Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Birža "Nasdaq Riga" ir sākusi iekļaušanas procedūru zivju konservu ražotāja SIA "Banga Ltd" obligāciju iekļaušanai biržas alternatīvā tirgus "First North" Obligāciju sarakstā, teikts biržas paziņojumā.

Obligāciju sarakstā plānots iekļaut 1000 obligācijas. Kopējais emisijas apjoms ir 2,5 miljoni eiro. Obligāciju dzēšanas datums ir 2025.gada 9.maijs.

"Nasdaq Riga" valdes lēmums par obligāciju iekļaušanu un tirdzniecības uzsākšanu tiks paziņots nekavējoties pēc tā pieņemšanas.

Jau ziņots, ka "Banga Ltd" 2022.gada maijā emitēja nodrošinātās obligācijas 2,5 miljonu eiro apmērā, kuras 12 mēnešu laikā plānots iekļaut biržas "Nasdaq Riga" alternatīvajā tirgū "First North".

Obligācijas piedāvātas investoriem slēgta piedāvājuma veidā.

Kompānijā norāda, ka pēdējos 10 gadus "Banga Ltd" mērķtiecīgi investēja attīstībā, pielāgojot un uzlabojot ražotni atbilstoši Eiropas Padomes direktīvu prasībām, kā arī ražošanas darbību padarot ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku, piemēram, uzstādot Kurzemē lielāko saules paneļu parku pašpatēriņam.

Obligāciju emisijā piesaistītos līdzekļus "Banga Ltd" plāno izmantot nākotnes investīciju projekta realizācijai, kas ļaus uzņēmumam turpināt ražot augstas pievienotās vērtības produktus, dubultot ražošanas jaudu un palīdzēs audzēt rentabilitāti.

"Banga Ltd" obligācijas emitējusi sadarbībā ar "Signet Bank".

Bankas Investīciju pārvaldes vadītāja Kristiāna Janvare informē, ka emisijā piedalījās gan privātie, gan institucionālie investori no Latvijas, un investoru pieprasījums pēc obligācijām sasniedza 3,5 miljonus eiro, būtiski pārsniedzot emisijas apjomu.

"Banga Ltd" atrodas Talsu novadā, Rojā. Uzņēmums ražo dažāda veida konservētas zivis - mīdijas, lašus, skumbrijas, šprotes, siļķes un citus produktus. Uzņēmums realizē tos vairāk nekā 30 pasaules valstīs Eiropā, Amerikā, Āzijā un citos tirgos.

"Banga Ltd" 2021.gadā strādāja ar 8,871 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 11,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa saruka par 16,5% - līdz 501 265 eiro. Finanšu dati par 2022.gadu vēl nav publicēti.

Kompānija "Banga Ltd" reģistrēta 2007.gadā, un tās pamatkapitāls ir 547 565 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Ingusam un Raivim Veckāganiem vienādās daļās piederošais uzņēmums SIA "Curlandia".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Barselonā aprīlī notika lielākā specializētā zivju un jūras velšu nozares izstāde “Seafood Expo Global 2023”, kurā piedalījās visi veiksmīgākie pasaules zvejas, zivju apstrādes, kā arī zivju pārstrādes iekārtu ražotāju uzņēmumi, tostarp arī 12 Latvijas Zivrūpnieku savienības biedri.

Šis ir gada lielākais šīs nozares pasākums, kurā zivrūpniecībā iesaistītie tiekas, lai ne tikai piedāvātu savus produktus un pakalpojumus, bet arī, lai apmainītos ar viedokļiem gan par nozares aktualitātēm, jaunajām tendencēm, gan arī, lai spriestu par jaunās nozvejas sezonas potenciālajām zivju cenām, kuras noteiks, kādas būs nākamā gada produkcijas cenas.

Latvijas zivrūpnieku kopīgajam stendam šogad bija pilnīgi jauns dizains, kas ļāva izcelties salīdzinoši ar citiem izstādes dalībnieku stendiem. Katram no pārstāvētajiem uzņēmumiem bija savi darba uzdevumi, bet īpaši pamanītas gan no klientu, gan citu izstādes apmeklētāju puses bija kopīgās Latvijas produktu degustācijas, kuras sagatavoja divi pavāri.

Komentāri

Pievienot komentāru