Alternatīvās finanses

EIB piešķīrusi SME Finance 80 miljonus eiro

Db.lv, 09.11.2020

Jaunākais izdevums

Lietuvas finanšu tehnoloģiju uzņēmums "SME Finance" saņēmis 80 miljonu eiro aizdevumu no Eiropas Investīciju bankas (EIB) Baltijas valstu mazo un vidējās uzņēmumu rēķinu kreditēšanai jeb faktoringam, informē uzņēmumā.

"Šis ir liels ieguvums mazajai un vidējai uzņēmējdarbībai, jo šīs investīcijas ļaus vēl aktīvāk un lētāk apmierināt augošo apgrozījuma kapitāla finansējuma pieprasījumu Baltijas valstīs. Pieprasījuma pieaugumu pēc faktoringa pakalpojumiem tirgū pierāda divi apstākļi: uzņēmēji vēl arvien cīnās ar Covid-19 pandēmijas ekonomiskajām sekām un vēlas pēc iespējas labāk sagatavoties otrajam vilnim, turpretī bankas aizdevumu pieejamība ir būtiski samazinājusies. Tieši Lietuvas, Latvijas un Igaunijas uzņēmumiem banku aizdevumu pieejamība ir samazinājusies visvairāk Eiropas Savienībā," pauda "SME Finance" vadītājs Mindaugs Mikalajūns.

Finansējums uzņēmējiem būs pieejams 2021.gada pirmajā pusgadā.

Pirmā EIB aizdevuma daļa uzņēmējiem būs pieejama 2021.gada pirmajā pusgadā.

No piešķirtā finansējuma 70% jeb 56 miljoni eiro tiks veltīti faktoringa pakalpojumiem mazās uzņēmējdarbības segmentam, savukārt vidējās uzņēmējdarbības atbalstam tiks atvēlēti 30% jeb 24 miljoni eiro. Apmēram 60% no piešķirtā EIB finansējuma tiks novirzīti Lietuvas uzņēmējdarbībai, bet Latvijas un Igaunijas uzņēmumu daļa kopējā faktoringa pakalpojumu portfelī atbilstoši būs 20% katrai valstij. Ar EIB aizdevumu tiks finansēti transporta, mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības, ražošanas, pakalpojumu un citi sektori.

"Institucionālajiem investoriem, kuri meklē iespējas iesaistīties mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstībā Baltijas valstīs, mūsu finanšu tehnoloģiju platforma sniedz vairākus būtiskus ieguvumus. "SME Finance" šobrīd darbojas Latvijā un Lietuvā, taču paredzam, ka drīzumā uzsāksim darbību Igaunijā un Polijā, aptverot plašāku tirgu. Savukārt, pateicoties tehnoloģiju attīstībai un pieejamībai, mēs varam finansējumu efektīvi sadalīt lielam skaitam mazo un vidējo uzņēmumu," norādīja Mikalajūns.

Pašlaik "SME Finance" finanšu resursus veido 80 miljoni eiro, no kuriem 10 miljonus eiro veido finanšu iestādes "Invega" kredītlīnija atbilstoši finanšu instrumentam "Alternatyva" ("Alternatīva"), 16 miljoni eiro piesaistīti emitējot obligācijas, bet vēl piecus miljonus eiro veido akciju kapitāls. Banka "Citadele" ir piešķīrusi uzņēmumam sākuma aizdevumu 10 miljonu eiro apmērā ar iespēju to palielināt līdz 15 miljoniem eiro, bet 35 miljonus eiro ir aizdevuši starptautiskie institucionālie investori no Lielbritānijas un Dienvidkorejas.

No "SME Finance" apgrozījuma 56% veido uzņēmējdarbības aizdevumi, 42,2% - faktoringa produkti, 1,8% - līzings. Lielāko uzņēmuma klientu daļu veido tirdzniecības uzņēmumi (35,2%), kā arī ražošanas (23,1%), pakalpojumu (19,5%) un loģistikas (13,7%) uzņēmumi. Plānots, ka "SME Finance" pārvaldāmais aizdevumu portfelis 2020.gada beigās sasniegs 50 miljonus eiro, bet 2021.gadā tas varēs Baltijas valstu un Polijas uzņēmumiem sniegt finansējumu 600 miljonu eiro apmērā.

Lēmums par EIB finansējuma 80 miljonu eiro apmērā piešķiršanu "SME Finance" tika apstiprināts 2020.gada 15.jūlijā Eiropas Komisijas sēdē. Kopumā projekta sagatavošana un saskaņošana ilga gandrīz divus gadus.

Latvijā "SME Finance" filiāle darbojas kopš 2019.gada jūlija.

"SME Finance" ir finanšu tehnoloģiju uzņēmums, kas dibināts 2016.gadā ar mērķi risināt finansējuma trūkumu apgrozāmā kapitāla finansēšanā maziem un vidējiem uzņēmumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turpinot attīstību, finanšu tehnoloģiju uzņēmums "SME Finance" ir saņēmis finansējumu 80 miljonu eiro apmērā no Eiropas Investīciju bankas (EIB), kas paredzēts Baltijas uzņēmumu atbalstam.

Tiek plānots, ka pirmā EIB finansējuma daļa uzņēmējiem būs pieejama jau 2021. gada pirmajā pusgadā.

"SME Finance", kas ir lielākā nebanku finansēšanas sabiedrība Baltijas valstīs, 2020. fiskālā gadā guvis ieņēmumus 7,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 57% vairāk nekā pērn.

"Neskatoties uz Covid-19 izraisītajiem satricinājumiem Lietuvas un Latvijas finanšu tirgos, 2020. gads uzņēmuma "SME Finance" darbībā izceļas finanšu rādītāju un inovāciju jomā. Tā kā bankas ierobežoja kreditēšanas iespējas un pieauga pieprasījums pēc alternatīvā finansējuma, mūsu lēmums pievienot ilgtermiņa aizdevumu pakalpojumu mūsu alternatīvo finanšu instrumentu klāstam ne tikai ievērojami palielināja mūsu kopējo finansēšanas portfeli salīdzinājumā ar 2019. gadu, bet arī mazināja finanšu riska draudus, kas saistīti ar apdrošināšanas uzņēmumu sektora pastiprināto piesardzību uzņemties risku, apslāpējot faktoringa jeb rēķinu kreditēšanas sektoru. 2019. gadā "SME Finance" finansēšanas portfelī dominēja faktoringa pakalpojumi, savukārt 2020. gadā faktoringa īpatsvars samazinājās līdz 27,5%, bet aizdevumi uzņēmumiem veidoja 71,3%," skaidro "SME Finance" vadītājs Mindaugs Mikalajūns (Mindaugas Mikalajūnas).

Komentāri

Pievienot komentāru
Alternatīvās finanses

SME Finance paplašina vadītāju komandu Baltijas valstīs

Db.lv, 17.05.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lietuvas kapitāla finanšu tehnoloģiju uzņēmums “SME Finance” paziņojis par vadītāju komandas paplašināšanu Baltijas valstīs.

Uzņēmuma Latvijas filiāles vadība turpmāk ir uzticēta Jānim Diedišķim, kuram ir vairāk nekā 15 gadu pieredze banku sektorā.

J. Diedišķis pēdējos piecus gadus strādājis SEB bankā, kur ieņēma vadošu amatu, nodrošinot finansēšanas pakalpojumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU).

Pirms tam viņš piecus gadus darbojās SIA “UniCredit Leasing” un piecus gadus “Swedbank”, kur lielāko savas karjeras daļu bija atbildīgs par līzinga produktu attīstīšanu.

“Ar prieku pievienojos “SME Finance” komandai un visai FinTech kopienai. Pēc piecpadsmit gadu intensīva darba dažādās bankās ir pienācis laiks pieņemt izšķirošu lēmumu un jaunus izaicinājumus finanšu tehnoloģiju sektorā, kas Latvijā strauji attīstās. Ar “SME Finance” esam izvirzījuši augstus mērķus un centīsimies sasniegt ikvienu no tiem, jo jau šobrīd varam klientiem piedāvāt pietiekami plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Centīsimies būt ne tikai konkurētspējīgi, bet arī kļūt par labākajiem partneriem uzņēmumiem, kas vēlas augt,” apgalvo J. Diedišķis.

Komentāri

Pievienot komentāru