Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar mērķi uzsākt Latvijā galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu, SIA “Brain Games” ir kļuvis par līdzīpašnieku pašmāju uzņēmumam SIA “Folded”, kas līdz šim nodarbojās ar augstvērtīga, individuāli veidota kartona iepakojuma ražošanu, galvenokārt, eksportējošiem Latvijas uzņēmumiem.

“Pēdējo gadu laikā pasaulē novērojama vērienīga galda spēļu kultūras attīstība, kas pastiprināti saistīta ar iedzīvotāju ilgstošu uzturēšanos mājās un nepieciešamību atrast aizvien jaunus laika pavadīšanas veidus. Līdz ar šiem apstākļiem spēļu izdevējiem radušies milzīgi ražošanas termiņu un piegādes riski, ņemot vērā pasūtījumu īpatsvaru, kas līdz šim tika izpildīts Ķīnā. Mēs redzam potenciālu ar Latvijā ražotām spēlēm apgādāt spēļu izdevējus Eiropā un ASV” norāda SIA “Brain Games” vadītājs Egils Grasmanis.

Lai uzsāktu galda spēļu, pužļu un kāršu spēļu ražošanu Latvijā, tā dalībnieki uzņēmumam SIA “Folded” plāno piesaistīt finansējumu vairāk nekā viena miljona EUR vērtībā, kas atbalstītu nepieciešamo ražošanas iekārtu līniju iegādi.

Pasaules galda spēļu tirgus apmērs 2018.gadā bija aptuveni 12,02 miljardi ASV dolāru. Laika posmā no 2021. līdz 2026.gadam šīs nozares izaugsme tiek prognozēta līdz 21,56 miljardiem ASV dolāru. SIA “Folded” mērķis ir nodrošināt konkurētspējīgas ražošanas un piegādes cenas vienam no galvenajiem galda spēļu tirgiem – Eiropas valstīm (Vācija, Lielbritānija, Spānija, Skandināvija u.c.), kā arī pašam lielākajam tirgum – Ziemeļamerikai, galvenokārt, ASV.

SIA “Folded” plānu īstenošanā bez galda spēļu nozares eksperta Egila Grasmaņa darbojas pieredzējuši poligrāfijas nozares profesionāļi – Armīns Urbergs (SIA “URBERG poligrāfijas aģentūra” īpašnieks) un Austris Polis, kurš vadījis ražošanu lielākajos poligrāfijas uzņēmumos Latvijā.

"Brain Games" pagājušajā gadā strādāja ar 2,622 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 33,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes un bija 299 027 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Gada pārskatā minēts, ka "Brain Games" ieņēmumi Latvijā pērn veidoja 1,444 miljonus eiro, bet ieņēmumi pārējās Eiropas Savienības valstīs veidoja 1,178 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Paplašinot savu darbību, pašmāju uzņēmums "Brain Games" Rīgā atvēris galda spēļu kafejnīcu "Brain Games Cafe", kas ir pirmā šāda koncepta pulcēšanās vieta Latvijā un visā Baltijā, informē uzņēmums.

Specializētais galda spēļu veikals-kafejnīca atrodas Aspazijas bulvārī, un darbs pie tā izveides tika uzsākts jau pērn rudenī, taču Covid-19 pandēmijas ietekmē kafejnīcas atklāšana tikusi pārcelta uz vēlāku laiku. "Brain Games Cafe" pieejams plašs spēļu klāsts ar vairāk nekā 400 galda spēlēm.

Tāpat uz vietas kafejnīcā ik dienu ir sastopams arī pieredzējis galda spēļu guru, kurš katram apmeklētājam palīdz piemeklēt atbilstošāko spēli, kā arī izskaidro tās noteikumus un atbild uz visiem jautājumiem, kas varētu rasties spēles gaitā.

Papildus tam kafejnīcā darbojas arī bārs, kurā var iegādāties dažādus alkoholiskus un bezalkoholiskus dzērienus - gan kvalitatīvu kafiju, gan arī tematiskos kokteiļus un citus atspirdzinošus dzērienus. Jebkurš piedāvātais dzēriens ir pieejams arī vegāniskā versijā, un to iespējams pasūtīt līdzņemšanai. Rūpējoties par apkārtējo vidi, "Brain Games Cafe" dzērieniem tiek izmantoti tikai atkārtoti lietojamie salmiņi.

Komentāri

Pievienot komentāru