Mazais bizness

Ventspilī ģenerē biznesa idejas

Lelde Petrāne, 28.11.2019

Foto: Publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ventspils Augstskolā norisinājies projekta "CREAzone 2.0." otrais apmācību posms "PITCH IN", kur tikās 21 jaunietis no Kuldīgas, Rēzeknes un Jēkabpils, lai ekspertu un mentoru vadībā ģenerētu jaunas biznesa idejas un tās pičotu.

Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centrs kopš 2018. gada septembra īsteno Interreg V-A Latvijas - Lietuvas programmas 2014. - 2020.gadam projektu Nr. LLI-186 "CREAzone 2.0.". Projekta mērķis ir izplatīt uzņēmējdarbību rosinošas idejas jauniešu vidū un palīdzēt izveidot 3-4 jaunuzņēmumus radošo industriju un ar tām saistītajās jomās.

Projekta otrais posms, tā dēvētais "PITCH IN", ir hakatona tipa apmācības, kura mērķis ir biznesa ideju ģenerēšana, kā arī biznesa idejas īstenošanai nepieciešamās komandas izveide un tās publiska prezentēšana. Divu dienu garumā Ventspils Augstskolā jaunieši no Kuldīgas, Rēzeknes un Jēkabpils meklēja atbildes uz jautājumiem, kur meklēt veiksmīgu biznesa ideju un kā to konkretizēt, ģenerēja konkrētas biznesa idejas, kā arī veidoja komandas un vieslektoru vadībā apguva, kā pičot savu biznesa ideju.

Labāk novērtētā ideja "Learning Space" ir organizētas vides nodrošināšana jauniešiem, kur klātienē satikties, lai kopīgi risinātu mācību uzdevumus vai nodotos savu hobiju īstenošanai, daļēji kā mentorus piesaistot atbilstoši kvalificētus seniorus, kuriem aktīvā karjera ir pabeigta. Otra biznesa ideja, kas tapusi pasākuma ietvaros, "WallFlower" ir interaktīvo piespraužu, tauriņu un rokassprādžu ražošana. Galvenā mērķauditorija - intraverti jaunieši, kuriem ir sarežģītāk savas sajūtas, emocijas un noskaņojumu paust tradicionālos veidos. Trešās komandas ideja ir mobilas antistresa telpas izveide stresa pārņemtiem cilvēkiem.

Biznesa ideju attīstīšana un komandas stiprināšana notiks turpmākajos projekta posmos gan Latvijā, gan Lietuvā.

Pasākumu vadīja RISEBA augstskolas Radošā biznesa inkubatora vadītāja un SIA "BIORGANIK5" dibinātāja Iveta Cīrule un biedrības "ZINIS" vadītāja Vita Brakovska. Tāpat ar saviem pieredzes stāstiem dalījās arī dažādu jomu pārstāvji un uzņēmēji: Radošās maizes laboratorijas "RaMaLa" dibinātāja Ruta Šenkevica, SIA "Aspired" valdes priekšsēdētājs Gvido Grīnbergs, Ventspils Jauniešu mājas projektu vadītāja Helēna Koha, SIA "Big Event" līdzdibinātājs Roberts Gaižutis, SIA "Bucher Municipal" Nepārtraukto uzlabojumu grupas vadītāja Līva Vecvagare un SIA "Trempel" dibinātājs Aleksandrs Bobrovs.

Jauniešu biznesa idejas un komandas vērtēja žūrija. Labāk novērtētās biznesa idejas un komandas tika virzītas tālākai dalībai projektā, kas notiks jau decembra sākumā Lietuvā.