Baņķieru apetīti vēlas ierobežot arī Latvijā 

Arī Latvijā izstrādāti noteikumi, ar kuru palīdzību turpmāk plānots ierobežot baņķieru atalgojumu. 2009. gada nogalē noteikumus pieņēmusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), atsaucoties uz Latvijas Televīzijas raidījumu De facto.

, 08.2.2010

(SXC)

Izstrādātie noteikumi paredz, ka turpmāk baņķieri nevarēs saņemt prēmijas par pārlieku liela riska darījumiem. Komisija skaidro, ka plānots stingrāk uzraudzīt banku prezidentu, viceprezidentu un vadošo speciālistu atalgojumu, lielāko uzmanību pievēršot tieši algu mainīgajai daļai.

FKTK apgalvo, ka atalgojuma sistēma būs jāsakārto visām bankām, atlaides netikšot dotas nevienai bankai.

Par noteikumu neievērošanu bankām draudēs sava veida soda sankcijas. «Ja bankas šos te noteikumus, kas attiecas uz baņķieru ierobežošanu neievēros, tad uzraugiem ir tiesības prasīt kapitāla palielināšanu,» skaidro FKTK vadītāja Anna Dravniece.  

Pamatkapitāls tad būtu jāpalielina uzņemtā riska apmērā. De facto aptaujāto banku pārstāvji gan noliedza, ka līdz šim baņķieri dzenoties pēc lielākas peļņas, būtu uzņēmušies pārlieku risku, taču uzņemties sava veida sociālo atbildību bankas esot gatavas.