Dienas laikā elektroapgāde atjaunota 12 tūkstošiem AS Sadales tīkls klientu 

AS Sadales tīkls pirmdien turpināja darbu, lai novērstu spēcīgā vēja izraisītos tehniski sarežģītākos un laikietilpīgākos elektrotīkla bojājumus – nomainītu bojātos elektrolīniju balstus, novāktu elektrolīniju vados iegāztos kokus, savienotu trūkušos elektrolīniju vadus, kas radīja elektroapgādes traucējumus uzņēmuma klientiem pirmdienas, 7.decembra, rītā, informē uzņēmums.

Žanete Hāka, 07.12.2015

Kopš pirmdienas rīta AS Sadales tīkls ir atjaunojusi elektroenerģijas piegādi jau 12 tūkstošiem klientu. Ņemot vērā bojājumu raksturu - vairākos posmos sarauti elektrolīniju vadi, elektrolīnijās iegāzti koki, un sarežģītību, īpaši mežainos un purvainos apvidos, elektroapgādes atjaunošanas darbs norit veiksmīgi. Kopš agra rīta ir paveikts apjomīgs darbs un AS Sadales tīkls elektrotīklā bojājumu skaits mērķtiecīgi tiek samazināts. Lai atjaunotu elektroapgādi plašākam lietotāju lokam, prioritāte šobrīd ir atjaunot un novērst bojājumus vidējā sprieguma 20kV (kilovoltu) elektrolīnijās. Pēc tam plānveidīgi tiks turpināta elektroapgādes atjaunošana zemsprieguma 0,4kV elektrolīnijās. Elektrotīkla bojājumu novēršanas darbs intensīvi turpinās.

Lai elektrotīkla bojājumu novēršanas process noritētu veiksmīgi, nepieciešamības tiek nodrošinātas visas materiālās rezerves vietējās noliktavās – balsti, elektrolīniju vadi un citi materiāli. Ir piesaistītas visas pieejamās tehnikas vienības – kvadricikli, traktori, balstu transportēšanas tehnika, kā arī pacēlāji, kas šobrīd aktīvi tiek izmantoti bojājumu novēršanai. AS Sadales tīkls pēc nepieciešamības sazinās ar vietējo pašvaldību pārstāvjiem, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu. Vētras skartajos reģionos iedzīvotājiem ir iespējami elektroapgādes traucējumi, jo elektrotīkla dispečeri aktīvi veic pārslēgumus elektrotīklā, lai pēc iespējas drīzāk atjaunotu klientu elektroapgādi.

Spēcīgā vēja izraisītie bojājumi pārsvarā ir gaisvadu elektrolīnijās sarauti vadi, bojāti elektrolīniju balsti, nolauzti un elektrolīnijās iegāzti koki, kā arī vējā nesti un elektrolīnijās ieķērušies koku zari, kas izraisīja līniju atslēgšanos.