Tehnoloģijas

Datakom plāno iekarot Somijas un Zviedrijas tirgu

Db.lv, 10.05.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmuma SIA "Datakom" 2022. gadu noslēdza ar 13,7 miljonu eiro lielu apgrozījumu un pelņu 1,54 eiro miljonu apmērā. Tas panākts, pilnveidojot piedāvāto produktu un pakalpojumu apjomu gan vietējā, gan eksporta tirgos.

Pērnais gads uzņēmumam bijis veiksmīgs, vērtējot no dažādiem aspektiem. Pirmkārt, salīdzinājumā ar 2021. gadu, izdevies palielināt gan apgrozījumu, gan peļņas rādītājus (2021. gadā apgrozījums sasniedza 12,58 miljonus eiro, peļņa 1,16 miljonus eiro). Otrkārt, uzņēmums turpinājis attīstīt jaunus IT risinājumus un iespējas, kā arī pilnveidojis jau esošos produktus un pakalpojumus, piemēram, “Worry-free digital workspace” un “Tiki-Taka Pay". Treškārt, savai komandai uzņēmums piesaistījis jaunus profesionāļus.

“Turpinām attīstīt mākoņu platformu sadzīvošanu kopā. Viss paliek arvien vairāk hibrīds un atšķirīgs, taču mūsu kompetence ļauj dažādām vidēm sadarboties un izmantot labākās priekšrocības. Savienojot un būvējot jaunas lietas – būtisku nozīmi pievēršam automatizācijai, tādejādi padarot IT komandas uzņēmumos efektīvākas, kas ļauj noturēt cilvēkus augstajos konkurences apstākļos. Jau vairāku gadu garumā daudz tiek runāts par drošību, – proti, jo tālāk ejam, jo vairāk aspektu jāņem vērā. Tāpēc mūsu projektu komandā meklējam un savienojam risinājumus, kas ļauj izprast vienkāršotā veidā drošības jautājumus vadības grupai un ar augstu automatizācijas pakāpi par IT drošību rūpēties gan esošajām organizāciju IT komandām, gan nodrošinot ārpakalpojuma servisa risinājumus kopā ar labākajiem tehnoloģiskajiem produktiem,” saka SIA “Datakom” valdes loceklis Jānis Čupriks.

Vairāku desmitu vietējo uzņēmumu atzinību izpelnījies IT ārpakalpojums “Worry-free digital workspace”, kas izveidots ar mērķi nodrošināt uzņēmumiem pārdomātu, ērtu, drošu un jēgpilnu digitālo darba vidi, kur norit datu apmaiņa, to glabāšana, saziņa.

“Pilnvērtīga un mūsdienīga darba vide uzlabo darbinieku produktivitāti, jo tie velta savu darba laiku primāro darbu izpildei. Turklāt Covid-19 pandēmija mums visiem spilgti apliecināja – pārdomāti IT risinājumi ļāva uzņēmumiem turpināt strādāt, lai gan klātienes procesi bija uzlikti uz pauzes,” atgādina J. Čupriks.

Savas pozīcijas tirgū nostiprina arī “Datakom” radītais plaukstas lieluma mobilais kases aparāts “Tiki-Taka Pay". Ieņēmumi no viedierīču pārdošanas gada laikā trīskāršojušies. Tās trumpji ir ērtums, drošums, kompaktums un operativitāte. Viedierīce apvieno dažādas nepieciešamās funkcijas preču un pakalpojumu pārdošanai – maksājumu karšu termināli, svītrkodu lasītāju, čeku printeri, kasi, kā arī ļauj analizēt pārdošanas datus, nodrošinot datos balstītu biznesa lēmumu pieņemšanu. Risinājums ietver integrāciju ar vairākām Latvijā populārām resursu vadības (ERP) un grāmatvedības sistēmām.

“Latvijā tiek lietotas jau vairāk kā 1000 šādas viedierīces. Šā gada mērķis mums ir ar šo produktu nostabilizēties visā Baltijā. Raugāmies arī Zviedrijas un Somijas virzienā. Tāpat izvērtējam citus tirgus “Tiki-Taka Pay" virzībai,” piebilst J. Čupriks.

Uzņēmums "Datakom" reģistrēts 1994.gada nogalē, un tā pamatkapitāls ir 213 000 eiro. "Datakom" pieder Ulda Semeika uzņēmumam SIA "Datlex".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) biedru kopsapulcē 23.martā par LIKTA prezidenti vienbalsīgi ievēlēta prof. Signe Bāliņa, kura šo amatu pilda jau kopš 2009. gada.

LIKTA valde ievēlēta šādā sastāvā: Signe Bāliņa, Edmunds Beļskis, Ainārs Bemberis, Juris Binde, Jānis Bokta, Jānis Dambergs, Uldis Dzenis, Mārtiņš Gataviņš, Māra Jākobsone un Uldis Tatarčuks.

Kā IT klastera sekcijas deleģēts LIKTA valdes loceklis tika apstiprināts Jānis Čupriks un kā Asociēto biedru sekcijas deleģētā pārstāve – Elīna Rītiņa.

“Jau ilgstoši vadot LIKTA, mani galvenie mērķi ir veidot pozitīvu IKT nozares tēlu, uzlabot visas sabiedrības digitālo pratību, kā arī veicināt sadarbību starp LIKTA biedriem, IKT nozares uzņēmumiem, pētniekiem un publisko sektoru visos līmeņos. Šie ir priekšnoteikumi, lai Latvijā tiktu attīstīta digitālā sabiedrība, un nenoliedzami būtiska nozīme šajā procesā ir LIKTA kā nozares vadošajai asociācijai. Esmu pagodināta, ka man atkārtoti ir uzticēts atbildīgais LIKTA prezidentes amats, un apņemos kopā ar jaunievēlēto valdi turpināt darbu pie IKT nozares attīstības visas sabiedrības un Latvijas tautsaimniecības interesēs,” pēc ievēlēšanas teica Signe Bāliņa.

Komentāri

Pievienot komentāru