Investors

Biržu indeksi krītas, naftas cenas aug Ņujorkā un sarūk Londonā

LETA--AFP, 25.10.2018

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

ASV un lielākā daļa Eiropas biržu indeksu trešdien kritās, ko noteica atšķirīgas tendences ASV firmu peļņas dinamikā, kas saasināja bažas par peļņas pieauguma palēnināšanos.

Akciju tirgus pēdējās nedēļās ietekmēja arī citi faktori, tostarp prognozes, ka ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) turpinās celt procentlikmes, bažas par saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavības sekām, un strīds par budžetu starp Itālijas valdību un Eiropas Komisiju (EK).

ASV trešdien tika publicēti dati par mājokļu pārdošanas kritumu, savukārt FRS ziņojums parādīja, ka ASV firmas ir satrauktas par muitas tarifiem un darbaspēka trūkumu.

Nedrošības sajūtu vairoja arī trešdien nosūtīti spridzekļi ASV prezidenta Donalda Trampa kritizētājiem, tostarp Barakam Obamam, Hilarijai Klintonei un telekanālam CNN, nepilnas divas nedēļas pirms Kongresa starpvēlēšanām.

«Cresset Wealth Advisors» galvenais investīciju eksperts Džeks Ablins sacīja, ka akciju izpārdošana šķiet «emocionāli» tendēta, jo nav nekādu pazīmju par kreditēšanas sašaurināšanos vai ekonomikas izaugsmes palēnināšanos.

Eiropas biržās akciju cenu kritums nebija tik straujš kā Volstrītā, tomēr investori centās atbrīvoties no riskantākiem aktīviem.

«Ir skaidrs, ka tieši pašlaik tirgos ir milzīga nedrošība,» sacīja «Oanda» vecākais tirgus analītiķis Kreigs Erlams.

Starp ASV firmām, kuru akciju cenas ievērojami kritās pēc ziņojumiem par peļņas rādītājiem, bija AT&T, UPS un «Texas Instruments».

Saruka arī lielo tehnoloģiju firmu akciju cenas.

«Amazon» akcijas cena kritās par 5,9%, «Facebook» – par 5,4%, «Google» mātesfirmai «Alphabet» – par 4,8%, «Netflix» – par 9,4%.

Investorus padarīja nervozus arī rūpniecības firmu izteikumi, ka tirdzniecības konflikti ir palielinājuši materiālu izmaksas.

Naftas cena pieauga Ņujorkas biržā, bet kritās Londonas biržā.

Eiro vērtība pret ASV dolāru kritās, britu mārciņas kurss pret dolāru saruka, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 0,39 dolāriem līdz 66,82 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā samazinājās par 0,27 dolāriem līdz 76,17 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien kritās par 2,4% līdz 24 583,42 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par 3,1% līdz 2656,10 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 4,4% līdz 7108,40 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,1% līdz 6962,98 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 saruka par 0,7% līdz 11 191,63 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 samazinājās par 0,3% līdz 4953,09 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien kritās no 1,1471 līdz 1,1393 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru samazinājās no 1,2983 līdz 1,2884 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu saruka no 112,44 līdz 112,19 jenām par dolāru.