Autoražotājs Tesla vērtīgāks par Ford un General Motors 

Tesla akcijas cena šogad pieaugusi jau par 42%; uzņēmums ir vērtīgāks par Ford un General Motors, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jānis Šķupelis, 06.4.2017
1/3

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Šobrīd Tesla akcijas vērtība ir pārsniegusi 300 ASV dolāru atzīmi, bet kapitalizācija - 53 miljardu ASV dolāru līmeni. Tas savukārt nozīmē, ka Tesla šobrīd var uzskatīt jau par vērtīgāku uzņēmumu nekā ilggadējo ASV autorūpniecības flagmani Ford. Ford vērtība pēc kapitalizācijas šīs nedēļas vidū atradās pie 45,2 miljardu ASV dolāru atzīmes (Ford akcijai šis gads pagaidām nav bijis diez ko veiksmīgs, jo tās cena Ņujorkas biržā ir sarukusi gandrīz par 6%). Turklāt nesenais kāpums arī nozīmējis, ka Tesla kapitalizācijas ziņā aizsteigusies priekšā pat ASV General Motors vērtībai (šī kompānijas kapitalizācija šo trešdien bija 49,6 miljardi ASV dolāru), kas līdz šim bijis lielākais ASV autoražotājs (ja ņem vērā kapitalizāciju).

Vidējā analītiķu Tesla akcijas mērķa cena gan atrodas pie 248 ASV dolāru atzīmes, kas ir gandrīz 20% zem pašreizējās šīs kompānijas akcijas vērtības. Jāņem vērā, ka Volstrītas analītiķi tradicionāli attiecībā uz akciju cenu nākotni ir visai optimistiski. Tādēļ šādas tik piesardzīgas prognozes nav pārāk tipiska aina un liecina par palielu skepsi.

Visu rakstu Apmāti ar Tesla lasiet 6. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.