Jaunākais izdevums

Sporta pils teritorijā Rīgas centrā paredzēts ierīkot 150 mazdārziņus un pašlaik aizrunāti 80 no tiem, lai gan oficiālo pieteikšanos plānots sākt janvārī. Dārziņa īrēšana, atkarībā no kastu skaita, sezonā maksās 15 līdz 40 eiro

Viens mazdārziņš būs 12,5 kvadrātmetrus liels un cilvēki varēs izvēlēties dārzu, kurā atrodas speciāli izveidotas trīs, piecas vai astoņas augiem vai dārzeņiem paredzētas kastes. Kopumā teritorijā plānots izvietot aptuveni 1000 kastes.

Db.lv jau ziņoja par Renātes Prancānes ideju bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plānots uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavas.

Iniciatīvas "Sporta pils dārzi" veidotāji vēlas panākt, ka nākamo trīs gadu laikā aizaugušajā bijušās Sporta pils teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas, kas varētu kalpot dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm.

“Pašvaldība šo projektu vērtē pozitīvi tieši kā potenciālo kopienas saskarsmes vietu, kur dažādām paaudzēm vienkopus gan attīstīt ilgtspējīgu urbāno dārzniecību, gan kopā būšanas un piederības sajūtu. Tāpat šī būs lieliska vieta, kur piesaistīt vides ekspertus un izkopt vides izglītību ar mērķi veicināt iedzīvotāju iesaistīšanos pilsētplānošanas procesos, mēs esam gatavi viņus tajā atbalstīt,” komentē Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja vietniece Selīna Vancāne.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem, kas dārziņu veidotājiem ir jāatrisina līdz pavasarim, ir ūdens pieslēgums, ja ne pastāvīgs, tad vismaz pagaidu, jo augu stādīšana kastēs prasīs regulāru laistīšanu.

Novembrī teritorijā tiks atvesti pirmie augsnes krājumi, kas sasegti gaidīs līdz pavasarim. Februārī tiks uzstādītas kastes un pievesta papildus augsne. Nākamie dārziņu saimnieki 14.februārī tiksies kopsapulcē, lai jau martā atklātu dārziņu sezonu.

Pretendēt uz mazdārziņu var jebkurš iedzīvotājs, taču priekšroka tika piešķirta tuvākajā apkaimē dzīvojošajiem un tiem, kuri piedalījās teritorijas sakopšanas talkās.

Dārziņa īrēšana, atkarībā no kastu skaita, sezonā maksās 15 līdz 40 eiro. Teritorija būs publiski pieejama un tajā atradīsies arī atpūtas zona. Lai izvairītos no nelūgtiem viesiem, naktī teritorija būs slēgta.

Teritorijas sakopšanai un izveidošanai piesaistīti dažādi uzņēmumi.

Nacionālo sporta bāzi Kr. Barona ielā 75 nojauca 2008.gadā, lai tās vietā celtu biznesa zonu, taču projekts joprojām nav īstenots.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pandēmijas un tās ierobežošanas pasākumu apstākļos komercnomnieks nav spējis pielāgoties apstākļiem, lai saņemtu pilnu atbalstu un pildītu savas saistības, lai pārvaldītu vēsturisko Mežotnes pils kompleksu, informē Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes loceklis Andris Vārna .

Šobrīd iepriekš iznomātā Mežotnes pils valstij radīs zaudējumus, tādēļ jāvērtē citi ilgtspējīgas dzīvotspējas scenāriji, neizslēdzot arī īpašuma nodošanu pašvaldībām vai pārdošanu likumā noteiktajā kārtībā – publiskas izsoles ceļā, norāda VNĪ .

No kopumā Latvijā esošajām ap 1200 muižām un pilīm VNĪ tiešā pārvaldīšanā ir trīs – Rīgas pils, kas jau ilgstoši izmantota publiskajai funkcijai un saņem valsts atbalstu, savukārt Mežotnes un Igates kompleksi līdz šim tikuši nodoti ilgtermiņa nomā privātpersonām.

“Mums un pašvaldībām kopīgi būs jārod tālākais risinājums Mežotnes pils kompleksa turpmākam pielietojumam ilgtermiņā, izvērtējot nepieciešamos ilgtermiņa ieguldījumus, to atdevi un ar to saistītos riskus, un iespējams jāpieņem lēmums šo īpašumu pārdot investoriem nākotnes attīstībai,” norāda A. Vārna.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plāno uz laiku ierīkot mazdārziņus

LETA, 07.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā plānots uz laiku ierīkot mazdārziņus un ziedu pļavas, informēja idejas autore Renāte Prancāne.

Prancāne, kura pati dzīvo blakus teritorijai, atklāja, ka ideja radusies, domājot par aizvien pieaugošu centra iedzīvotāju vēlmi pēc sasniedzama un mūsdienīga dārza un ārvalstu piemēriem, kur kopienas dārzi tiek ierīkoti neizmantotās teritorijās. Idejas autore ar domubiedriem vērsusies pie teritorijas īpašniekiem SIA "Rotermann Latvia", kuri atsaukušies idejai un nodevuši teritoriju bezpeļņas organizācijai bezatlīdzības īrē uz trim gadiem.

Nākamo trīs gadu laikā teritorijā tiks ierīkoti un atradīsies pilsētas mazdārziņi, kā arī ziedu pļavas dažādām kultūras un izglītības aktivitātēm. Iniciatīvas "Sporta pils dārzi" veidotāji norāda, ka kopienas dārziņi ir unikāls brīvā laika pavadīšanas veids, kas piedāvā drošu, sociāli iekļaujošu vidi un veicina pilsētas iedzīvotāju labklājību, pievēršoties veselīgākiem atpūtas veidiem. "Vienlaicīgi kopienas dārziņi kalpo kā nerimstošs izzināšanas projekts, kura ietvaros bērniem un jauniešiem ir iespēja pieredzes veidā apgūt ekosistēmas procesus un piedzīvot dabas lomu cilvēka dzīvē," norāda iniciatīvas pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru