Biznesa tehnoloģijas

DEAC izveidojis virtuālos datu centrus Frankfurtē un Maskavā

Rūta Lapiņa, 05.03.2018

Andris Gailītis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Privāto datu centru operators DEAC 2018. gadu iesācis ar strauju paplašināšanos eksporta tirgos Vācijā un Krievijā. Līdz ar uzņēmuma virtuālo jaudu paplašināšanu ir atklāti divi jauni virtuālie datu centri Frankfurtē un Maskavā, kas nodrošina ātru datu apmaiņu un ar zemu aizturi savieno Latviju ar stratēģiski nozīmīgām lokācijām un pilsētām Eiropā, informē DEAC Mārketinga un attīstības departamenta pārstāve Alīna Žižina.

«Šodien mākoņu tirgus galvenie jautājumi ir pārorientējušies uz konkrētiem uzņēmējdarbības tehniskajiem uzdevumiem. Biznesam IT risinājumi ir nepieciešami nevis pēc mēneša, bet gan šeit un tūlīt » komentē DEAC vadītājs Andris Gailītis.

Viens no populārākajiem DEAC pakalpojumiem ārvalstu klientu vidū ir privāts mākonis, kas atbilst gan biznesa vajadzībām, gan Krievijas valsts prasībām pret personas datu glabāšanu un efektīvi funkcionē arī Eiropā. «Darba organizēšana no jebkuras vietas pasaulē, kā arī datu centru pakalpojumu efektīva darbība nodrošina biznesa nepārtrauktību starpvalstu līmenī,» viņš piebilst.

DEAC mākoņu datu centri apvienoti vienotā un neatkarīgā operatoru komunikāciju tīklā, tostarp savienojums Rīga – Maskava šobrīd nodrošina visātrāko datu apmaiņas kanālu starp Krieviju un Eiropu. Tādejādi jaunizveidotā vienotā starpvalstu mākoņu platforma kalpo kā digitāls tilts starp Eiropu, Krieviju un Āzijas reģionu. Izvērsts virtuālo datu centru tīkls ļauj izvietot informāciju un aplikācijas tuvāk Krievijas un Rietumeiropas lietotājiem, saīsinot informācijas ielādes laiku un novēršot vajadzību sūtīt datus apstrādei tūkstošiem kilometru tālu.

Virtuālo datu centru risinājuma arhitektūra izvietota Tier III līmenim atbilstošos datu centros, tādejādi DEAC klienti var veikt biznesa procesus lokāli Krievijā, lai apmierinātu vietējo varasiestāžu prasības, kā arī izmantot Eiropas datu aizsardzības regulas, kas tiek piemērotas, datus glabājot un apstrādājot kādā no Eiropas Savienības valstīm. Izvēles iespējas starp Krievijas un Eiropas interneta savienojumu, kā arī lokālās vai reģionālās IP adreses sniedz uzņēmumiem tik ļoti nepieciešamo elastību, kas ir būtiska pie kompleksām un lielām darba slodzēm.

Eiropas datu centru operators DEAC dibināts 1999. gadā un tiek uzskatīts par IT ārpakalpojumu pamatlicēju Latvijā. Šobrīd uzņēmums ir arī viens no Ziemeļeiropas lielākajiem neatkarīgajiem datu centru operatoriem.

LASI ARĪ:

Plāno jaunu datu centru

DEAC investē 10 miljonus eiro jauna datu centra izbūvē Rīgā

IKT jomā vajadzīgs mandāts