ERGO pirmā ceturkšņa peļņa 2,29 miljoni eiro, apgrozījums audzis par 14,5% 

Salīdzinot ar pērnā gada sākumu, 2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO parakstīto prēmiju apmērs Baltijas valstīs audzis par 14,5% un sasniedza 44,9 miljonus eiro. Uzņēmumu peļņa mērāma 2,29 miljonos eiro, kas ir par 15,3% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

Dienas Bizness, 25.5.2015

ERGO šī gada pirmajā ceturksnī Baltijas valstīs apsteidza vidējos tirgus rādītājus visos apdrošināšanas segmentos, kā arī palielināja savu tirgus daļu reģionālā līmenī līdz 13,4%. Baltijas apdrošināšanas tirgus auga par 5,9%, savukārt ERGO – par 14,5%.

2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās izmaksāja 22,3 miljonus eiro, un tas ir par 17% vairāk nekā pērn šajā periodā.

ERGO parakstīto prēmiju pieaugumu Baltijā veicināja veiksmīga darbība visos segmentos: nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanā. Nedzīvības apdrošināšanā izaugsme ir novērojama visos biznesa veidos, izņemot kravas un transporta apdrošināšanu Krievijas–Ukrainas krīzes dēļ. Teicamā veselības apdrošināšanas attīstība tika nostiprināta, noslēdzot vairākus lielus līgumus. Savukārt dzīvības apdrošināšanā starp pieprasītākajiem produktiem ir uzkrājošā apdrošināšana, privātās pensijas apdrošināšana (mūža polise) un dzīvības riska apdrošināšana.

2015. gada pirmajā ceturksnī ERGO apsteidza vidējos tirgus rādītājus visās Baltijas valstīs. Apdrošināšanas tirgus Igaunijā auga par 4%, savukārt ERGO to apsteidza, augot par 21,6%. ERGO izaugsme ir bijusi lielāka par tirgus izaugsmi arī Lietuvā: 8,2% (tirgus izaugsme – 6,9%).

2015. gada pirmajā ceturksnī kopumā ERGO klientiem Baltijas valstīs atlīdzībās tika izmaksāti 22,3 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā. Ziemas sezonā daudz atlīdzību pieteikumi tika saņemti privātīpašuma apdrošināšanā ugunskrēku dēļ. Izmaksāto atlīdzību apjoms Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī pieauga par 35%, klientiem izmaksāti 6,59 miljoni eiro. Lielākās atlīdzības Latvijā ERGO izmaksāja par ugunsgrēkiem divos komercīpašumos – 324,9 tūkstošus eiro un 46,6 tūkstošus eiro, kā arī par OCTA negadījumu Vācijā, kur izmaksāta atlīdzība 88,8 tūkstošus eiro apmērā.

ERGO kapitāls pieauga no 106 miljoniem eiro līdz 115 miljoniem eiro. Ievērojams ir ieguldījumu portfeļa pieaugums, sasniedzot 337 miljonus eiro (2014. gada pirmajā ceturksnī – 319 miljoni eiro).

Komentējot Baltijas valstu apdrošināšanas tirgus tendences, ERGO valdes priekšsēdētājs Baltijas valstīs Kestutis Bagdonavičius prognozē tirgus izaugsmi ar dažiem izņēmumiem: «ERGO prognozes liecina, ka Baltijas valstu ekonomika atgūstas, līdz ar to arī nedzīvības, dzīvības un veselības apdrošināšanas biznesa apgrozījums šogad turpinās pieaugt. Tomēr ir jāņem vērā ģeopolitiskā vide. Krievijas–Ukrainas krīze tieši ietekmē tos uzņēmējdarbības sektorus, kuriem ir komerciālie un rūpnieciskie sadarbības partneri austrumos. Ārvalstu investīciju samazināšanās Krievijā varētu ietekmēt arī jaunu investīciju piesaisti Baltijas valstīm. Tā rezultātā tirgus un apdrošināšanas nozare var augt lēnāk».

«No otras puses, ir redzams, ka apdrošināšanas tirgus ir atguvies no finanšu krīzes, kas stipri ietekmēja ne tikai makroekonomisko situāciju Baltijas valstīs. Tā atstāja milzīgu ietekmi arī uz apdrošināšanas nozari, kur kopējo paraktīsto prēmiju apmērs tirgū sasniedza divciparu skaitļos mērāmu kritumu. Salīdzinot šo brīdi ar 2009. gadu, ir sperts milzīgs solis uz priekšu,» norāda K.Bagdonavičius.

Tevi varētu interesēt

Apdrošināšanas kompānijas Ergo parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2014....

AAS Gjensidige Baltic ir pieņēmusi  lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu...

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) rīcībā nodoto ēku apdrošināšana gadā izmaksās...

Apdrošināšanas sabiedrība Balta kādam auto īpašniekam izmaksājusi 50 590...

Latvijā darbojošos apdrošinātāju kopējais parakstīto prēmiju apjoms 2014. gadā...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Apdrošināšanas sabiedrības If P&C Insurance AS Igaunijā un tās filiāļu Latvijā...

Šā gada pirmajā ceturksnī OCTA nozares zaudējumi sasnieguši 818 tūkstošus...

Šā gada 1. ceturksnī Latvijas iekšējais apdrošināšanas tirgus (neskaitot...

Lai arī oficiālā motosezonas atklāšana šogad ieplānota 26.aprīlī, salīdzinoši...

No šā gada 1. janvāra līdz 31. martam Finanšu un kapitāla tirgus...

Apdrošināšanas kompānijas Ergo parakstīto prēmiju apjoms Baltijas valstīs 2014....

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) trešdien brīdināja, ka Eiropas dzīvības apdrošināšanas...

Ugunsgrēks daļēji nopostījis Saldus novadā esošā uzņēmuma FMM tehnikas aprīkojuma ražotni....

AAS Gjensidige Baltic ir pieņēmusi  lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības izmaksu...

Baltijas apdrošināšanas nozares nākotne – tikai dažas lielās starptautiskās...