Bankas

Dienas tēma: Priekšrocība - cena

Sandris Točs, speciāli DB, 28.05.2015

Jaunākais izdevums

Rietumu klienti Latvijas bankām uzticēsies, ja būs normāla tiesu sistēma. Tiekot galā ar likumu piemērošanas problēmām, finanšu pakalpojumus varēsim eksportēt arī uz rietumiem, jo mums ir galvenā konkurences priekšrcība - cena

Tā intervijā saka Norvik bankas īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs.

Vai vēlēšanās iegādāties banku Eiropas Savienībā saistījās ar likuma ievērošanas un lielākas stabilitātes vidi?

Esmu uzaudzis Sibīrijā, un kopš bērnības Rīga vienmēr man ir saistījusies ar ārzemēm un Eiropu. Arī tagad uzskatu, ka Latvija ir lieliska vieta, kur dzīvot un veidot biznesu. Tā ir valsts ar lielām konkurences priekšrocībām. Es patiesi uzskatu, ka te tik tiešām augstā līmenī strādā finanšu regulators, par ko daudzas valstis varētu Latviju apskaust. To pašu var teikt par daudzām valsts iestādēm. Norvik banka pagājušajā gadā visu peļņu novirzīja rezervju veidošanai, taču, neskatoties uz to, pagājušajā gadā mēs nodokļos samaksājām 6,5 miljonus eiro, un šogad esam samaksājuši jau 2,5 miljonus eiro. Man par to ir atnākusi pateicības vēstule no Valsts iņēmumu dienesta, kuru es pārtulkošu angļu valodā un parādīšu saviem bērniem. Joprojām uzskatu, ka Latvija ir pievilcīga vieta un tās finanšu sektoram ir ļoti labas perspektīvas. Runājot par investīcijām, nez kāpēc joprojām domā galvenokārt ražošanu, rūpniecību. Jāsaprot, ka tehnoloģiskās attīstības līmenis ir tik augsts, ka tādām valstīm kā Latvija nav jātiecas iekļūt industriālajā jomā. Masu ražošanā uzvar zemo izmaksu modeļi, diemžēl ar lētu darbaspēku un sliktu ekoloģiju. Tāpēc sacensties ar Ķīnu un Dienvidaustrumāziju nav jēgas. Bet sacensties ar augsti tehnoloģisko rūpniecību arī nav iespējams, jo to bāze tiek būvēta gadsimtu garumā. Latvijai ir jākonkurē pakalpojumu jomā. Tas, ka Latvijai ir finanšu sektors, kas nodrošina gan vietējās vajadzības, gan sniedz finanšu pakalpojumu eksportu, ir labākais, kas var būt, no pašas valsts interešu viedokļa raugoties. Latvijas bankas austrumos vienmēr ir pozicionējušas sevi kā Eiropas bankas, kas runā jūsu valodā, domājot ar to krievu valodu. Šī ziņa ļoti labi darbojas gan Kazahstānā, gan Ukrainā. Tā ir milzīga Latvijas banku konkurences priekšrocība. Finanšu sektors neprasa milzu ieguldījumus, tas neprasa kosmiskus varoņdarbus, tas Latvijā augs normālā lietu kārtībā, vienkārši attīstoties ekonomikai un eksportam. Latvijai ir ļoti veicies, ka tās finanšu sektoram kādā brīdī ir izdevies ieņemt šo nišu.

Jūs ļoti slavējat Latviju, neskatoties uz to, ka jums ir nācies tomēr saskarties arī ar negatīvu pieredzi?

Problēma nav Latvijas likumdošana, problēma ir likumu piemērošanas prakse. Diemžēl tieši likumu izpildprakse, likumu ievērošana ir lielākais Latvijas drauds, kas robežojas ar nacionālās drošības apdraudējumu. Tas ir mans viedoklis, mans skats no malas. Mums ir viena skandaloza lieta, kur man visi tagad jautā, kā tu to neredzēji «due diligence» laikā pirms bankas iegādes...

Vai tas ir Winergy gadījums?

Jā. Bet es pat iedomāties nevarēju, ka valstī var tik rupji tikt pārkāpts likums. Turklāt pārkāpts tieši no to ekonomisko un juridisko subjektu puses, kas ir atbildīgi, lai likums tiktu ievērots. Mēs esam saskārušies ar gadījumu, kad tiesnesis ir pieņēmis lēmumu, kas ir pretrunā ar Civillikumu.

Mēdz teikt, ka ar avīzi var nosist mušu, ministru un banku. Norvik banka vismaz pēdējā gada laikā ir tik daudz sista, ka gandrīz jābrīnās, ka tā ir dzīva...

Paralēli saskārāmies ar melnā PR apjomu. Kaut kādu iespaidu tas atstāja. Bet, ja šis melnais PR sastāv no atklātiem meliem, tad tos vienmēr ir viegli apgāzt. Daudz sliktāk būtu, ja būtu reālas problēmas un par tām rakstītu, tad tiešām būtu iespējamas sekas. Taču, ja viss ir nekaunīgi meli un izdomājumi, tas, protams, ir nepatīkami, jo tā ir papildu slodze, un mēs to skaidrojam saviem klientiem, tad ir vieglāk. Bankas klienti ir saprātīgi cilvēki un izturas pret notiekošo ar sapratni. Banka sakarā ar šo, pret mums vērsto kampaņu, ir vērsusies policijā ar iesniegumu uzsākt par to lietu. Tā pagaidām nav uzsākta. Taču policija vismaz ir tikusi skaidrībā ar šo lietu – ar visām šīm publikācijām – un mums atbildējusi. Es pats smejos, ka man tagad ir policijas atzinums, ka visas šīs publikācijas ir meli (smejas). Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pagaidām nespēj novērtēt zaudējumu, kas ir nodarīts bankai. Taču uzsveru, ka mēs turpināsim mēģināt panākt, lai krimināllieta pret tiem cilvēkiem, kas organizēja šo kampaņu pret banku un mani personiski, tomēr tiktu uzsākta.

Tomēr dažkārt pat baumas var sagādāt problēmas, īpaši, ņemot vērā to negatīvo pieredzi, kas cilvēkiem pavisam nesenā pagātnē ir bijusi ar bankām visā pasaulē.

Norvik bankai ir ļoti augsts likviditātes līmenis – šodien tas ir 60–65% no aktīvu vērtības. Tātad mums ir lielas rezerves, lai tiktu galā ar jebkuru klientu atplūdumu. Par laimi, vairums nelielo klientu Latvijā visu to nelasa un uz to nereaģē, bet kooperatīvie klienti prasa darbu, mēs ar viņiem strādājam un visu paskaidrojam.

Jums ir sāpīga pieredze ar maksātnespējas lietām?

Ne tikai ar maksātnespējas lietām! Tā vispār ir problēma. Norvik pacēla šo jautājumu. Un izrādījās, ka tas ir skāris visas bankas. Tāpēc mēs saņēmām citu Latvijas banku solidāru atbalstu. Taču te nevar vainot tikai maksātnespējas administratorus. Teikt, ka tikai viņos ir problēma, jo tā ir plašāka. Manuprāt, tas jau ir tāds mafiozs astoņkājis, kas ir aptinis zināmu valsts daļu, jo, atvainojiet, maksātnespējas administratoru lēmumus apzīmogo tiesas. Administratori vienmēr tiek aizstāvēti ar tiesas lēmumu. Bez tiesas lēmumiem administratoru darbība nav iespējama. Tā ir vairāku juridisku personu vienošanās. Un īpašs jautājums te ir tiesas.

Vai kas tāds ir iespējams Anglijas tiesu sistēmā?

Par Angliju vispār paklusēšu, – kaut kas tāds nav iespējams pat Krievijā! Man ir liela biznesa pieredze Krievijā. Un tā, kā zinām,s tiek, uzskatīta par mežonīgu, barbarisku zemi, salīdzinot ar Eiropu. Tik tiešām Krievijā var tikt safabricētas lietas, var tikt pievilkti argumenti aiz ausīm, var tik izmantoti viltus liecinieki, lai radītu juridisku pamatu spriedumam. Taču mūsdienu Krievijā, kurai ir daudz trūkumu, uz kuriem gluži pamatoti tiek norādīts, tomēr nevar iedomāties situāciju, kad tiesnesis neievēro Civillikuma normas. Tas vienkārši nav iespējams! Ir lietas, kuras vienkārši nav iespējamas. Bet Latvijā no šī viedokļa viss ir iespējams. Te tiesu sistēma darbojas pilnīgi nesodīti. Nav atbildības par tiesnešu «kļūdām» un mēs visi taču saprotam, ka tās nav kļūdas.

Jūs esat pārsteigts, ka kaut kas tāds notiek Eiropas Savienības valstī?

Zināt, es esmu pārsteigts, ka šeit gadiem tiek skatītas lietas. Man ierodoties stāstīja, ka te par ekonomiskiem noziegumiem cietumā neliekot. Slikti! Vajag likt. Jo kā gan cilvēki citādāk ievēros likumu? Anglijā, ja tu esi melojis tiesnesim, tas uzreiz nozīmē divreiz lielāku ieslodzījuma termiņu. Tur tiesnesis ar tevi neauklēsies! Tur cieta sistēma, un uz to tā balstās – tiesnešiem nemelo! Kur nu vēl iedomāties, ka tiesu sistēma tiktu izmantota kā viens no instrumentiem, lai nemaksātu parādus. Tāpēc Latviju ar Angliju salīdzināt nevar. Esmu diezgan ilgi dzīvojis Lielbritānijā, pirms kļuvu par Norvik bankas akcionāru. Biju pieradis pie tiesiskas vides. Man pat bija izveidojies stereotips, ka Eiropas Savienībā visur ir apmēram vienāds tiesiskuma līmenis. Diemžēl tagad esmu sapratis, ka tā nav. Ja tiesu sistēma neaizstāv kreditoru tiesības, tad visa finanšu sistēma ir ievainojama. Ja ir visas ķīlas, ir redzamas visas transakcijas, ja ir skaidrs, ka cilvēks nav nekāds investors, bet viņš var ne tikai «uzmest» banku, bet vēl pasildīt rociņas uz valsts rēķina, tiesā aizbildinoties, ka garantijas var lauzt, jo nav zinājis latviešu valodu, tad, piedodiet, tas ir kaut kāds sviests. Turklāt šis cilvēks pirms desmit gadiem līdzīgu triku bija veicis Zviedrijā. Tur viņš par to ir dabūjis reālu ieslodzījuma termiņu un aizliegumu nodarboties ar komercdarbību. Atbraucis uz Latviju, viņš izdara to pašu.

Jūs tagad runājat par…

Par Winergy, par Andrusu Petersonu, kas stāvēja aiz Winergy. Turklāt šis grupējums būtībā sastāv no bijušajiem Norvik bankas darbiniekiem. Mums bankā ir sarakste, kā viņi plānoja šo noziegumu. Tā ir nodota policijai. Šajā darījumā nav citas naudas, kā tikai pašas bankas nauda. Tas, ko viņi sauc par savām investīcijām, ir vienkārši uz riņķi apgriezta bankai piederoša nauda. Par to ir starptautiskās auditorkompānijas Deloitte atzinums. Vienīgais investors un vienīgais cietušais ir banka. Winergy turpina strādāt un iekasēt naudu, lai gan kriminālprocesā ir konstatēts, ka banka ir cietusī, īpašums ir nozagts un šie cilvēki ir aizdomās turamie. Es ar šiem igauņu pseidoinvestoriem tikos, mēģināju viņiem ieskaidrot, ka tā nedrīkst, ir taču kaut kādas robežas, kuras nedrīkst pārkāpt. Taču šie cilvēki uzskata, ka viņi ir stiprāki par valsti. Man ir ļoti aizvainojuši dzirdēt, kad, sakot, ka gan jau Latvijas tiesībaizsardzības sistēma tiks galā, dzirdu ironisku pretjautājumu no igauņiem – vai tad Latvijā šāda sistēma vispār esot.

Uzskatāt, ka kreditori un bankas Latvijā nejūtas likuma aizstāvībā?

Ņemsim jebkuru tiesisko jomu – civiltiesības, krimināltiesības vai ekonomiskos noziegumus – visur pilnīga visatļautība red. un nesodāmība. Šis Winergy gadījums ir piemērs citiem nevis kā nevar darīt, bet kā var. Un visas pasaules blēžiem rodas kārdinājums braukt uz Latviju un darīt to pašu, jo tieslietu sistēma šeit neizstāv īstos investorus un kreditorus. Bet tas ir finanšu sistēmas stūrakmens. Kāpēc atsevišķas valstis ir guvušas panākumus finanšu jomā? Tāpēc, ka kreditoru tiesības tiek stingri aizstāvētas ar likumu. Kādā valstī un kādā bankā jūs noguldīsiet naudu? Vai tādā, kur banka un jūsu nauda tiek aizstāvēta pret blēžiem, vai tādā, kur netiek? Jo ne jau mani aizstāv likums. Bieži tiek lietoti epiteti – Krievijas banka, Guseļņikovs … Lai gan 40% bankas pieder Lielbritānijas pilsoņiem – manai sievai un bērniem. Lūk, viņi ir reāli investori no Eiropas Savienības, kas ir ieguldījuši reālu naudu Latvijā. Jo Norvik bankas kapitāls pa šiem 15 mēnešiem ir izaudzis par 113 miljoniem eiro. Turklāt mana daļa Norvik bankas līdzekļos ir pašu kapitāla apjomā – 127 miljoni eiro. Bet bankā ir miljards! Tā ir cilvēku nauda, kuru priekšā es esmu atbildīgs un kuru priekšā ir atbildīga valsts – regulators, policija. Mans uzdevums ir efektīvi vadīt banku, bet valsts uzdevums ir, lai kreditoru tiesības valstī tiktu ievērotas, lai tiktu ievērotas noguldītāju tiesības. Ja valsts finanšu sistēma zaudēs uzticību, mēs pazaudēsim ne tikai finanšu eksporta iespējas, bet arī pašu cilvēku uzticību. Tas jau daļēji notiek. Cilvēki vairāk uzticas skandināvu bankām.

Vai labi, ka Latvijā ir nerezidentu nauda, vai tas tomēr ir bīstami?

Tā ir laime, ka šeit ir nerezidentu nauda, jo tad, ja tā neatrastos Latvijas banku kontos, tā būtu Anglijas vai Šveices bankās. Kāpēc Šveices banku sistēma ir tik attīstīta, kāpēc šīs bankas praktiski nekad nebankrotē? Tāpēc, ka valsts īpaši aizstāv un uzrauga Šveices banku sistēmu, jo tā ir valsts asinsrites sistēma. Arī Latvijā ir tāda iespēja. Latvijā nav nemaz tik daudz nozaru, kuras būtu starptautiski konkurētspējīgas, kurām būtu izaugsmes potenciāls, turklāt par 20–30% gadā. Finanšu sektors tāds ir. Tas uzrāda fantastiskus rezultātus uz šodienas recesējošās Eiropas ekonomikas fona. Turklāt Latvijai ir iespējas piesaistīt finanšu sektora klientus ne tikai no Austrumiem, bet arī Rietumiem. Latvijai ir ļoti labas perspektīvas viena iemesla dēļ – Latvijā ir ļoti zemas bankas ofisa izmaksas, salīdzinot ar Frankfurti, Parīzi vai – vēl jo vairāk – Londonu, kas ir ļoti dārgas pilsētas. Rīgā izmaksas ir divas trīs reizes zemākas un liela iedzīvotāju daļa lieliski runā angliski.

Vai Rietumu klienti pietiekami uzticēsies Latvijas bankām?

Uzticēsies, ja būs normāla tiesu sistēma. Formāli Latvija taču ir Eiropas Savienība. Un likumdošana formas ziņā ir unificēta ar Eiropas Savienību. Tāpēc investori, tādi kā es, atnākot domā, ka te būs kā Eiropas Savienībā. Tomēr ar likumu piemērošanas praksi ir problēma. Ja Latvijai ar tādām problēmām, kādas ir, tomēr izdodas finanšu pakalpojumus pat eksportēt uz austrumiem, tas nozīmē, ka, problēmas atrisinot, mēs tos mierīgi varēsim eksportēt uz rietumiem. Jo mums ir galvenā konkurences priekšrocība – cena.

Visu interviju Krievijas glābiņš ir Eiropas Savienība lasiet ceturtdienas, 28. maija, laikrakstā Dienas Bizness (6.-7. lpp.)!

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Guseļņikovs: Norvik bankas prasība pret valsti nav 200 miljonu eiro apmērā

LETA, 25.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Guseļņikovs apgalvo, ka šādu skaitli Rimšēvičs esot izdomājis, lai iespaidotu sabiedrību.

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča apgalvojums, ka «Norvik banka» un tās īpašnieki prasībā Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (International Centre for Settlement of Investment Disputes (ICSID)) no Latvijas vēlas piedzīt 200 miljonus eiro, neatbilst patiesībai, ar sabiedrisko attiecību speciālistu palīdzību sagatavotā rakstiskā atbildē aģentūrai LETA apgalvoja «Norvik bankas» lielākais īpašnieks Grigorijs Guseļņikovs.

Guseļņikovs apgalvo, ka šādu skaitli Rimšēvičs esot izdomājis, lai iespaidotu sabiedrību. Tomēr Guseļņikovs izvairījās publiskot prasības apmēru.

Guseļņikovs stāsta, ka ar prasībā šķīrējtiesā grib panākt, ka vēja parku attīstītājs SIA «Winergy» tiek izslēgts no krimināllietas par naudas izkrāpšanu, lai varētu uzņēmumu pārdot.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Guseļņikovs no Norvik bankas atdala Krievijas Vjatka bank

LETA/INTERFAX, 27.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

# Grigorijs Guseļņikovs un viņa ģimene ieguvuši tiešu kontroli pār Krievijas banku «Vjatka bank».

Krievijas uzņēmējs Grigorijs Guseļņikovs un viņa ģimene ieguvuši tiešu kontroli pār Krievijas banku «Vjatka bank» bez Latvijas «Norvik bankas» starpniecības, teikts «Vjatka bank» paziņojumā.

Guseļņikovs ir «Norvik bankas» lielākais akcionārs.

Guseļņikovs un «Norvik bankas» realizējuši darījumu, kura rezultātā «Vjatka bank» vairs nav Latvijas «Norvik bankas» meitasuzņēmums.

«Grigorijs Guseļņikovs un AS «Norvik bankas» realizējuši darījumu ar «Vjatka bank» akcijām, kura rezultātā «Vjatka bank» vairs nav Latvijas «Norvik bankas» meitasuzņēmums. Pēc šī darījuma Guseļņikovs un viņa ģimene sākuši kontrolēt «Vjatka bank» bez «Norvik bankas» starpniecības,» norādīts «Vjatka bank» paziņojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Enerģētika

Par Winergy īpašnieku kļuvusi Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība

LETA, 13.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par vēja enerģijas attīstītājas un ražotājas SIA Winergy vienīgo īpašnieku kļuvusi AS Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, liecina Firmas.lv datubāzes informācija.

Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrība pārņēmusi Winergy no Britu Virdžīnu salās reģistrētā uzņēmuma Ansager Global Limited. Attiecīgās izmaiņas Komercreģistrā iegrāmatotas šodien.

Winergy vienīgais valdes loceklis joprojām ir Igors Smoļins, kurš ir arī Norvik ieguldījumu pārvaldes sabiedrības padomes priekšsēdētāja vietnieks, kā arī Norvik bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Norvik bankas mājaslapā septembra sākumā publiskotajā paziņojumā teikts, ka pēdējā laikā sasniegts pozitīvs progress Winergy lietā - atcelti aresti Winergy piederošajam īpašumam. Atcelti aresti trim vēja ģeneratoriem, vienai apakšstacijai, naudas līdzekļiem, turklāt atbrīvotas nākamās naudas plūsmas no visa vēja parka.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

FKTK sadarbībā ar ASV tiesībsargājošajām iestādēm atklāj trūkumus vēl divās bankās

Dienas Bizness, 21.07.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) sadarbībā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju (Federal Bureau of Investigation’s Counterproliferation Center – FIB) mērķa pārbaudē konstatējusi, ka Latvijas bankas – AS NORVIK BANKA un AS Rietumu Banka – nav ievērojušas regulējošo normatīvo aktu prasības noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā.

Pārkāpumi ir saistīti ar klientu izpēti, kas ietver arī darījumu uzraudzību un nepietiekamu informācijas iegūšanu par klientu norādītājiem patiesajiem labuma guvējiem un veiktajiem darījumiem, komentē FKTK. AS NORVIK BANKA laika posmā no 2013. līdz 2014. gadam un AS Rietumu Banka no 2009. līdz 2015. gadam atsevišķi klienti, izmantojot ārzonas teritorijās reģistrētus uzņēmumus un sarežģītas darījumu ķēdes, no saviem kontiem veica pārskaitījumus, lai apietu pret Ziemeļkoreju noteikto starptautisko sankciju prasības.

Jāatzīmē, ka FKTK konstatēja līdzīgus pārkāpumus sankciju apiešanā arī trīs citās Latvijas komercbankās, un šā gada jūnija beigās noslēdza administratīvos līgumus un vienojās par soda naudu samaksu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Drošība ir nevis izvairīgumā pret nerezidentu kapitālu, bet gan drošā un caurskatāmā biznesā, un citu izvēļu Latvijai nemaz nav

Devons Dodsons Arčers ir Norvik Bankas jaunais akcionārs, un jo lielāka intriga ar viņu runāt DB bija tāpēc, ka Latvijai pēdējā laikā pievērsušies iepriekš pasīvie ASV investori, un tas notiek tieši banku sektorā. Mēģinājumi Arčera kungu notvert sarunai Rīgā vai pat Skype apmēram divu mēnešu garumā gan līdzinājās kaķa un peles attiecībām, kurās brīžiem nevarēja saprast, kurš ir kurš. Iznākumā saruna tomēr notiek ar Skype starpniecību, Arčera kungam esot Dubaijā. Viņš atvainojas par iepriekšējām komunikācijas grūtībām un skaidro, ka tās radušās ļoti saspīlētā darba grafika dēļ, pēdējā fāzē ieejot sarunām par izlīgumu un investīcijām Igaunijas kompānijā Winergy. Ar to Norvik līdz šim bija tiesas darbi, savukārt pašai Winergy – investīciju prasība pret Latvijas valsti. Līdz ar D.D. Arčera kļūšanu arī par Winergy investoru attiecības ir normalizētas, un sakārtoti arī Norvik aktīvi.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Papildināta - Ventspils tiesa atzinusi Winergy 35 miljonu darījumu par fiktīvu

LETA, 15.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ventspils tiesa atzinusi vēja parku attīstītāja SIA Winergy 35 miljonu darījumu ar Igaunijas sabiedrību Firepower par fiktīvu, informē Norvik banka, kura bija cēlusi prasību tiesā un lūgusi tiesu atzīt par spēkā neesošu starp Winergy un Firepower noslēgto darījumu par ģeneratoru piegādi.

Tāpat Norvik banka bija lūgusi tiesu dzēst visas ķīlas un hipotēkas, kas nostiprinātas par labu Firepower. Firepower hipotēka pašlaik nostiprināta arī uz Winergy piederošo vēja parku. Bankas prasība apmierināta pilnā apmērā, informē Norvik banka.

Tiesa savā spriedumā norādījusi, ka patiesībā iesaistīto personu mērķis nebija tiesisks darījums, bet gan maldināt citas personas. Šo pušu nolūks bija izvairīties no saistībām pret Norvik banku.

Norvik banka norāda, ka Ventspils tiesas par fiktīvu atzītais darījums pirmo reizi tika uzrādīts Winergy izstrādātajā tiesiskās aizsardzības procesa plānā, lai tādējādi nebūtu tiesiskās aizsardzības plāns jāsaskaņo ar Winergy lielāko kreditoru Norvik banku. Lai gan pirkuma līgums starp Winergy un Firepower paredzēja 13 ģeneratoru piegādi 35 miljonu apmērā, kā nodrošinājumu šī darījuma izpildei Winergy ķīlā piešķīra vien Renault automašīnu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Kučinskis un Reizniece-Ozola Norvik bankas aktivitātes medijos uzskata par vēršanos pret valsti

LETA, 20.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Tas, ko «Norvik banka» patlaban dara, ir provokācija.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) AS «Norvik banka» vadības aktivitātes ārvalstu medijos uzskata par provokāciju un vēršanos pret valsti.

Pievienota 4. un 5. rindkopa

Šodien pēc Ministru kabinets sēdes Kučinskis žurnālistiem atzina, ka «tas, ko «Norvik banka» patlaban dara, ir provokācija». Pēc Kučinska teiktā, tā ir vēršanās pret valsti.

Pēc premjera domām, bankas vadības aktivitātes ir vērstas uz viņa paša interesēm.

Pēc Kučinska teiktā, ja «Norvik bankas» īpašniekam Grigorijam Guseļņikovam ir kādi pierādījumi, viņam jau sen vajadzēja vērsties tiesībsargājošajās iestādēs. «Šobrīd nevienā no mūsu drošības dienestiem nekas nav iesniegts, izņemot vispārīgu aicinājumu,» piebilda premjers.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Precizēta - Norvik banka īpašnieks: Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus un pieprasījis atmazgāt Krievijas naudu

LETA—AP, 19.02.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Norvik bankas lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

"Norvik bankas" lielākais akcionārs Grigorijs Guseļņikovs intervijā aģentūrai AP paziņojis, ka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs gadiem ilgi izspiedis kukuļus no viņa vadītās kredītiestādes.

Kā ziņots, "Norvik banka" iesniegusi Pasaules Bankas (PB) starptautiskajā arbitrāžā prasību pret Latvijas valsti, kurā apgalvots, ka kāda "augsta ranga Latvijas amatpersona" esot centusies izspiest no bankas kukuļus, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli.

"Norvik bankas" valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels AP apliecinājis, ka prasībā minētā amatpersona esot Rimšēvičs.

Arī "Norvik bankas" lielākais akcionārs, Lielbritānijā dzīvojošais krievu izcelsmes uzņēmējs Guseļņikovs AP apstiprinājis, ka minētā amatpersona ir Rimšēvičs, kā arī apgalvojis, ka Latvijas Bankas prezidents un ar viņu saistītas personas esot prasījušas "Norvik bankai" atmazgāt no Krievijas nākušus līdzekļus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Lielie uzkrājumi rada Norvik bankai zaudējumus; pārējie rādītāji uzlabojušies

Žanete Hāka, 01.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Norvik banka peļņa pirms uzkrājumu izveidošanas pērn sasniegusi deviņus miljonus eiro, taču izveidotie uzkrājumi bija 52 miljoni eiro, tā rezultātā veidojas zaudējumu summa 43 miljonu eiro apmērā, informē bankas pārstāvji.

Norvik bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Ronalds Bramvels skaidro, ka uzkrājumi tika veidoti saistībā ar bankas agrāk veiktajiem ieguldījumiem pārņemto ķīlu atpirkšanai, kā arī saistībā ar ekonomikas lejupslīdi Krievijā 2014.gadā. Bankas veiktās aktivitātes savas tirgus daļas palielināšanai un bankas reputācijas stiprināšanai, kā arī papildu ieguldījumi kapitālā un paveiktā bilances attīrīšana rada stabilu pamatu bankas turpmākajai attīstībai, uzsver vadītājs.

Ka jau minēts, 2014.gadā banka atzinusi aktīvu vērtības samazināšanu, ņemot vērā esošās tirgus cenas neprofila aktīviem. Vienlaicīgi zaudējumi tika atzīti sakarā ar Krievijas rubļa devalvāciju 2014.gada nogalē, kas būtiski ietekmēja ieguldījumu novērtējumu atsevišķos grupas uzņēmumos un tie zaudējumi veidoja 34% no kopējiem 2014.gadā atzītiem vērtības samazināšanas zaudējumiem. Ievērojama daļa jeb 17% no 2014.gadā atzītā vērtības samazinājuma, faktiski tika atzīta visaptverošo ienākumu/izdevumu ietvaros iepriekšējos periodos. 2014. gadā kopējie vērtības samazināšanas zaudējumi, kas tika atspoguļoti peļņas un zaudējumu aprēķinā sasniedza 52,1 miljonu eiro. Ņemot vērā minētos apstākļus, bankas tīrie zaudējumi 2014.gadā bija 43,8 miljoni eiro. Šā gada 1.ceturksnī Krievijas rublis atguvis 14% no gada beigās zaudētās vērtības, kas pozitīvi ietekmēja bankas bilanci.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par vienu no Norvik bankas akcionāriem kļuvis Devons Dodsons Arčers (Devon Dodson Archer), informē Norvik bankas pārstāvji.

Uzņēmums Archer Diversified Investments veicis ieguldījumu bankas kapitālā 8 miljonu eiro apmērā. Pēc ieguldījuma D. Arčeram piederošā kapitāla daļas Norvik Bankā ir 6,1021%.

Ar mērķi stiprināt bankas darbību un klātbūtni ārvalstu tirgos, Norvik Banka ir piesaistījusi jaunu investoru – Devonu D. Arčeru – pieredzējušu investīciju baņķieri no ASV.

Savu karjeru Devons D. Arčers sācis Citigroup, kur bijis atbildīgs par investīciju stratēģiju izstrādi un vadību. Vēlāk strādājis par kompānijas New England Financial viceprezidentu, kā arī uzņēmuma MetLife vadības komandā.

Devons D. Arčers plāno palielināt ieguldījumu par vēl 8 miljoniem līdz 2016. gada beigām, ņemot vērā Norvik Bankas finanšu rādītājus, un, saskaņā ar Regulatora apstiprinājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

#Pēc trijām tikšanās reizēm es biju pārliecināts, ka varu pievienoties šai padomei.

Vēl viena Latvijas komercbanka nostiprina korporatīvo pārvaldību ar globāla politiskā smagsvara piesaisti

Rezidentu un nerezidentu banku pakalpojumu kombinācijas nepieciešamība Latvijā ir acīmredzama, saka AS Norvik Banka neatkarīgās padomes priekšsēdētāja vietnieks, bijušais NATO ģenerālsekretārs un Dānijas premjers Anderss Fogs Rasmusens (Anders Fogh Rasmussen).

Fragments no intervijas, kas publicēta 29. janvāra laikrakstā Dienas Bizness:

Norvik aicinājums jums pievienoties padomei ierakstās plašākā Latvijas komercbanku tendencē, kad sevišķi bankas ar nerezidentu apkalpošanas portfeļiem mēģina piesaistīt sev slavenus Rietumu vārdus un uzvārdus, kam acīmredzot vajadzētu vairot šo banku uzticamības tēlu. Izņemot jūsu superlielo vārdu, kas ir tā pievienotā vērtība, ko jūs ienesat Norvik?

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Norvik Bankas aktīvi pērn palielinājušies par 26%

Dienas Bizness, 08.01.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik Bankas aktīvi uz 2014.gada beigām sasniedza 996,4 milj. eiro, - pateicoties klientu bāzes pieaugumam par 19%, jeb 139,5 milj. eiro un papildu kapitāla piesaistei no akcionāra 69,6 milj. eiro apmērā, gada laikā bankas aktīvi palielinājās par 26%, jeb 203,5 milj. eiro, informē bankas Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Valda Ķipāne.

Bankas pamatdarbības ienākumi 2014.gadā ir sasnieguši 37,91 milj. eiro. Tīrie komisijas ienākumi palielinājušies par 2,36 milj. eiro jeb 15,1%. 2014. gadā par 23,6% izauguši bankas administratīvie izdevumi, tostarp, par 18% ir auguši ar personālu saistītie izdevumi – tas ir rezultāts tiešai nepieciešamībai paplašināt darbību un jaunievedumiem, kas paredzēti trīs gadu attīstības stratēģijā. Bankas tīrā operatīvā peļņa pirms rezerves izveidošanas problemātiskajam parādam un nodokļa ir sasniegusi 9,02 milj. eiro - attiecībā pret salīdzināmajiem 2013.gada datiem tā pieaugusi par 1,83 milj. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākot ar 1. oktobri, Norvik Banka, Jelgavas iedzīvotājiem dod iespēju saņemt Jelgavas pilsētnieku karti. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar Jelgavas pilsētas domi, piedāvājot risinājumu, kas atvieglo ikdienas dzīvi un padara to ērtāku, izmantojot pilsētas piedāvātās iespējas.

Jelgavas pilsētnieka karte ietver vairākas priekšrocības, kas būtiskas pilsētas iedzīvotājiem: karte sniedz iespēju ne tikai apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā vai skolēniem – pusdienas skolā, vienlaikus saņemot pilsētas domes piešķirtos atvieglojumus, bet arī, norēķināties par pirkumiem gan veikalos, gan internetā, jo Norvik Bankas piedāvāt karte vienlaikus ir arī «MasterCard» norēķinu karte.

«Esam ļoti gandarīti par uzsākto sadarbību ar Jelgavas pilsētas domi, kā rezultātā, Norvik Banka var piedāvāt Jelgavas iedzīvotajiem – pašiem savas pilsētas norēķinu karti. Esam pārliecināti, ka šī inovācija, kas jau šobrīd raisījusi lielu interesi un atsaucību pilsētas iedzīvotāju vidū, būs noderīga ikvienam jelgavniekam, iegūstot tādas priekšrocības kā iespēju apmaksāt braucienus sabiedriskajā transportā, izmantojot Jelgavas domes piešķirtos atvieglojumus, skolēniem apmaksāt pusdienas skolā kā arī iespēju norēķināties ar karti par pirkumiem gan veikalos, gan internetā. Un, kā apliecina Norvik Bankas veiktais pētījums, liels skaits Jelgavas iedzīvotāju uzskata sevi par pilsētas patriotiem, tāpēc es ticu, ka pilsētnieka karte kalpos kā vēl viens piederības apliecinājums savai pilsētai,» norāda Norvik Bankas Latvijas biznesa vadītāja Laura Poča – Rozenblūma.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Norvik bankai pievienos Norvik līzingu

Žanete Hāka, 15.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pieņemts lēmums par AS Norvik banka reorganizāciju apvienošanās ceļā, pievienojot tai SIA Norvik līzings, liecina paziņojums laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

AS Norvik banka kreditoru prasījumi piesakāmi rakstveidā viena mēneša laikā no šī paziņojuma publicēšanas dienas Komerclikuma noteiktajā kārtībā un apjomā.

Db.lv jau rakstīja, ka Norvik bankai gada laikā izdevies par 25% kāpināt aktīvu apjomu un sasniegt jaunu peļņas rekordu.

Šā gada 30.jūnijā bankas peļņa pārsniedza 5,7 miljonus eiro, kas 9 reizes pārsniedz Norvik Bankas peļņu 2014.gada pirmajā pusgadā (0,6 miljoni eiro). Bankas aktīvu apjoms šā gada 30.jūnijā bija 1,001 miljards eiro (pagājušā gada 30.jūnijā - 813,3 miljoni eiro).

Noguldījumu apjoms gada laikā pieaudzis par 14,1%, un 30.jūnijā noguldījumu portfelis veidoja 828,9 miljonus eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik Banka aktīvi šā gada pirmajā ceturksnī ir pārsnieguši 1 miljarda eiro atzīmi – 2015.gada 31.martā sasniedzot 1,080 miljardus eiro, kas par 10,62% pārsniedz 2014.gada 31.decembra rādītāju (976,3 miljoni eiro). Šā gada pirmajā ceturksnī Norvik Banka nopelnījusi 2,9 miljonus eiro, kas vairāk nekā piecas reizes pārsniedz 2014.gada pirmā ceturkšņa rezultātu, informē bankas pārstāve Valda Ķipāne.

Savukārt, peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļiem ir sasniegusi 3.5 miljonus eiro, kas par 91% pārsniedz pērnā gada rezultātu.

«Bankas aktīvi ir pārsnieguši miljarda eiro atzīmi - likumsakarīgi, tas noticis kādu laiku pēc aktivitātēm, ko pērn veica jaunā bankas vadības komanda – jauna zīmola ieviešanā, produktu izstrādē, jaunu tirgu apgūšanā un klientu piesaistē, daudz aktīvākā mārketingā. Šogad Norvik Banka turpinās piedāvāt jaunus produktus un ieies jaunos tirgos,» saka Norvik Banka valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

Papildus Latvijas tirgum, Norvik Grupa caur meitas uzņēmumiem šobrīd strādā arī Krievijā un Lielbritānijā, un plāno atklāt jaunas pārstāvniecības Kazahstānā un Ukrainā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Norvik banka nodibinājusi meitasuzņēmumu Sport Leasing

LETA, 12.09.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik banka nodibinājusi meitasuzņēmumu SIA Sport Leasing, liecina Firmas.LV informācija.

Jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro un Norvik banka ir tās vienīgā īpašniece.

Sport Leasing valdē iecelts Norvik bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Ronalds Bramvels (Oliver Ronald Bramwell), kā arī Ģirts Lediņš.

Norvik bankas komunikācijas vadītāja Ilze Vītola sacīja, ka Sport Leasing ir izveidota ar mērķi attīstīt jaunu bankas produktu - finanšu un operatīvo līzingu sporta klubu iekārtām. «Operatīvā līzinga gadījumā aktīvs paliek līzinga kompānijas bilancē un tam tiek piemērots nolietojums. Parasta banku prakse ir atdalīt šos aktīvus no bankas bilances, veidojot meitasuzņēmumus,» viņa piebilda.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Winergy vadību atstāj valdes loceklis Vanks, kura dzīvesvietā iepriekš veikta kratīšana

BNS, 19.12.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmuma Winergy, kas iesaistīts strīdā ar Norvik banku un kura īpašnieks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, vadību atstājis valdes loceklis Jānis Vanks, liecina informācija datubāzē Lursoft.

Vanka vietā kompānijas valdē iecelts Andris Linužs. Izmaiņas Uzņēmumu reģistrā iegrāmatotas ceturtdien.

Ar Winergy pārstāvjiem aģentūrai BNS ceturtdien neizdevās sazināties. Pēc Latvijas Televīzijas raidījuma Panorāma iepriekš vēstītā, Vanka dzīvesvietā, kā arī kompānijas birojos Rīgā un Mārupē decembra vidū veiktas kratīšanas.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Tieslietu ministrija šogad 16.jūlijā un 13.augustā saņēma Norvik bankas iesniegumus, kuros norādīts uz tiesnešu rīcību Winergy maksātnespējas procesa un tiesiskās aizsardzības procesa lietas izskatīšanā. Savukārt 1.oktobrī tieslietu ministrs saņemtos tiesnešu un zvērināta notāra paskaidrojumus saistībā ar Norvik bankas un Winergy strīdu pārsūtīja Ģenerālprokuratūrai.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Norvik banka līgumus par Pilsētnieka karti noslēgusi jau ar divām pašvaldībām

Žanete Hāka, 21.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban Norvik banka jau noslēgusi līgumus ar Salaspils un Liepājas pašvaldībām par Pilsētnieka kartes ieviešanu, preses konferencē informēja bankas valdes loceklis Igors Rozanovs.

Savukārt sarunas notiek ar Rēzeknes un Jelgavas pašvaldībām.

I. Rozanovs uzsver, ka banka vēlas padarīt sabiedriskā transporta lietošanu mūsdienīgāku, dodot iespēju cilvēkiem maksāt ar karti. Norvik banka arī priecātos, ja šai iniciatīvai pievienotos citas bankas, tādējādi karšu izmantošanu sabiedriskajā transportā padarot vēl populārāku, norāda bankas pārstāvji.

Norvik bankas konsultants Vladimirs Šalajevs norāda, ka banka vēlas, lai pirmās kartes skolēni varētu izmantot jau septembrī, tomēr pagaidām vēl nav zināms, kad tās varēs sākt izmantot. Tehnoloģiski process jau ir noslēgts, tādēļ banka patlaban uz sarunām aicina pašvaldības un transporta pārvadājumu kompānijas, lai vienotos par potenciālo sadarbību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik Banka pirms aptuveni gada sāka senioru nodarbinātības programmu, kuras ietvaros patlaban strādā jau 14 senioru konsultanti. Bankas pārstāvji novērojuši, ka lielākoties seniori visbiežāk izvēlas strādāt dažas stundas nedēļā, lai atliktu laika arī tuviniekiem, hobijiem un atpūtai, intervijā laikrakstam Dienas Bizness stāsta Norvik Bankas Stratēģisko projektu vadības nodaļas vadītāja Lidija Dzene.

Kādēļ tika izlemts nodarbinātības programmu vērst tieši uz senioriem?

Lēmumu izveidot senioru nodarbinātības programmu stimulēja divas lietas – lielais senioru īpatsvars bankas klientu vidū un vēlme veicināt senioru iekļaušanu sabiedriskajā dzīvē, arī darba tirgū. Kā liecina Centrālās Statistikas pārvaldes dati, 2016. gada sākumā 40% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija vecāki par 50 gadiem. Turklāt iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 61 gadam veido trešdaļu no visiem darbspējas vecuma cilvēkiem. Gan Latvijas, gan arī visas Eiropas sabiedrība noveco, un senioru iesaiste darba tirgū ir aktuāls jautājums valstiskā līmenī. Tāpēc uzsākām jaunu iniciatīvu senioru iesaistei aktīvā darbā Norvik Bankā. Bankai kopumā ir apmēram 100 tūkstoši klientu, no kuriem lielākā daļa jeb divas trešdaļas ir tieši seniori, tāpēc lielu uzmanību banka pievērš tam, lai uzlabotu senioriem pieejamos bankas pakalpojumus, kā arī padarītu tos saprotamākus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Norvik bankas un tās akcionāru strīdā ar Latvijas valsti mainīts tiesas sastāvs

LETA, 06.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Norvik bankas» un tās akcionāru strīdā ar Latvijas valsti mainīts tiesas sastāvs, liecina Starptautiskā investīciju strīdu izskatīšanas centra (International Centre for Settlement of Investment Disputes (ICSID)) publiskotā informācija.

ICSID vēsta, ka atkāpies prasītāja ieceltais pārstāvis Stanimirs Aleksandrovs no Bulgārijas, tāpēc viņa vietā septembra beigās iecelts Džons Taunsends no ASV.

Jau ziņots, ka abi pārējie locekļi ir tiesas priekšsēdētājs ir Džeimss Spigelmans no Austrālijas, un par to vienojušies prasītājs un atbildētājs, kā arī Peters Tomka no Slovākijas, kuru iecēlis atbildētājs.

Tiesas sastāvs tika izveidots jūlijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka prasību iesniegusi «Norvik banka» un tās īpašnieki - Aglaja Guseļņikova, Aleksandrs Guseļņikovs, Grigorijs Guseļņikovs, Pjotrs Guseļņikovs un Jūlija Guseļņikova. Prasību par šķīrējtiesas procesa sākšanu ICSID reģistrēja 2017.gada 28.decembrī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Norvik Banka un tās galvenais akcionārs, Lielbritānijas pilsonis Grigorijs Guseļikovs, 27. martā parakstījuši vienošanos par iesaistīšanos investīciju konsorcijā Krievijas Sberbankas Ukrainas filiāles iegādei, informē Norvik Bankas pārstāvji.

Par jaunā konsorcija vairākuma akcionāru kļuvis Lielbritānijas pavalstnieks Saids Gucerijevs (Саид Гуцериев) un viņam piederošs Baltkrievijas uzņēmums. Šis darījums ļaus piedāvāt Ukrainas klientiem apkalpošanu, kas balstīta uz Eiropas kvalitātes un pieejamības principiem, saglabājot Krievijas Sberbankas izveidoto bankas tehnoloģisko līmeni.

«Mēs atbalstām Ukrainas veikto izvēli Eiropas virzienā un ticam, ka ar savu darbu varēsim veicināt šīs valsts ekonomikas izaugsmi. Iegādājamās bankas attīstīts filiāļu tīkls un komandas profesionālisms kļūs par drošu pamatu ilgtermiņa attīstības iniciatīvai. Ukrainas ekonomika ir tikusi pāri savas krīzes zemākajam punktam, un mēs ticam šīs valsts ekonomikas izaugsmē un potenciālā,» – uzskata bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Norvik Banka veikusi sagatavošanās darbus, lai ieviestu Pilsētnieka bankas kartes

Žanete Hāka, 17.04.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atsaucoties vairāku pašvaldību iniciatīvai un aicinājumam, kas pērn tika izteikta Latvijas komercbankām, Norvik Banka ir veikusi nepieciešamos priekšdarbus, lai Latvijas pašvaldībās varētu ieviest tā saucamo Pilsētnieka bankas karti, informē bankas Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Valda Ķipāne.

Viņa skaidro, ka karte izmantojama gan braucieniem sabiedriskajā transportā, gan naudas izņemšanai no bankomāta un klasiskajiem norēķiniem veikalos vai internetā, gan arī kā identifikācijas apliecība.

Norvik Banka ir pieteikusi šādu karti finanšu pakalpojumu uzņēmumā MasterCard, lai tehniski karti varētu emitēt. Norvik Banka ir arī izstrādājusi nepieciešamās procedūras kartes ieviešanai un darbībai un saņēmusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju karšu emisijai Latvijā.

Ņemot vērā, ka vairākas pašvaldības bija izrādījušas interesi par šādas kartes ieviešanu, Norvik Banka veic sarunas, lai vienotos par pašvaldību iedzīvotājiem piemērotāko risinājumu un piedāvājumu, kā arī paralēli veic sarunas ar transporta nozares uzņēmumiem, kas ir ieinteresēti norēķinu sistēmas par savu pakalpojumu sniegšanu sakārtošanā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc tam, kad noslēgsies Krievijas bankas Sberbank Ukrainas meitasbankas pārdošanas darījums, kredītiestāde tiks pārdēvēta par Norvik bank, atsaucoties uz bankas akcionāra Grigorija Guseļņikova teikto, raksta UNN.

«Banka tiks pārdēvēta, un acīmredzot to sauks Norvik bank, jo tā būs Eiropā strādājošās Norvik bank meitasbanka,» viņš uzsvēris.

Pēc viņa teiktā, zīmola maiņa tiks veikta gan pircēja, gan pārdevēja interesēs.

Db.lv jau rakstīja, ka AS Norvik Banka un tās galvenais akcionārs, Lielbritānijas pilsonis Grigorijs Guseļikovs, 27. martā parakstījuši vienošanos par iesaistīšanos investīciju konsorcijā Krievijas Sberbankas Ukrainas filiāles iegādei, informē Norvik Bankas pārstāvji.

Par jaunā konsorcija vairākuma akcionāru kļuvis Lielbritānijas pavalstnieks Saids Gucerijevs (Саид Гуцериев) un viņam piederošs Baltkrievijas uzņēmums. Šis darījums ļaus piedāvāt Ukrainas klientiem apkalpošanu, kas balstīta uz Eiropas kvalitātes un pieejamības principiem, saglabājot Krievijas Sberbankas izveidoto bankas tehnoloģisko līmeni.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Norvik banka jaunā klientu apkalpošanas centra izveidē Rīgā, Raiņa bulvārī 11, ieguldījusi apmēram 300 000 eiro, savukārt šogad vēl tiek plānota līdzīgas filiāles atklāšana tirdzniecības centrā Spice, sacīja bankas valdes priekšsēdētājs Olivers Bramvels.

«Filiāli iekārtojam pēc jaunākā dizaina tendencēm. Šeit ir plašas telpas sanāksmju un prezentāciju rīkošanai, bet ir arī padomāts par individuālo klientu ērtībām, rēķinoties, ka bieži vien tie ir vecāka gadagājuma cilvēki, kuriem svarīgi netraucēti aprunāties ar bankas darbiniekiem,» sacīja Bramvels, piebilstot, ka šogad plānota turpmāka attīstība, atverot līdzīgi iekārtotu filiāli arī Spicē.

Savukārt bankas padomes priekšsēdētājs un vairākuma akcionārs Grigorijs Guseļņikovs atzina, ka jaunā filiāle palīdzēšot nostiprināt bankas augošās pozīcijas Latvijas tirgū.

Jaunas modernas filiāles atklāšana pilsētas centrā ir pamats tālākai izaugsmei. Lai gan pagājušajā gadā bija zaudējumi, šogad un turpmākajos gados tie tiks līdzsvaroti. Šogad plānojam noturēt savas pozīcijas tirgū, kas gan pašreizējā ekonomiskajā situācijā nav viegli, atzina bankas līdzīpašnieks.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Tiesa vērtē, vai atzīt par noziedzīgu Winergy iegūto mantu

LETA, 24.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa plāno vērtēt, vai atzīt par noziedzīgi iegūtu vēja parku attīstītāja SIA Winergy mantu. Procesā kā ar mantu saistītas personas figurē kādreizējās Winergy amatpersonas, kā arī ar Norvik banku savulaik saistītas personas.

Process sākts par Winergy, ar to saistīto citu uzņēmumu un vēl citu personu mantas atzīšanu par noziedzīgi iegūtu. Kopumā procesā figurē deviņas fiziskas un deviņas juridiskas personas. Tiesā aģentūrai LETA oficiāli apstiprināja, ka ar mantu saistīto personu sarakstā figurē Andruss Petersons, Tīna Pētersone, Jurijs Šapurovs, Henri Treude, Aldis Upenieks, Jānis Vanks, Ilze Bērziņa, Alari Piperals un Santa Kola, kā arī juridiskas personas - Wind One, Firepower, Pope VP1, Arsenal, Ošmaļi, Ošmaļi Energy, Arsenal Energy, Winergy un Enercom Plus.

Kriminālprocesa likums paredz, ka procesa virzītājam ir tiesības pirmstiesas kriminālprocesā radušos mantisko jautājumu savlaicīgas atrisināšanas un procesa ekonomijas interesēs izdalīt no krimināllietas materiālus par noziedzīgi iegūtu mantu, ja pierādījumu kopums dod pamatu uzskatīt, ka mantai, kura izņemta vai kurai uzlikts arests, ir noziedzīga izcelsme vai saistība ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī ja objektīvu iemeslu dēļ krimināllietas nodošana tiesai saprātīgā laika periodā nav iespējama. Procesu par noziedzīgi iegūtu mantu izskata tiesa. Lai arī šis process ir saistīts ar krimināllietu, tajā nav apsūdzēto personu.

Komentāri

Pievienot komentāru