Enerģētika

Papildināta - Ašeradens rosina izvērtēt Sadales tīkla vadītāja atbildību OIK izkrāpšanas lietā

LETA, 31.10.2017

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (no labās) un AS Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Andis Pinkulis

Foto: Ieva Lūka/ LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) rosina izvērtēt AS «Sadales tīkls» valdes priekšsēdētāja Anda Pinkuļa atbildību lietā par iespējamu krāpniecību obligātā iepirkuma komponentes (OIK) lietā.

Papildināta visa ziņa

To šodien žurnālistiem pavēstīja Ašeradens. Ministrs sacīja, ka «Sadales tīklam» ir jāuzņemas atbildība par noteikumu neievērošanu OIK lietā. Tāpat Ašeradens lūgs AS «Latvenergo» padomi izvērtēt tikai «Sadales tīkla» vadītāja, ne visas valdes atbildību šajā lietā.

«Pinkuļa atbildība ir jāvērtē, jo Ekonomikas ministrijas (EM) izvērtējums liecina, ka iespējami OIK krāpšanās gadījumi nebija atsevišķi, bet gan sistēmiski, kas nav pieņemami,» uzsvēra Ašeradens.

EM ziņojumā par iespējamu krāpniecību ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai OIK secināja, ka «Sadales tīkls» ir maldinājis EM par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā.

EM norāda, ka izmeklēšanas komisijas veiktā pārbaudes konstatējušas «Sadales tīkla» darbinieku pieļautās neatbilstības ražotāju pieslēgšanas procesā un līdz šā gada 27.oktobrim amatu ir pametis par šiem jautājumiem atbildīgais valdes loceklis, ar vienu darbinieku ir izbeigtas darba tiesiskās attiecības, bet ar trim darbiniekiem uzsākts darba tiesisko attiecību izbeigšanas process. Tāpat «Sadales tīkls» ir pieņēmis lēmumu par dažādu disciplinārsodu piemērošanu darbiniekiem, kuri bija iesaistīti elektrostaciju pieņemšanas komisijās.

Šā gada 23.oktobrī paralēli «Sadales tīkla» komisijas darbam tika sākts elektrostaciju pieslēguma procesa audits, ko veic auditorkompānija «PricewaterhouseCoopers».

EM ziņojums: Sadales tīkls maldinājis par koģenerācijas staciju nodošanu ekspluatācijā

Sadales tīkls pēc OIK skandāla atstādinājis četrus darbiniekus

Pinkulis šorīt intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» atzina, ka «Sadales tīkls» pēc elektroenerģijas OIK atļauju skandāla līdz šim ir atstādinājis četrus darbiniekus.

Pagājušajā nedēļā amatu pameta «Sadales tīkla» valdes loceklis Rolands Lūsvers. Lai arī viņš turpināja darbu uzņēmuma attīstības direktora amatā, tomēr drīz Lūsvers lēma pamest darbu «Sadales tīklā».

Jau ziņots, ka TV3 raidījums «Nekā Personīga» atklāja vairākus uzņēmumus, kuri nav laikus pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS «Sadales tīkls» testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro OIK maksājumos nākamajos desmit gados.

Komentāri

Pievienot komentāru