Auto zagļi nedaudz maina favorītus 

Latvijā pērn ir nedaudz pieaudzis automašīnu zādzību skaits; auto markas popularitāte zagļu vidū ir viens no faktoriem, kas ietekmē KASKO cenu.

Elīna Pankovska, 12.02.2015

Foto: no DB arhīva

Jau vairākus gadus nozagto transportlīdzekļu skaits ik gadu ir rucis, tomēr pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013. gadu, redzams neliels pieaugums. Proti, pērn kopumā Latvijā nozagti 982 transportlīdzekļi, kas ir par 50 vairāk nekā 2013. gadā, kad valstī tika nozagti 932 braucamie, liecina Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra apkopotie dati. Tomēr eksperti norāda – šobrīd vēl nevar prognozēt, ka arī turpmāk pieaugs transportlīdzekļu zādzību gadījumi. Apdrošinātāji modri seko līdzi automašīnu zagļu ieražām, jo viņu darbība var ietekmēt arī apdrošināšanas cenas un drošības prasības attiecīgā modeļa automašīnām.

Zagļu iecienītāko transportlīdzekļu topā pirmās divas vietas arvien ir nemainīgas. Volkswagen un Audi markas automašīnas jau gadiem ir zagļu visiecienītākās. Savukārt no trešās vietas BMW markas automašīnas pērn izstūmušas Toyota, kas 2012. gadā ierindojās tikai 5. vietā.

Apdrošināšanas kompānijas Balta Drošības dienesta vadītājs Egīls Sīlis-Jaunsīlis iesaka konsultēties ar apdrošināšanas vai auto drošības speciālistiem, izvēlēties piemērotāko risinājumu. «Ne vienmēr tam jābūt dārgam un modernam, jo, kā rāda pēdējās ar Keyless go sistēmu aprīkoto automašīnu zādzības, arī vecais labais stūres bloķētājs būtu traucēklis zagļiem,» viņš saka.

Uz jautājumu, vai visvairāk zagtajām automašīnām ir augstākas apdrošināšanas (KASKO) cenas, apdrošinātāji norāda, ka daļēji tā ir – aprēķinot polises cenu, tiek ņemts vērā arī izmaksāto atlīdzību apmērs. Ja kādu auto marku vai modeli zog reti, prēmijas daļa, kas sedz šos izdevumus, būs mazāka. If Apdrošināšana Transportlīdzekļu apdrošināšanas nodaļas vadītājs Kaspars Duburs arī piebilst, ka lielāko daļu no polises cenas veido aprēķini par auto remontdarbiem.

Plašāk lasiet rakstā Zagļi nedaudz maina favorītus ceturtdienas, 12. februāra, laikrakstā Dienas Bizness (12.-13. lpp.)!

Jaunākais izdevums