Biznesa ideju lielā iespēja 

Līdz 8. septembrim ikvienam ir iespēja savu biznesa ideju pieteikt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā inovatīvo biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2019.

Jānis Goldbergs, 2019. gada 09. augusts plkst. 6:27

Biznesa ideju konkurss Ideju kauss notiek jau 11. gadu, un pirmajā pastāvēšanas desmitgadē tas palīdzējis daudziem savas ieceres realizēt dzīvē un uzsākt veiksmīgu biznesu. Pērn konkursā pieteica 160 idejas un 79 autoru komandām bija iespēja soli pa solim apgūt biznesa pamatus, bet 12 no tām iekļuva finālā, lai cīnītos par trīs galvenajām naudas balvām. Tiek prognozēts, ka arī šogad interese par konkursu būs liela, jo papildus tajā 25 labas idejas ar 2000 eiro lielu naudas balvu atbalsta Rīgas dome.

Konkursa kārtība

Dalībai LIAA organizētajā konkursā nav nekādu ierobežojumu, līdz ar to visi, kuriem idejas ir, var piedalīties.

«Reti izdodas izveidot ilglaicīgu un ilgtspējīgu pasākumu, bet Ideju kauss sevi ir pierādījis. Šobrīd ir izsludināta pieteikšanās Ideju kausam, kas norisināsies līdz 8. septembrim. Konkurss tiek organizēts kā sacensība, bet vienlaikus tās ir arī vērtīgas apmācības, kuru beigās tiek noteikti uzvarētāji. Grūti ir pateikt, kas ir nozīmīgāks – apmācības vai tas, ka beigās tiek noteikti trīs labākie, kas saņem naudas balvas. Jebkurā gadījumā gan mentori, gan eksperti, kuri piedalās apmācību programmās, ir augstākās raudzes. Ieteikumi un pamācības ir nozīmīgas un tiek novērtētas. Tās ir unikālas zināšanas. Kopskaitā visā apmācību posmā būs seši vebināri. Tas ir unikāls piedāvājums konkursantiem piedalīties apmācībās gan uz vietas, gan attālināti,» konkursa atklāšanā konceptuālajā mākslas telpā Berga Bazārā informēja LIAA Tehnoloģiju direktors Edgars Babris.

Viņš prognozēja, ka tradicionāli pieteikumu skaits konkursam nebūs mazāks par 150, kas nozīmē, ka konkursā piedalās vismaz 350 cilvēku, jo bieži vien idejas pieteicēji ir komanda, pat trīs un četri cilvēki.

Pieteikumi iesniedzami un papildu informācija par konkursa noteikumiem atrodama interneta vietnē idejukauss.lv. Pieteikumu var iesniegt attālināti. Divu mēnešu laikā vairāk nekā 20 dažādu jomu profesionāļi vērtēs idejas un to realizāciju. Ideju kausa 2019 noslēgums un uzvarētāju pasludināšana notiks šā gada novembrī.

Jāpiemin, ka augusta izskaņā (30. augustā–1. septembrī) Lucavsalā notiks LIAA rīkots vērienīgs jaunrades pasākums iNOVUSS, kurā būs arī Ideju kausa sadaļa.

31. augustā no 14.30 līdz 16.30 LIAA sniegs visiem interesentiem informāciju klātienē, tā iedrošinot piedalīties konkursā.

Rīgas drosmes grants

«Mēs esam priecīgi papildināt LIAA rīkoto pasākumu ar savu artavu. Paralēli LIAA balvām mēs organizējam Rīgas domes biznesa atbalsta piešķiršanu. Rīgas drosmes grants ir pašvaldības biznesa atbalsta programma, kurā vienam pretendentam piešķir 2000 eiro. Mēs to saucam par gudro naudu, jo tai seko biznesa inkubatora atbalsts, ko nodrošina Latvijas augstskolu biznesa inkubatori. Šogad mums ir pievienojies Rīgas Stradiņa universitātes biznesa inkubators. Kopumā mums ir sadarbība ar septiņu augstskolu inkubatoriem. Kopumā finansējums ir 50 tūkstoši eiro, un tas nozīmē, ka naudu saņems 25 ideju autori,» informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadītājs Dāvis Bičkovičs.

Granta saņēmēji sadarbībā ar biznesa inkubatora mentoriem attīsta savu biznesa ideju, izlietojot piešķirto finansējumu. Grantam drīkst pieteikties dalībnieki, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un ir izturējuši konkursa Ideju kauss 1. kārtu. Dalībnieki, kuri pretendēs uz granta saņemšanu, savas biznesa idejas prezentēs klātienē Rīgas biznesa inkubatoru pārstāvjiem. Inkubatoru pārstāvji vērtēs ideju prezentācijas un ar ideju autoriem vienosies par gudru naudas izlietojumu tālākai biznesa idejas attīstībai.

Apmācības un vērtēšana

Latvijas Universitātes lektore Kristīne Bērziņa, kura jau vadījusi Ideju kausa apmācības 2017. un 2018. gadā, uzsvēra, ka dalībnieki ir visdažādākajās vecuma grupās, sākot no vidusskolēniem, kuri tikai sper pirmos soļus un vēlas pārbaudīt pirmo ideju savā mūžā, līdz pieredzējušiem profesionāļiem, kuri vēlas pārbaudīt savas iespējas biznesā.

«Pēc maniem novērojumiem – jo komanda ir dažādāka, jo līdzekļus izdodas piesaistīt labāk. Te ir runa gan par dzimuma sastāvu, gan vecuma diapazonu. Dažādība savā veidā ir arī panākumu atslēga. Tādēļ ieteikums ir nebaidīties no lielas un dažādas komandas,» uzsvēra K. Bērziņa.

Lektore pastāstīja, ka apmācību vebināri notiks par tirgvedību, par produktu validēšanu, par finansēšanu un idejas prezentēšanu. Apmācībās tiks skartas visas galvenās tēmas, kas nepieciešamas idejas ieviešanai dzīvē.

Savukārt par ideju derīgumu visvērtīgākā piebilde ir Draugiem Group runas vīram Jānim Palkavniekam. Proti, šajā pasaulē nav nekā jauna un daudz kas no biznesa idejām atrodams internetā, tomēr konkursa žūrija izvērtēs, cik oriģināls ir konkursantu sniegums. «Konkursantiem nevajadzētu iedomāties, ka žūrijai nav pieejams internets un vērtētāji nepratīs iegūglēt un konstatēt plaģiātu! Tajā pašā laikā citas idejas nav liegts izmantot, vienkārši ir jābūt būtiskam uzlabojumam. Gluži kā skrejriteņi pasaulē ir zināmi sen, bet tie ar elektropiedziņu ir inovatīva ideja,» norādīja J. Palkavnieks.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2019. gada 16. augusts plkst. 8:16

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

2019. gada 15. augusts plkst. 12:52

Sākot no šā gada jūlija, sporta komplekss 333 uzsācis saviem viesiem piedāvāt...

2019. gada 09. augusts plkst. 15:17

Sekojot līdzi plastmasas patēriņa tendencēm, kurām šobrīd tiek pievērsta liela vērība, pašmāju...

2019. gada 09. augusts plkst. 10:42

Anniņmuižas vēsturisko ēku Rīgā, Jūrmalas gatvē 76 (oficiāli - vietējās nozīmes arhitektūras...

2019. gada 09. augusts plkst. 7:03

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju vērot, kā top...

2019. gada 09. augusts plkst. 6:08

Izveidojot savu atbilstības novērtēšanas laboratoriju, a/s Latvijas valsts meži sākusi minerālo...

2019. gada 08. augusts plkst. 17:46

«Orkla Latvija» sāks attīstīt jaunu zīmolu Latvijā - «Anamma», kas ražo augstas...

2019. gada 08. augusts plkst. 17:22

Ņemot vērā aizvien pieaugošo Latvijas lidsabiedrības airBaltic pakalpojumu popularitāti Lietuvā,...

2019. gada 08. augusts plkst. 13:34

Zemgales rajona tiesa Bauskā ierosinājusi piena pārstrādes uzņēmuma SIA «Baltic Dairy Board»...

2019. gada 08. augusts plkst. 13:04

Krievijas repera Timati zīmola veikals tiks atvērts arī Rīgā....