Fin-tech

D8 Corporation investēs divus miljonus eiro attīstībai Tuvo Austrumu virzienā

Db.lv, 14.04.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu programmatūras izstrādātājs un ieviesējs D8 Corporation finanšu tehnoloģiju produktos un jauna pārdošanas un servisa biroja izveidē Tuvajos Austrumos investēs divus miljonus eiro.

Nepieciešamajām investīcijām bankas Citadele finansējums ar Attīstības finanšu institūcijas Altum garantijas atbalstu nodrošinās 1,3 miljonus eiro, bet D8 Corporation pašu līdzekļi - 700 000 eiro.

"Vairāk nekā 10 gadus mēs aktīvi strādājam starptautiskajos tirgos, kur saņemam 90% no visiem pasūtījumiem. Labi redzam, ka darba ražīguma un kvalitātes uzlabošana, kā arī augsta līmeņa inovatīvu risinājumu radīšana ir iespējama, regulāri investējot uzņēmuma attīstībā. 2 miljonu eiro lielās investīcijas būs labs atbalsts ražošanas, mārketinga un pārdošanas tempa palielināšanai. Mūsu izstrādātā programmatūra paredzēta galvenokārt strauji augošām bankām un finanšu institūcijām, tādēļ piedāvājumam ir jābūt ļoti drošam un tehnoloģiski progresīvam. Piemēram, 2016.gadā Citadelei tieši mēs izstrādājām "digitālā maciņa" risinājumu jeb tehnoloģiju maksāšanai veikalos ar mobilo telefonu. Pašreiz mēs nodarbojamies ar mākslīgajā intelektā bāzētu iespēju paplašināšanu mūsu tiešsaistes riska vadības risinājumam, kā arī ar "digitālā maciņa" funkciju uzlabošanu. Esam tuvu tam, lai nākotnē mūsu produkti būtu pieejami arī mazākiem uzņēmumiem un jaunuzņēmumiem, kuri D8 Corporation mākoņpakalpojumus varēs izmantot kā servisu, neiegādājoties salīdzinoši dārgo programmatūru un datoraprīkojumu. Savas korekcijas 2020.gada laikā mūsu nozarē ir ieviesusi arī COVID-19 pandēmija, jo ir strauji pieaudzis pieprasījums pēc tirdzniecības platformām internetā - atsevišķos segmentos pat par 200%, tādēļ ir nepieciešamas jaudīgākas un elastīgākas IT sistēmas," situāciju IT tirgū raksturo D8 Corporation valdes priekšsēdētājs Juris Ščerbickis.

D8 Corporation ir četri biroji, un trīs no tiem ir ārzemēs. Piešķirtais finansējums dos iespēju ieguldīt jauna biroja izveidē Tuvajos Austrumos. "Esam gandarīti, ka aizvadītajos trīs gados mūsu izstrādātie IT risinājumi gan kvalitātes, gan pieņemamās cenas dēļ ir ieinteresējuši klientus arābu valstīs, jo īpaši - reģiona finanšu centrā Dubaijā. Ja tagad darbu nodrošinām 90 speciālistiem un galvenokārt - Latvijā, tad pēc veiktajiem ieguldījumiem darbinieku skaitu varēsim palielināt vēl par 10 cilvēkiem," atklāj J. Ščerbickis.

Golfa līča reģionā lielākā interese ir par D8 Corporation izstrādāto risku vadības sistēmu StrongHold, kas tiešsaistē spēj analizēt ļoti lielus datu apjomus, kas iegūti no dažādiem avotiem, tādējādi novēršot krāpnieciskās darbības ar maksājumu kartēm. Tā kā krāpniecības shēmas kļūst arvien izsmalcinātākas, mākslīgā intelekta modulis padarīs D8 Corporation produktu StrongHold par vēl konkurētspējīgāku globālajā finanšu tehnoloģiju tirgū.

"Inovatīvu un konkurētspējīgu IT risinājumu eksports ir veids, kā varam parādīt Latvijas speciālistu augsto ekspertīzi un veicināt valsts līderību viedo tehnoloģiju jomā. Uzņēmējiem šis ir laiks, kad IT jomā tiek meklēti efektīvi risinājumi, un uzteicami, ka arī Latvijas uzņēmums spēj sekmīgi eksportēt viedās tehnoloģijas uz citām pasaules daļām. Efektīvai bankas pakalpojumu attīstībai un klientu pieredzes uzlabošanai, mēs sadarbojamies ar vietējiem un pasaules finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem. D8 Corporation jau ilgus gadus ir mūsu sadarbības partneris, ar kuru kopā ir realizētas daudzas inovācijas finanšu pakalpojumos, piemēram, norēķināšanās ar telefonu un Apple Pay. Pozitīvi, ka mums ir izdevies paplašināt savas attiecības, sniedzot uzņēmumam iespēju paātrināt savu attīstību," uzsver Rūta Ežerskiene, bankas Citadele valdes locekle.

Latvijā dibinātajam uzņēmumam D8 Corporation ir vairāk nekā 18 gadu pieredze finanšu programmatūras izstrādē, ieviešanā un uzturēšanā Tā klientu vidū ir gan lielas, gan nelielas bankas, arī starptautiski maksājumu operatori un citu nozaru uzņēmumi, kuri ar D8 Corporation atbalstu pilnveido maksājumu procesus. Uzņēmums piedāvā tradicionālās banku sistēmas maksājumu karšu un kontu apstrādei, risinājumus internetbankām un maksājumu sistēmām, "digitālo maciņu" un lojalitātes programmu rīkus, kā arī tehnoloģijas krāpniecisko darbību un naudas atmazgāšanas novēršanai.

Komentāri

Pievienot komentāru