, ka «visas atlikušās prasības un pretprasības šajā lietā līdz ar šo tiek izbeigtas».

Strīda izbeigšanas nosacījumi netika izpausti. Strīdus ārpus ASV abi tehnoloģiju milži bija izbeiguši jau agrāk.

Strīds sākās 2011.gadā, kad «Apple» apsūdzēja «Samsung» par viedtālruņu «iPhone» un planšetdatoru «iPad» dizaina un tehnoloģijas kopēšanu. Ierosinātā prāva uzsāka patentu karu, kas izvērtās apmēram 50 lietās vairākās valstīs.

«Apple» guva priekšroku pirmajos tiesu spriedumos, sākot ar 2012.gada spriedumu, kurā zvērināto tiesa nolēma, ka «Samsung» jāsamaksā «Apple» vairāk nekā vienu miljardu ASV dolāru.

Zvērināto tiesa toreiz konstatēja, ka «Samsung» nokopējis dažādus «iPhone» un «iPad» aparatūras un programmatūras elementus. ASV federālais tiesnesis vēlāk samazināja šo summu par 450 miljoniem dolāru.

Ilgā cīņa sasniedza ASV Augstāko tiesu, kas 2016.gadā atcēla apelāciju tiesas spriedumu pret «Samsung» un nosūtīja lietu atpakaļ zemākajai tiesu instancei, lai tā noteiktu finansiālā soda apmēru.

Maijā pieņemtā spriedumā zvērināto tiesa nolēma, ka «Apple» pienākas 539 miljonu dolāru kompensācija. Ārpustiesas vienošanās par strīda izbeigšanu nozīmē, ka «Samsung» ir nolēmis neapstrīdēt šo tiesas spriedumu.

Komentāri

Pievienot komentāru