Ideju kausā šogad daudz labu biznesa ideju 

Biznesa ideju konkursā "Ideju kauss 2019" šogad uzvarētāju vidū ir idejas ar potenciālu kļūt par pelnošiem un veiksmīgiem uzņēmumiem. Pirmās vietas ieguvējs - "Vertexo Sports" - jau ir eksportspējīgs uzņēmums, kura platformā reģistrējušies vairāk nekā 3200 sportistu no visas pasaules 5 sporta veidos.

Lelde Petrāne, 13.12.2019

Organizatoru foto

Šogad konkursam pieteikumus iesniedza 227 dalībnieki. Idejas izvērtējot, konkursa žūrija atlasīja 114 veiksmīgākās idejas ar vislielāko izaugsmes potenciālu, kuras turpināja cīņu par atbalstu savas idejas attīstīšanai. Konkurss sniedza iespēju piedalīties profesionālās apmācībās - 6 vebināros par ideju validāciju, digitālo un satura mārketingu, budžeta un finanšu plānošanu, kā arī prezentāciju prasmēm. 12 finālisti, savukārt, saņēma iespēju apgūt padziļināti prezentāciju prasmes Dāvida Štēbeļa un Kristapa Pētersona vadītās darbnīcās.

Pirmās vietas ieguvējs "Vertexo Sports" saņēmis 7 000 eiro sava biznesa attīstīšanai. Tā ir platforma, kas domāta sporta spēlētāju reģistrācijai kā licencētiem spēlētājiem, kā arī izspēles sistēma turnīriem. Idejas autori ir koncentrējušies uz sporta veidiem, kas ir ātri augoši un jauni, piemēram, pludmales teniss.

Idejas autori Ņikita Ribakovs un Mihails Samoilovs stāsta: "Šī ir mūsu pirmā lielā pieredze, prezentējot ideju, ieguvām daudz ko jaunu - gan biznesa jomā, gan padomus no mentoriem. "Ideju Kauss" iedeva izcilus kontaktus ar potenciālajiem investoriem, kurus mēs vispār nebijām gaidījuši, jo skatījāmies uz eņģeļinvestoriem no ārzemēm."

Otro vietu un 5 000 eiro idejas attīstīšanai ieguva "Aptolux" – multifunkcionāla LED gaismas paneļu gaismošanas sistēma fotogrāfiem un videogrāfiem. Paneļa forma un savienojumi ļauj tos izmantot gan atsevišķi, gan savienot dažādas formas un izmēra paneļos, pielāgojoties fotogrāfa, videogrāfa vajadzībām.

Idejas autors atzīst, ka dalība "Ideju kausā" ir nesusi necerētu uzvaru un arī papildu budžetu, kas palīdzēs attīstīties. Alvis Rozenbergs, "Aptolux" idejas autors, stāsta: "Ir ļoti svarīgi, kad ir cilvēki, kas uzklausa idejas, un liek tās sagatavot tā, lai būtu reāls bizness. Man konkurss iedeva grūdienu, ka ir vairāk jāizpēta tirgus, mārketings, ražošana un jāstiprina komanda. Visas puses ir svarīgi apzināt. "Ideju Kauss" piespiež izdarīt."

Savukārt trešo vietu un 3 000 eiro ieguva samu pievilināšanas ierīces izgudrotāji. Tā ir ierīce, kas palīdzēs makšķerniekiem iegūt lielo lomu, radot ūdenī specifisku skaņu, kas pievilina samus. "Man ir liela pieredze biznesā, bet tik un tā "Ideju Kauss" deva daudz jauna un ļoti vērtīgas zināšanas. Tas ļāva arī vēl vairāk noticēt savai idejai, kas sākās kā hobijs, bet tagad ir nopietni plāni to attīstīt tālāk," stāsta idejas autors Uldis Reņģe.

Konkursa mērķi ir piedāvāt iespēju un atbalstu ikvienam, kurš vēlas spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos Latvijā, kā arī popularizēt uzņēmējdarbību, inovācijas un mācīšanos jebkurā dzīves posmā.

LIAA Inovāciju atbalsta nodaļas vadītāja Sarmīte Karlsone norāda: "Šogad konkursā bija īpaši daudz ideju, ko iesniedza dažādu jomu profesionāļi, karjerā realizējušies cilvēki, kuri meklē jaunas iespējas savai izaugsmei vai darba gaitā ir radījuši risinājumus un uzlabojumus, ko piedāvāt plašākai sabiedrībai un attīstīt kā veiksmīgu biznesu. Iepriecina arī augstā dalībnieku interese par konkursu un biznesa mācībām."

Šogad bijis daudz labu ideju, tāpēc līdz ar uzvarētājiem organizatori izceļ finālistus, kuri ieguva "Ideju kausa" žūrijas atzinību:

"Stuff box" miniatūras - telpa Rīgas centrā, kur bērni, ģimenes varēs iepazīties ar miniatūru pasaku pasauli.

Periodisks izdevums "Mikrons" - periodiskā izdevuma filozofiskais mērķis ir veidot komunikāciju starp redzīgu, vājredzīgu un neredzīgu bērnu. Autoru galvenā iecere ir, lai izdevums būtu lasāms un taustāms dažādiem cilvēkiem ar dažādām redzes īpatnībām.

Bezatkritumu (zero waste) bioloģisko tīrīšanas līdzekļu pašapkalpošanās pārdošanas iekārta – pašapkalpošanās iekārta (vending machine), kas nodrošinās iespēju klientiem iegādāties bioloģiskus tīrīšanas līdzekļus, izmantojot arī savu iepakojumu.

"Kafiekurs: – dabīgi iekuri un briketes kamīniem, krāsnīm un ugunskuriem, kas veidoti no kafijas gatavošanas procesa atkritumiem - kafijas biezumiem, ko, apvienojot ar citām izejvielām, var izmantot uguns iekurināšanai un uzturēšanai.

"FREIGHTPLAT" - loģistikas plānošanas un vadības sistēma jeb platforma, kas ļaus plānot loģistikas pakalpojumus starp pasūtītāju un piegādātāju.

"Rock Terms" – juridisko līgumu vienkāršošanas platforma, kas garus un juridiskā valodā rakstītus noteikumus pārvērtīs vienkāršā un saprotamā valodā, izmantojot arī animācijas, lai ikviens varētu šos noteikumus saprast un izlasīt.

"Maru" – daudzkārt lietojamās sejas ādas kopšanas plāksnītes no auduma ar iestrādātu dzintara diegu, kas nodrošina sejas ādas pilnvērtīgu aprūpi, attīrot sejas ādu no kosmētikas līdzekļiem, uzlabojot asinsriti un veicinot ādas šūnu atjaunošanos.

Stāju koriģējošais T-krekls "Correcty"T-krekls, kas balsta muguru un ar elastīgās shēmas palīdzību atgādina lietotājam, ka jāiztaisno mugura.

Kokļu spēles platforma – iespēja tiešsaistē mācīties spēlēt Latvijas tradicionālo instrumentu kokli.

Tāpat papildu naudas balvas ieguva 23 idejas "Ideju kausa" ietvaros, kuras saņēma Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta grantus – katra 2000 eiro savas idejas attīstīšanai.

Konkurss „Ideju kauss“ tiek organizēts LIAA īstenotā projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) un Eiropas Savienība.

Tevi varētu interesēt

Šogad konkursā "Ideju kauss" saņemts ievērojami lielāks pieteikumu skaits; finālā iekļuvuši...

Ventspils Augstskolā norisinājies projekta "CREAzone 2.0." otrais apmācību posms "PITCH IN", kur...

Ar Eiropas atbalstu iegādājas iekārtas un paplašina sortimentu...

Lai gan līdzsvara dēļi ir specifisks nišas produkts, SIA Okrafts darbība liecina,...

Līdzšinējās telpas Hospitāļu ielā kļuva par šauru, jo ražotāju, kuri vēlas savu piedāvājumu...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Dziedātāja Aija Andrejeva radījusi savu pirmo aksesuāru un apģērbu kolekciju "bum bum",...

Sociālais projekts "Parunāsim" mēnesī saņem 400 līdz 480 zvanus....

Aproces medniekiem, videi draudzīgs putekļu sūcējs, mēslojums kapsulās augiem - šīs un...

Šogad konkursā "Ideju kauss" saņemts ievērojami lielāks pieteikumu skaits; finālā iekļuvuši...

Nākamgad varētu sarukt Latvijā dzīvojošo starptautiskās pastkaršu sūtīšanas un kolekcionēšanas...

Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā uzņēmumā "Sveet Memory"...

Ventspils Augstskolā norisinājies projekta "CREAzone 2.0." otrais apmācību posms "PITCH IN", kur...

Igaunijas lielākās salas Sāremā galvenie apskates objekti - Kāli meteorīta krāteris apriņķa...

Dārzniecības foruma "Sapņu Dārzs" izveidotāja Linda Vorkule radījusi dārza dienasgrāmatu "Iestādi...

Dienas laikā biedrības «Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi» dienas aprūpes centrā izgatavo...