Kā mājas apstākļos veikt auto tīrīšanu? 

Auto, sevišķi ilgāk lietoti auto, krājoties kilometriem, neizbēgami sevī “uzsūc” dažādas lietojuma pazīmes – netīrumus, traipus un citus biežas ekspluatācijas lieciniekus. Reti kuram no mums patīk savu braucienu pavadīt netīrā salonā vai vērot sava dubļiem klātā auto atspulgu veikala vitrīnās, tāpēc regulāra spēkrata kopšana vairumam no mums ir pašsaprotama. Auto tīrīšanas pakalpojumi ir ērts, bet ne vienmēr tas lētākais prieks, savukārt tīrīt auto mājas apstākļos ir sarežģīti un laikietilpīgi. Vai tomēr nav tik traki kā pirmajā mirklī varētu šķist?

, 10.11.2018

Tāpat, kā savā dzīvoklī vai mājā mēs nestaigājam ar slimnīcas bahilām, arī automašīnā esam pieraduši justies brīvi. Ja automašīna ir jauna, tad vēl kādu zināmu laiku saglabājas motivācija visiem salonā ievietotiem priekšmetiem kaut ko paklāt apakšā, tomēr lietoti auto vairumā gadījumu ir pakļauti vieglprātīgākai vadītāju un pasažieru attieksmei pret nevainojamu tīrību. Tāpat arī lietotas mašīnas iegāde var būt par iemeslu, lai to sagatavotu “jaunam sākumam”.

Daļa autovadītāju, kad to spēkrati zaudējuši mirdzumu, pavisam noteikti ir izvēles priekšā – ķerties pie veikalā vai degvielas uzpildes stacijā nopērkamiem auto kopšanas līdzekļiem, vai doties uz ķīmisko tīrītavu un auto mazgātuvi? Profesionāļi to izdarīs ātrāk un, iespējams, kvalitatīvāk, pie nosacījuma, ka konkrētā pakalpojuma sniedzēji strādā godprātīgi. Pats vari nedaudz ietaupīt un paveikt darbu tieši tā, kā esi to ieplānojis.

Salona tīrīšana

Tieši salons ir vieta, kur auto vadītājs un pasažieri pavada laiku ceļā. Vecākas lietotas automašīnas ar garantiju būs vismaz ar kādu traipu vai pleķi, tomēr arī mazāk lietoti auto var tikt veiksmīgi “iesvētīti” ar kādu pārtikas produktu. Lai rezultāts nesagādā nepatīkamu pārsteigumu, aplūkosim kā soli pa solim nonākt līdz tīrībai auto salonā:

1. Izmetiet visus atkritumus: saldējumu papīrīšus, ūdens pudeles, netīrās salvetes, kafijas krūzītes u.c. Atbrīvojiet mašīnu no liekajām mantām.

2. Izpuriniet paklājiņus un iztīriet grūti pieejamās nišas. Izņemiet un izpuriniet paklājiņus, atpakaļ vēl nelieciet. Ar gaisa kompresoru izpūtiet gružus no grūti sasniedzamām vietām.

3. Ar izlietotu zobu birsti un tīrīšanas līdzekli iztīriet citas grūti pieejamas vietas salonā un izmantojiet putekļu sūcēju, lai radušos gružus savāktu.

4. Izsūciet ar putekļsūcēju sēdekļus un salona grīdu. Priekšējos sēdekļus atbīdiet uz priekšu, lai pilnība piekļūtu salona grīdai, tad atkārtojiet to pašu, atbīdot sēdekļus maksimāli uz aizmuguri. Lai izsūktu gružus, kas sakrājušies starp to sēžamo daļu un atzveltni, atgāziet sēdekļu atzveltnes – lietoti auto šeit noteikti būs ko sakrājuši!

Raksts turpinās pēc reklāmas

5. Izslaukiet salonu ar mitru mikrošķiedras lupatu. Sāciet ar priekšējo paneli, turpiniet ar stūri, rokas bremzēm, durvju rokturiem, sēdekļiem, krūzīšu turētājiem utt. Izmantojiet pēc iespējas mazāku ūdens daudzumu, lai pārāk nesamitrinātu auto salona apšuvumu.

6. Lietoti auto bieži sastopami ar dziļi ieēdušiem traipiem. Šādus pleķus apstrādā, ieberzējot speciālu tīrīšanas līdzekli apļveida kustībām no ārpuses uz iekšpusi. Atsevišķus taukainus pleķus iespējams likvidēt ar siltu ziepjūdeni.

7. Patīriet drošības jostas ar saslapinātu lupatiņu, kura ieziepēta ar veļas mazgājamo līdzekli.

8. Nomazgājiet logus sākot ar salona iekšpusi. Izvēlieties mikrošķiedras lupatiņas un ne pārāk šķidru logu mazgājamo līdzekli. Nolaidiet logu stiklus uz leju un nomazgājiet arī stikla augšdaļu.

9. Atlieciet atpakaļ salonā grīdas paklājiņus un aizveriet logus. Darbs padarīts!

Ikdienišķa auto salona tīrīšana paveicama pašu spēkiem, taču, ja nepieciešams salonu uzpucēt īpašiem gadījumiem, ieteicams tomēr vērsties pie profesionāļiem. Šo servisu rīcībā ir specializēta tehnika, ar kuras palīdzību arī ilgi lietoti auto saloni spēs atgūt tīrību.

"20181108-1245-brc-lietoti-auto-2.jpg"

Foto: Shutterstock.com

Virsbūves tīrīšana

Lai arī sēžot pie stūres, automašīnu netīrā āriene pašiem šoferiem acīs nekrīt, tā ir autovadītāja vizītkarte un vienalga vai runa būtu par jaunas vai lietotas automašīnas ārieni, tīra un spodra, tā apkārtējiem nodos daudz labāku iespaidu par pašu vadītāju. Lietotu auto tirdzniecība vai ieguldīšana nekustamos īpašumos – lai kāds arī būtu Jūsu darbs, tīrs auto viennozīmīgi pieplusos kādu procentu Jūsu profesionālo panākumu iespējai. Daži padomi secīgam ceļam uz izcilu rezultātu:

1. Sagatavojiet divus spaiņus ar ūdeni, vienam pievienojiet auto mazgāšanas līdzekli. Pakāpeniski sāciet mazgāt auto virsmu ar sūkli, ik pa laikam iemērcot sūkli saziepētajā ūdenī, lai noskalotu netīrumus, ar kuriem netīšām varat saskrāpēt mazgājamo virsmu. Mazgājiet šādā secībā: jumts, priekšējais stikls, aizmugurējais stikls, priekšējais un aizmugurējais pārsegs, sāni un durvis.

2. Nomazgājiet riepu gumijas daļu un diskus, izmantojot citu sūkli var birsti grūtāk notīrāmiem netīrumiem. Ilgāk lietoti auto diski var prasīt īpašus disku tīrīšanas līdzekli.

3. Izmantojot ūdens šļūteni, noskalojiet auto virsmu. Pēc tam uzreiz noslaukiet ar sausu kokvilnas lupatu ar apļveida kustībām no augšas uz leju, virzot ūdens piles uz leju.

4. Kad auto virsma noslaucīta sausa, kā opcija ir to ievaskot. Viena vaskojuma kārta turēsies aptuveni 3 mēnešus.

5. Nospodriniet priekšējos un aizmugurējos gaismu lukturus un tas arī viss!

"20181108-1246-brc-lietoti-auto.jpg"

Foto: Shutterstock.com

Jāpiemin, ka lietoti auto parasti paliks ar kādu redzamu švīku, tāpēc, ja vēlaties izcilu rezultātu lietotas mašīnas gadījumā, tās virsbūves virsmu ieteicams nodot speciālu auto pulētāju rokās. Arī šis solis teorētiski ir izdarāms mājas apstākļos, bet jāatceras, ka neprasmīgs darbs var sašvīkāt auto virsmu vēl vairāk!

No šīs sadaļas

1.89 miljardi. Tik daudz mājas lapas pēc jaunākajiem datiem ir pieejamas interneta...

Pēc atbalsta krituma Vācijas pavalstī Bavārijā un Hesenes reģionālajās vēlēšanās Vācijas...

Sākot no 2019. gada janvāra, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skolā...

SIA Eirodurvis kopš šā gada septembra ir oficiāls MetaLux rūpnīcas pārstāvis Latvijā....

Zīmīgi, ka atjaunotās Latvijas uzņēmējdarbības tiesiskais sākums meklējams trauksmainajās...

Izlietotā iepakojuma un videi kaitīgo preču apsaimniekotājs Zaļā josta organizē informatīvo semināru...

Pastāv viedoklis, ka vannai priekšroku dod galvenokārt sievietes, jo lielākajai daļai daiļā...

Kā Tu atzīmē Latvijas simtgadi? Iepazīsties ar VIA SMS, kura piedāvājumā ir...

Datortehnikas un interneta izmantošana uzņēmuma darba organizēšanā ir kļuvusi tik pašsaprotama,...

Jaudīgs un stabili strādājošs dators ir nepieciešams ikvienam uzņēmējam, neatkarīgi no izvēlētās...