Foto

Atklāta Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde Dziesma top citādi

Dienas Bizness, 28.06.2013

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas mākslas telpā atklāta Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde Dziesma top citādi.

Izstādē eksponēti lakati, segas, cimdi, pinumi, rotas, ādas izstrādājumi, keramika un citi amatnieku darbi. Izstādē aplūkojami kopskaitā gandrīz 2000 darbi, tajā skaitā 913 eksponāti no Rīgas tautas lietišķās mākslas studijām. Izstādē piedalās 900 Latvijas meistaru, no tiem 331 pārstāv Rīgu.

Izstādes organizatori norāda, ka tajā nosacīti materializējušās sirds dziesmas. «Tās ieskanas krāsu koloristikā un tekstūrās, proporciju kārtojumā. Ekspozīcijā tiek izdziedātas desmitiem tautasdziesmu. Tajās katrs tautas lietišķās mākslas žanrs «ieskanas» citādā krāsu un tehniku kārtojumā. Dziesmas «skan» ne tikai meistaru darbos, bet arī gaismas objektos, kas skatītājiem ļauj izjust, cik vienota latviešu tradīcijās, ir dzīve un dziesma,» stāsta izstādes veidotāji.

Ekspozīcijā sniegts ieskats tradicionālās tautas mākslas situācijā mūsdienu kultūras kontekstā. Senajām prasmēm pievienots ne tikai radošums un jauno materiālu iespējas, bet arī labs dizains. Ekspozīciju papildinās gan Meistaru stāsti, gan Latvijas laikmetīgā dizaina lietu paraugi.

Izstādes koncepciju veidojuši Dagmāra Prīberga, Daina Vītoliņa, Laura Pelše un Gints Mālderis. Projekta vadītāja ir Linda Rubena.

Izstāde Dziesma top citādi interesentiem Rīgas mākslas telpā būs apskatāma līdz 8.septembrim.

Komentāri

Pievienot komentāru