Jaunākais izdevums

Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu fonds “Livonia Partners” veiks ieguldījumu Latvijas tehnoloģiju uzņēmumā “Digital Mind”, lai atbalstītu stratēģisku Polijas tehnoloģiju uzņēmuma “EIP Dynamics” iegādi.

Darījuma mērķis ir palielināt uzņēmuma pakalpojumu piegādes kapacitāti klientu apkalpošanai Baltijas un Centrāleiropas reģionā, un izveidot platformu tālāko iegādes un apvienošanas darījumu veikšanai.

““EIP Dynamics” iegāde un “Livonia Partners” stratēģiskais ieguldījums iezīmē vēsturisku pagriezienu mūsu uzņēmuma attīstībā. Arī turpmāk, sadarbībā ar “Livonia Partners”, plānojam citu reģiona uzņēmumu iegādi, lai kļūtu par vadošu “Microsoft” Dynamics un Azure risinājumu nodrošinātāju Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā. Šis nozīmīgais darījums apliecina mūsu apņemšanos turpināt augt un attīstīties, lai celtu kapacitāti un nodrošinātu klientu mainīgās vajadzības. Polijas uzņēmuma darbinieku kompetence un uzņēmējdarbības gars sakrita ar mūsu vīziju par ilgtspējīgu izaugsmi un inovācijām, tāpēc esmu pārliecināts, ka šis stratēģiskais solis atstās pozitīvu ietekmi gan uz uzņēmumu komandām, gan klientiem,” saka “Digital Mind” izpilddirektors Rinalds Sluckis.

"Priecājamies atbalstīt “Digital Mind” vadību šajā darījumā, un zinu, ka tas ir tikai sākums šīs komandas starptautiskajām ambīcijām. Pieprasījums pēc modernām uzņēmumu resursu plānošanas (ERP) sistēmām un to integrēšanu strauji aug, un līdz ar šo ieguldījumu, vairāk nekā pusi no “Digital Mind” apgrozījuma radīs klienti ārpus Baltijas. Uzņēmums izceļas ar specifisku industriju ekspertīzi, un tas ir nodrošinājis ļoti augstu klientu lojalitāti,” piebilst “Livonia Partners” partneris Ernests Bordāns.

Polijas uzņēmums ir viens no lielākajiem “Microsoft” Dynamics ERP risinājumu nodrošinātājiem, kas apkalpo lielus uzņēmumus gan Polijā, gan ārpus tās, t.sk., Vācijā, Čehijā un Lielbritānijā. Līdz šim “EIP Dynamics” piederēja IT uzņēmumu grupai “EIP S.A.”.

“Uzskatu, ka uzņēmuma tālākā paplašināšanās veicinās darbinieku izaugsmi starptautiskākā mērogā. Kopš dibināšanas, es veidoju “EIP Dynamics” kā attīstības vidi ambicioziem profesionāļiem, un esmu drošs, ka uzņēmums turpinās gūt panākumus nu jau “Digital Mind” grupas ietvaros,” saka Pāvels Prasula (Pawel Prasula), “EIP S.A.” izpilddirektors.

“Digital Mind” grupas Polijas uzņēmums “Alna Business Solutions” tiks integrēts “EIP Dynamics” 130 profesionāļu komandā, un turpmāk apvienotā kompānija Polijā strādās ar “EIP Dynamics” zīmolu.

Jaunizveidotās uzņēmumu grupas konsolidētais apgrozījums 2023. gadā tiek lēsts ap 24 miljoniem eiro, bet darbinieku skaits pārsniegs 300. Investīciju darījums vēl jāapstiprina Lietuvas Konkurences padomei, un to paredzēts noslēgt 2024. gada sākumā. “Digital Mind” finanšu un darījuma slēgšanas konsultants bija uzņēmums “Aventis Advisors” / “Oaklins Baltics”, juridiskās konsultācijas sniedza advokātu biroji “BCGL Balicki Czekański Gryglewski Lewczuk sp.j.” Polijā un “ZAB Eversheds Sutherland Bitāns” Latvijā.

“Digital Mind” biroji atrodas Rīgā, Viļņā, Varšavā un Tallinā, un šobrīd tas apkalpo daudzveidīgu klientu loku, kurā ir vairāk nekā 350 reģiona organizāciju. 2023. gadā uzņēmuma ienākumi sasniegs 14 miljonus eiro. Lietuvas un Polijas tirgos uzņēmums darbojas ar zīmolu “Alna Business”.

“Livonia Partners” ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu fonds. “Livonia” komanda strādā Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, un tā šobrīd pārvalda esošo investīciju portfeli, kā arī veic jaunus ieguldījumus no 157 miljonu eiro otrā fonda. Fonda ieguldītāji ir Baltijas un Ziemeļvalstu pensiju fondi, tostarp “Swedbank”, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, Eiropas Investīciju fonds (EIF), kas iegulda caur Baltijas Inovāciju fondu 2 (iniciatīva, kas izveidota, sadarbojoties Igaunijas Republikai, Latvijas Republikai, Lietuvas Republikai un EIF) un citi.

“EIP Dynamics” ir vadošs “Microsoft Dynamics” tehnoloģiju risinājumu nodrošinātājs. Uzņēmums specializējas pielāgotos, nozarei nepieciešamos risinājumos, un ir īstenojis desmitiem veiksmīgu projektu, izmantojot “Microsoft Dynamics 365 Business Central” un daudzus “Microsoft Dynamics NAV” risinājumus. “EIP Dynamics” apkalpo klientus visā Eiropā, ASV un Kanādā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Skanstes rajonā esošais biroju nomas komplekss “Elemental Business Centre” parakstījis biroja nomas līgumu ar Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu "Digital Mind".

Sadarbība paredz, ka uzņēmums nomās 335 m2 lielas telpas “Elemental Blue” ēkas 7. stāvā. Jauno “Digital Mind” biroju “Elemental Business Centre” plāno atvērt šī gada rudenī. Uzņēmums norāda, ka darījums noticis sadarbībā ar nekustamo īpašumu konsultāciju aģentūru “Colliers”.

“Digital Mind” ir 2005. gadā dibināts Latvijas tehnoloģiju uzņēmums, kas ikdienā savus klientus nodrošina ar biznesa procesu digitalizācijas tehnoloģiju risinājumiem. Gadu garumā “Digital Mind” no neliela jaunuzņēmuma ir izaudzis par starptautisku kompāniju ar birojiem visās Baltijas valstīs un Polijā.

““Digital Mind” ir uz attīstību vērsts uzņēmums, kuram ir svarīgi iet līdzi laikam, nodrošinot saviem klientiem visaugstākās klases un kvalitātes pakalpojumus. Līdz ar to nav pārsteigums, ka par sava jaunā biroja vietu uzņēmums izvēlējies tieši “Elemental Business Centre”. Redzam, ka mūsu vērtības un mērķis nodrošināt ilgtspēju un kvalitāti iet roku rokā ar modernu uzņēmumu vīziju par to, kādam ir jābūt mūsdienīgam birojam. Tāpēc esam jo īpaši gandarīti savās telpās uzņemt “Digital Mind”, un esam pārliecināti, ka arī citiem nomniekiem viņu atrašanās šeit būs noderīga,” stāsta “Elemental Business Centre” pārdošanas vadītājs Imants Krēsliņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Capitalia uzņēmumu attīstībai Baltijā pērn izsniegusi teju 23 miljonus eiro

Db.lv, 28.02.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nebanku kreditētājs "Capitalia" pagājušajā gadā uzņēmumu attīstībai Baltijas valstīs izsniedzis gandrīz 23 miljonus eiro, kas ir par 19% vairāk nekā 2022.gadā, informē "Capitalia" pārstāvji.

Savukārt vidējā darījumu summa pērn samazinājusies līdz 87 000 eiro.

"Capitalia" vadītājs Juris Grišins skaidro, ka augstā inflācija un tai sekojošais Euribor likmju kāpums, kā arī ģeopolitiskā situācija pērn ietekmēja uzņēmumu noskaņojumu attiecībā uz aizdevumu piesaisti. Lai arī augstās kredītu likmes, kas sadārdzināja aizņemšanos bankās, radīja lielāku uzņēmumu interesi meklēt aizdevuma iespējas ārpus bankām, iedzīvotāju pirktspējas mazināšanās un nenoteiktība ekonomika arī uzņēmējus darīja piesardzīgākus.

Viņš arī atzīmē, ka aktīvākais kredītu pieprasījums pagājušajā gadā novērots no ražošanas, celtniecības un tirdzniecības uzņēmumiem.

Grišins arī prognozē, ka pieprasījums pēc alternatīvā finansējuma uzņēmumu izaugsmei pieaugs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

2023.gada nozīmīgākā investīcija Latvijā - ieguldījums tehnoloģiju uzņēmumā Digital Mind

Db.lv, 22.04.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla (LatBAN) un Latvijas Privātā un riska kapitāla asociācijas (LVCA) pasākumā "Gada investors 2023" par 2023.gada nozīmīgāko gada investīciju atzina Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu fonda "Livonia Partners" veikto ieguldījumu Latvijas tehnoloģiju uzņēmumā "Digital Mind", lai atbalstītu stratēģisku Polijas tehnoloģiju kompānijas "EIP Dynamics" iegādi.

Polijas uzņēmums ir viens no lielākajiem "Microsoft" "Dynamics ERP" risinājumu nodrošinātājiem, kas apkalpo lielus uzņēmumus Polijā, Vācijā, Čehijā un Lielbritānijā. Investīciju darījuma mērķis ir palielināt uzņēmuma pakalpojumu piegādes kapacitāti klientu apkalpošanai Baltijas un Centrāleiropas reģionā un izveidot platformu tālāko iegādes un apvienošanas darījumu veikšanai.

"Gada finanšu konsultants" balvas ieguvējs ir "Superia" par dažāda veida finanšu konsultācijām vairākos investīciju darījumos, bet "Gada juridiskais konsultants" ieguvējs ir "Cobalt" par konsultācijām piecos nozares pārdošanas darījumos .

Institucionālo investoru sektorā apbalvojuma "Gada ilgtspējas balva" ieguvējs ir "Merito & Saules Energy" par ieguldījumiem atjaunojamās enerģijas projektos, savukārt, privāto investoru kategorijā apbalvojumu "Gada labākā sindicētā investīcija" ieguva “ASP Asset Management AIFP” par ieguldījumu jaunuzņēmumā “Monetizr”.

Komentāri

Pievienot komentāru