Foto: pixabay

Climate-KIC Accelerator Latvia uzvar jaunuzņēmums InLable 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas īstenotās zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmas «Climate-KIC Accelerator Latvia» otrā uzsaukuma finālā triumfē jaunuzņēmums «InLable», informē RTU.

Db.lv, 2018. gada 03. decembris plkst. 15:17

Līdz 13. janvārim iespējams pieteikties dalībai nākamajā akceleratora uzsaukumā un iegūt iespēju prezentēt savu biznesa ideju ES un finansējumu līdz pat 25 tūkst. eiro.

«Climate-KIC Accelerator Latvia» otrā uzsaukuma finālā septiņas komandas prezentēja savus uzņēmumus investoriem un interesentiem starptautiskajā tehnoloģiju un dzīvesstila festivālā «Digital Freedom Festival». Par uzvarētāju atzītais «InLable» izstrādājis risinājumu, kas nodrošina zīmolu īpašniekus un ražotājus ar neviltojamu preču marķējumu, to vienkāršu izsekošanu un uzticamu autentifikāciju. To var izmantot gan efektīvākai iekšējo ražošanas procesu, gan piegādes ķēžu kontrolei.

«Pateicoties «Climate-KIC Accelerator Latvia» «InLable» varēja izstrādāt pirmo laboratorijas prototipu marķējuma nolasīšanas sistēmai (iekļaujot marķējuma dizaina paraugus) un to veiksmīgi prezentēt potenciālajiem klientiem no industrijas. Rezultātā esam ieguvuši interesi par tehnoloģiju no trim lieliem Vācijas mašīnbūves industrijas ražotājiem un šobrīd tiek apspriests kopēja projekta plāns ar katru no tiem. Projektu realizāciju plānots sākt jau 2019. gada janvārī. Mūsu tālākie mērķi ir veiksmīga iesākto projektu realizācija, industriālā prototipa izveide un šī tirgus segmenta iekarošana Vācijā,» norāda «InLable» vadītājs Raivis Ņikitins.

Iepriekšējā «Climate-KIC Accelerator Latvia»uzsaukumā tika uzņemti astoņi uzņēmumi, kuru izstrādātie risinājumi palīdz monitorēt meža ugunsgrēkus, izmantot datus un mākslīgo intelektu lauksaimniecībā, optimizēt saules enerģijas ieguves tehnoloģijas utt. Piecos mēnešos komandas biznesa attīstībai piesaistījušas ap 400 tūkst. eiro.

Līdz 2019. gada 13. janvārim RTU Dizaina fabrika aicina zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, kas jau ir identificējuši savu biznesa modeli un sasnieguši pirmo klientu, pieteikties nākamajam «Climate-KIC Accelerator Latvia» uzsaukumam, lai saņemtu individuālo mentoringu, ekspertu vadītas apmācības, piekļuvi «Climate-KIC Accelerator»partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju ES un finansējumu līdz pat 25 tūkst. eiro.

«Climate-KIC Accelerator Latvia» ir viena no Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta un klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. Tās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un tīro tehnoloģiju komercializāciju. RTU kopš 2016. gada ir «Climate-KIC» partneris.

Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

No šīs sadaļas

Cieņu pelnījis gan liela, gan maza uzņēmuma dibinātājs, jo abi maksā nodokļus...

Digital Freedom Festival ietvaros notikušā pasaules vadošā akceleratora 500 Startups konkursa galvenie...

Londonā dibinātais finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Revolut saņēmis maksājuma iestādes un elektroniskās...

Akselerācijas programmas strādā ar skatu nākotnē – palīdz attīstīt uzņēmējiem kompānijas...

Vācijas-Latvijas Uzņēmējdarbības balvu kā gada labākais jaunuzņēmums saņēma zaļo tehnoloģiju...

Dienu pirms vērienīgā tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom...

Līdz ar CryptoCash vēstniecības atklāšanu otrdien Rīgā, Latvijas iedzīvotājiem ir radīta iespēja...

Igaunijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «Fitek» gatavojas sākt darbību Lielbritānijas tirgū....

Bauskas biznesa inkubatoram drīzumā būs apritējuši divi gadi. Šajā laikā tapušas arī...

Tīmekļa un mobilā platforma lauksaimniekiem eAgronom piesaistījusi 1 miljonu eiro lielu finansējumu...