Būve

Atjaunota būvfirmas RBSSKALS darbība

Monta Glumane, 25.05.2020

Māris Saukāns un māksliniece Indra Sproģe grāmatas atvēršanas svētkos. 2018. gada fotogrāfija.

Foto: Paula Čurkste/LETA

Jaunākais izdevums

Atjaunota būvfirmas AS "RBSSKALS" darbība, liecina "Firmas.lv" informācija.

Db.lv sazinājās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Māri Saukānu, kurš pastāstīja, ka "RBSSKALS" darbība atjaunota tādēļ, ka uzņēmumam līdz šim nav pabeigts uzsāktais tiesvedības process saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) būvniecību.

"Šīs domstarpības nav izšķirtas, tās ir procesā. Tas faktiski ir Akciju sabiedrības galvenais mērķis, līdz tam brīdim, kamēr noskaidrosim. Likvidācijas jeb pārtraukšanas process notika ne mūsu rīcību rezultātā. Tā nebija mūsu iniciatīva, bet Uzņēmumu reģistra. Mums ir jāatzīst, ka laicīgi nebijām līdz galam iesnieguši to informāciju, kura bija no mums gaidīta. Tas sakrita ar daudzām pārmaiņām, kuras ir skārušas visus mūs, bet tagad tas ir noskaidrots, attiecīgie dokumenti un materiāli ir iesniegti. Uzņēmumu reģistrs atjaunoja mūsu darbību, par ko viņiem paldies," skaidroja M.Saukāns.

Viņš tiesvedību saistībā ar LNB būvniecību vēlas novest līdz abām pusēm saprotamam rezultātam. "Tad skatīsimies tālāk. Neizbeigtās attiecības un nenokārtotie finanšu jautājumi no Kultūras ministrijas puses bija arī iemesls, kādēļ AS "RBSSKALS" bija spiests pēc 25 gadiem pārtraukt savu saimniecisko darbību," komentēja M.Saukāns.

Vaicāts, cik ilgu laiku varētu aizņemt tiesvedība, M.Saukāns pauda: "Man ir tāds pats jautājums. Es gribētu, lai tas būtu pēc iespējas ātrāk, bet tas nav no mums atkarīgs - ne izskatīšanas laiks, ne lēmumi."

Par nākotnes plāniem uzņēmuma valdes priekšsēdētājs sacīja: "Tas būs atkarīgs no rezultāta, tas mums pateiks priekšā, ko tālāk darīt."

Kompānijai likvidācijas process tika sākts 2020.gada 27.janvārī, bet pabeigts 22.maijā, pieņemot lēmumu par darbības atjaunošanu.

Aģentūra LETA ziņo, ka līdz ar lēmumu par darbības atjaunošanu no amata atcelts likvidators Normunds Šlitke, bet uzņēmuma valdē iecelts iepriekšējais valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns, kas turpmāk būs valdes loceklis. Uzņēmuma padomē iecelti padomes priekšsēdētājs Andris Treijs un viņa vietnieks Olafs Saukāns.

2017.gadā maksātnespēju pieteica vairāki ar būvniecības uzņēmumu "RBSSKALS" saistīti komersanti - SIA "RBSSKALS Construction", SIA "RBSSKALS Engineering", SIA "RBSSKALS būvvadība".

"RBSSKALS" grupas īpašnieks Māris Saukāns iepriekš skaidroja, ka problēmas uzņēmumu grupai radīja būvniecības krīze 2016.gadā - 2015.gadā uzņēmums pabeidza vairākus lielus būvniecības projektus, bet jauni to vietā nebija. "Galvenais iemesls tam ir nespēja savlaicīgi apgūt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus nākamajam plānošanas periodam, kā ietekmē būvniecības nozare ir sākusi stagnēt," viņš sacīja.

"RBSSKALS" ir privāts vietējā kapitāla uzņēmums, kas izveidots 1992.gadā un veidoja uzņēmumu grupu, kas nodrošināja pilnu projektu attīstīšanas, realizēšanas un apsaimniekošanas ciklu - būvniecību, projektēšanu, projektu vadību, kā arī apsaimniekošanu un ceļubūvi.

"RBSSKALS" grupā darbojās mātesuzņēmums, pieci meitasuzņēmumi, kā arī 11 asociētās sabiedrības un personālsabiedrības.

2016.gadā uzņēmums strādāja ar 77 500 eiro apgrozījumu un cieta 4,7 miljonu eiro zaudējumus, savukārt par turpmākajiem gadiem gada pārskati nav iesniegti.

Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Māris Saukāns un Treijs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Reģistrēta būvkompānijas AS "RBSSKALS" darbības izbeigšana, liecina "Lursoft" dati.

Lēmumu par uzņēmuma darbības izbeigšanu Uzņēmumu reģistrs pieņēmis pagājušā gada decembrī.

Līdz ar AS "RBSSKALS" darbības izbeigšanu, atceltas uzņēmuma amatpersonas – valdes priekšsēdētājs Māris Saukāns un arī padomes priekšsēdētājs Andris Treijs.

Kā rāda Lursoft Multi atskaite, AS "RBSSKALS" pēdējais iesniegtais gada pārskats ir par 2016.gadu, un tajā uzņēmuma zaudējumi sasnieguši jau 4,7 milj.EUR. Vienlaikus būvkompānijai bijis straujš apgrozījuma kritums – ja 2010.gadā apgrozīti 15,97 miljoni eiro, tad 2012.gadā tie bijuši 9,35 miljoni eiro, 2014.gadā – 4,61 miljons eiro, bet 2016.gadā – tikai 77,34 tūkstoši eiro.

Kā norādīts iesniegtajā gada pārskatā, 2016.gads būvniecības nozarei nenesa solīto apjomu pieaugumu, bet tieši pretēji - kritumu. 2016.gada augustā RBSSKALS grupas uzņēmums SIA "RBSSKALS Būvvadība" nonāca finansiālās grūtībās, ko izsauca tā klienta paziņojums par līguma laušanu un vēlāk arī kredītiestādes kredītlīnijas pārtraukšana un pieprasījums to nekavējoties atmaksāt.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Izbeigta Saukānam piederošās holdingkompānijas SIA MA Investīcijas darbība

Žanete Hāka, 08.01.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Balstoties uz Uzņēmumu reģistra valsts notāra lēmumu, izbeigta Mārim Saukānam piederošās holdingkompānijas SIA “MA Investīcijas" darbība, liecina "Lursoft" dati.

Māris Saukāns patlaban ir sešu uzņēmumu dalībnieks un patiesais labuma guvējs, tostarp, SIA “RBSSKALS Holding”, SIA “Īvandes Muiža” u.c.

"Lursoft" dati rāda, ka SIA “MA Investīcijas" jau kopš dibināšanas 2007.gadā strādājusi ar zaudējumiem. Minētajam uzņēmumam savulaik piederējušas holdingkompānijas SIA “ABMR” daļas, bet kopš 2010.gada uzņēmuma vienīgie kapitāldaļu turētāji ir ar Gunta Rāvja ģimeni saistīti uzņēmumi. Patlaban SIA “ABMR” patiesais labuma guvējs ir Rihards Rāvis.

Balstoties uz "Lursoft" pieejamo informāciju, vakar, 7.janvārī, darbība izbeigta vai arī uzsākts likvidācijas process kopskaitā 64 uzņēmumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru