Jaunākais izdevums

No bērza saplākšņa tapusī bērnu izglītojošā koka rotaļlieta Mazais Lācis noietu rod ne tikai Eiropā, bet arī ASV un Austrālijā.

To rāda SIA Beloved Boards pašu izdomātās un ražotās bērnus izglītojošās koka rotaļlietas Mazais Lācis pirmie pārdošanas rezultāti, kuri lielākoties sasniegti bez milzīgiem mārketinga izdevumiem.

Lai arī bērniem paredzēto koka rotaļlietu tirgū ir pietiekami liela konkurence, tomēr Lāča pieprasījuma pieauguma temps SIA Beloved Boards valdes loceklim Harijam Ābelem radījis pozitīvu pārsteigumu un arī pamatu pārskatīt sākotnējo rotaļlietas biznesa plānu. Latvijā ražoto Lāci uzņēmums ir nosūtījis klientiem Igaunijā, Francijā, Īrijā, Lielbritānijā, Austrijā, Gibraltārā, ASV un pat Austrālijā. Pašlaik par Lāča iegādi interesi izrāda Vācijas un vēl citu valstu vairumtirgotāji. «Šķiet, ka ir izdevies trāpīt desmitniekā, tomēr «cāļus skaitīšu Ziemassvētkos»,» uz jautājumu par intereses pieaugumu par paša radīto produktu tieši no ārzemēm atbild H. Ābele.

Izglītojošās bērnu rotaļlietas ir ļoti specifisks segments, kurā ir svarīgi daudzi dažādi knifi, un piedevām tām ir jāspēj uzrunāt bērnu vecāki. «Pašreizējie jeb pirmie rezultāti, kas lielākoties iegūti bez milzīgām mārketinga aktivitātēm, tikai izmantojot uzņēmuma mājaslapu, jāuzskata par labiem,» tā uz jautājumu par pašreizējo Lāča ražošanu un pārdošanu atbild H. Ābele. Situācijā, kad kopš jūnija beigām līdz augustam ir izsūtīti vairāk nekā 35 Lāči, nevar sūdzēties. «Bērnu rotaļlietu tirdzniecībai ir izteikti sezonāls raksturs, jo lielākais pieprasījums ir no septembra līdz pat decembra beigām (gatavojoties Ziemassvētkiem), tāpēc arī plānoju, ka septembrī varēšu realizēt jau uz pusi vairāk Lāču, savukārt, lai nodrošinātu iespējamo pieprasījuma pieaugumu, uzņēmuma noliktavā plānots veidot uzkrājumu ar vismaz 100 Lāčiem,» stāsta H. Ābele.

Lācis jau paspējis iegūt atzinību arī starptautiski, un augusta vidū trīs eksemplāri dosies uz Lielbritāniju – rotaļlietu izstādi, kur Lācis kategorijā Labākā izglītojošā rotaļlieta bērniem no 6 mēnešiem līdz trīs gadiem tiks vērtēts ekspertu vidū. Rezultāti gan būs zināmi tikai oktobra vidū.

Pēc uzņēmuma vadītāja sacītā, pašlaik vienā dienā var saražot aptuveni sešus Lāčus. «Pašlaik visu daru viens pats, jo vienlaikus esmu sagādnieks, CNC frēzes operators, slīpētājs, komplektētājs, fasētājs, pārdevējs, bet perspektīvā to visu apvienot nebūs iespējams,» savas pašreizējās lomas rāda H. Ābele. Teorētiski ražošanas jauda būtu astoņi Lāči dienā. «Lai palielinātu ražošanas apjomus, ir iespējami divi dažādi risinājumi, un viens no tiem arī, saglabājoties pieprasījuma pieaugumam, būs jāizvēlas,» skaidro H. Ābele. Lāču ražošanas apjomu var palielināt, to izgatavošanu pasūtot citiem kokrūpniekiem, kuriem ir CNC frēzes, bet to jaudas pilnībā netiek noslogotas. «Ir apzināti potenciālie šāda pakalpojuma sniedzēji, bet nekādu konkrētu līgumu nav, jo vēl jau pagaidām pats tieku galā ar tiem pasūtījumiem, kuri pašlaik ir saņemti,» teic H. Ābele. Otrs risinājums ir pašam iegādāties vēl vienu CNC frēzi vai arī citu daudz jaudīgāku frēzi nekā pašreizējā un pieņemt darbā vairākus strādājošos. «Tās ir pietiekami nopietnas izmaksas, kurām ir vajadzīgs avots, bet, visticamāk, vairāki desmiti tūkstošu eiro gadu vecam uzņēmumam būs teju vai neiespējami,» viņš spriež. Vēl gan nav pienācis brīdis, kurā obligāti jāizdara izvēle.

Visu rakstu lasiet 12. augusta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai radītu pēc iespējas labāku valsts finansēta atbalsta pieejamību biznesa ideju autoriem un uzņēmumiem visos novados Latvijā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori piedzīvo strukturālas pārmaiņas un inkubatoru atbalsta vienības decembrī tiks atvērtas arī Saldū un Gulbenē.

“Ir būtiski nodrošināt biznesa inkubatoru atbalstu uzņēmējiem un biznesa ideju autoriem pēc iespējas tuvāk to pamatdarbības vietai. Tādēļ LIAA pilotprojektā veido vairākas atbalsta vienības Latvijā ar mērķi palielināt to vietējo biznesa ideju autoru un uzņēmēju skaitu, kas saņem LIAA Biznesa inkubatoru atbalstu. Pēc gada izvērtēsim rezultātus – ja atbalsta vienības būs veiksmīgi sasniegušas tām noteiktos rezultatīvos rādītājus, lemsim par izveidoto atbalsta vienību darbības turpināšanu,” LIAA biznesa inkubatora tīkla pārmaiņas raksturo LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore Laura Očagova.

LIAA biznesa inkubatori strādā ar jaunajiem uzņēmumiem un biznesa ideju autoriem, kas vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm, lai tos virzītu tālāk pasaules tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru