Transports un loģistika

«Europcar» uzlabo «Worldspan Car Source»

Aivars Mackevics [email protected],18.08.2004

Jaunākais izdevums

Europcar International paziņojusi, ka ir veiksmīgi ieviesusi Worldspan Car Source, kas ir autonomas visaugstākais pakalpojumu līmenis globālajā sistēmā Worldspan. Worldspan Car Source darbojas saskaņoti ar Europcar modernās rezervācijas, “front office” un “back office” sistēmām GreenWay. Šī interaktīvā rezervēšanas vide uzlabo autonomas rezervēšanas procesu Europcar un Worldspan klientiem visā pasaulē. Worldspan savieno ceļojumu aģentus, web lapas un korporatīvos klientus, kam ir pieeja plašai Europcar informācijai, ieskaitot reāllaika pieejamību, cenām, pieejamajām korporatīvajām atlaidēm, veicināšanas cenām, viena virziena cenām, noteikumiem un speciālajam aprīkojumam. Europcar gūst priekšrocības arī no Worldspan Car Source Complete Pricing, kas uzlabo izcenojumu tehnoloģijas, lai ļautu Worldspan lietotājiem uz viena ekrāna redzēt pilnīgu informāciju par iznomājamo automašīnu, ieskaitot visas nodevas. Worldspan Car Source Complete Pricingnodrošina labāku cenu tarifu integritāti, samazinot cenas neatbilstības iespēju nomas vietā. Nodrošināt aģentiem un klientiem pilnīgu informāciju par nomas automašīnu cenu detaļām ir svarīgi ne tikai rezervēšanas drošībai, bet arī klienta vispārējai apmierinātībai. Avots: Eiropa.lv

Citas ziņas

Rīgas lielāko zemes platību īpašnieki – TOP 50

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, speciāli Db,27.06.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kā jau tas bija gaidāms, līdz ar nekustamo īpašumu jauno kadastrālās vērtības bāžu apstiprināšanu Rīgas lielākās un īpaši vērtīgākās zemes īpašnieku sarakstā notikusi neliela revolūcija.

To rāda jau tradicionālā ikgadējā informācija par Latvijas, Rīgas, Jūrmalas un Rīgas rajona lielāko un vērtīgāko zemes platību īpašniekiem, ko Baltic Screen apkopojis, balstoties uz Valsts zemes dienesta atlasītajiem datiem.

Galvaspilsētas lielāko zemes platību īpašnieku – kā fizisko, tā juridisko personu – vidū izmaiņas ir nelielas un galvenokārt atkārto iepriekšējo gadu tendences: lielie mantotāji savus īpašumus pamazām izpārdod, taču caurmērā tas notiek ārkārtīgi lēnā tempā, savukārt juridiskās personas – lielāko zemju īpašnieces aizvadītā gada laikā atturējušās kā no jauniem pirkumiem, tā arī ievērojamas zemes pārdošanas.

Citas ziņas

Latvijas zemes saimnieki TOP 100

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, speciāli Db,09.05.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pateicoties ieviestajai jaunajai nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību bāzei, gada laikā Latvijas vērtīgāko zemes platību īpašnieku sarakstā notikušas revolucionāras pārmaiņas – ir zemes īpašnieki, kuru īpašumu kadastrālā vērtība ir pat desmitkāršojusies un divdesmitkāršojusies, zemes platībai faktiski nemainoties.

Vēl pirms gada Elkor grupas dibinātājam Andrejam Vlasovam piederošo 16.5 hektāru Rīgas zemes (uz kuriem atrodas arī Elkor Plaza un Podium veikala ēka) kadastrālā vērtība bija 1.11 miljonu latu, tagad – jau 13.5 miljoni latu. Uzņēmuma Latvijas nami īpašniekam Ivo Zonnem pirms gada piederēja 29 hektāri, kuru kadastrālā vērtība bija 1.39 miljoni latu; tagad – vairs tikai 24 hektāri ar kadastrālo vērtību, kura jau ir 9.09 miljoni latu. Nav mainījušās ievērojamo mantotāju Baibas Gaisas un Kārļa Žubecka zemes platības, taču pirmajai viņas 22.5 hektāru vērtība nu jau ir nevis 0.47, bet 8.6 miljoni latu, bet otrajam viņa 29.2 hektāru kadastrālā vērtība pieaugusi no 1.01 līdz 10.5 miljoniem latu.

Citas ziņas

Latvijas lielāko un vērtīgāko meža zemes platību īpašnieku TOP 100

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, speciāli Db,30.05.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja neskaita uz vienas rokas pirkstiem skaitāmus megadarījumus un atsevišķu uzņēmumu reorganizācijas, Latvijas lielāko meža īpašnieku rindas gada laikā faktiski nav mainījušās, taču vienlaikus lielie īpašnieki turpinājuši zemes uzpirkšanu un savas platības vidēji palielinājuši par 5 - 15%.

To rāda jau tradicionālā ikgadējā informācija par Latvijas, Rīgas, Jūrmalas un Rīgas rajona lielāko un vērtīgāko zemes platību īpašniekiem, ko Baltic Screen apkopojis, balstoties uz Valsts zemes dienesta atlasītajiem datiem.

Gada laikā no lielāko meža zemes īpašnieku pirmā divdesmitpiecnieka izkritušas kopumā tikai četras fiziskās un juridiskās personas, taču tikai vienā gadījumā tas saistīts ar iespaidīgu pārdošanas darījumu, somu koncerna Metsaliitto meitasuzņēmumam pārdodot savus meža īpašumus zviedru Sodra koncerna meitaskompānijai Sodra Mežs, kura nu sarakstā debitē uzreiz sestajā vietā ar gandrīz 4 600 hektāriem.

Nekustamais īpašums

Latvijas laukus izpirkuši ārzemieki

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, speciāli Db,16.05.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lielais zemes iegādes un pārpirkšanas laiks Latvijas laukos ir beidzies, un par vislielākajiem lauksaimniecības zemes īpašniekiem pārliecinoši ir kļuvuši ārzemnieki.

To rāda jau tradicionālā ikgadējā informācija par Latvijas, Rīgas, Jūrmalas un Rīgas rajona lielāko un vērtīgāko zemes platību īpašniekiem, ko Baltic Screen apkopojis, balstoties uz Valsts zemes dienesta atlasītajiem datiem.

No lielo lauksaimniecības zemes īpašnieku pirmā desmitnieka kompānijām, kurām kopā pieder nepilni 27,5 tūkstoši hektāru lauksaimniecības zemes, tikai divās – Foran real estate un Projektu konsultāciju tehnoloģijas – vismaz daļa pieder pašmāju uzņēmējiem. Savukārt pārējās astoņas simtprocentīgi pieder citu valstu uzņēmējiem.

Citādāka gan ir situācija pirmajā divdesmitpiecniekā: ņemot vērā neoficiālās ziņas par atsevišķām kompānijām, kas neatklāj savu akcionāru sarakstu, 11 no 25 lielākajiem lauksaimniecības zemes īpašniekiem ir Latvijas pilsoņi vai arī uzņēmumi, kuros kontrolpakete pieder Latvijas pilsoņiem vai pastāvīgajiem iedzīvotājiem.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Europcar Latvia ar prieku paziņo, ka, sākot ar 2017. gada janvāri, esam papildinājuši savu autoparku ar pilnīgi jauniem Toyota C-HR hibrīdauto.

Dēvēts par “krosoveru, kas plūst cauri dzīvei”, C-HR dizains ļauj tam izcelties Toyota ražoto automašīnu, kā arī pārējo krosoveru vidū. Pirmais iespaids ir izšķirošs, un C-HR piesaista uzmanību, pateicoties tā futūristiskajam ārējam dizainam, ko raksturo precīzas detaļas, kā arī augstas kvalitātes salona apdares materiāliem. Apvienojot to visu ar izcilu degvielas ekonomiju, nav šaubu, ka populārajā krosoveru segmentā ir parādījusies jauna superzvaigzne!

C-HR būs pieejams visiem Europcar Latvia klientiem, un mājaslapā varēs saņemt īpašu uzsākšanas atlaidi rezervācijām uz dienu, nedēļu vai nedēļas nogali. Pēc pieprasījuma C-HR varēs iznomāt arī uz mēnesi vai ilgāku periodu.

Citas ziņas

100 vērtīgākie Latvijas uzņēmumi zaudē trešo daļu vērtības

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska, Baltic Screen, speciāli Db Māris Ķirsons, Sanita Igaune, Db,21.10.2009

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2008. gada rezultāti: Latvijas 100 vērtīgākajiem uzņēmumiem «uz papīra» ir dramatiski kritumi. Latvijas simt vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība «uz papīra» gada laikā samazinājusies par gandrīz trešo daļu - no 11.5 līdz 7.9 miljardiem latu: to rāda jaunais korporatīvo finanšu kompānijas Laika Stars sadarbībā ar Baltic Screen sastādītais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu saraksts, kurā jau otro gadu iekļautas Latvijas 200 vērtīgākās kompānijas.

«Lieliskais piecnieks» vērtīgāko uzņēmumu divsimtniekā ir palicis gandrīz nemainīgs - divas bankas, divi valsts uzņēmumi un viens telekomunikāciju pārstāvis, kas izstūmis no vietas Latvijas Gāzi.

Lai arī šīs izmaiņas varētu šķist diezgan nenozīmīgas, jāatzīmē, ka piecu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu vērtība gada laikā samazinājusies par 17 %: ja pieci pērnā gada vērtīgākie «kopā sameta» 3,3 mljrd. Ls, tad šogad tie ir vien 2.7 mljrd. Ls.100 vērtīgākie Latvijas uzņēmumi zaudē trešo daļu vērtības img src="http://www.db.lv/gfx/atslega.png" /

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada oktobrī SIA Kalnozols celtniecība valdes priekšsēdētāja amatu pēc pāris nostrādātiem mēnešiem atstāja Ivo Čerbakovs, viņa vietā valdes priekšēdētāja pienākumus uzņēmumā MTK Construction pildīs Inga Stakinova.

Ingas Stakinovas CV

Profesionālā pieredze

Laika periodsUzņēmumsAmats un īss pienākumu apraksts
10.2007 – SIA „Kalnozols Celtniecība”Valdes priekšsēdētāja
šobrīd
06.2007.SIA „Inženiertīkli” Valdes locekle
02.2007.SIA „Finansu vadība”Valdes locekle
12.2005 - 10.2007SIA „Kalnozols Celtniecība”Valdes locekle
05.2005 - 12.2005SIA „Kalnozols Celtniecība”Administratīvā direktore
2001 - 2005Rīgas domeVides komitejas priekšsēdētāja palīdze
1999 - 2001SIA „Kalnozols Celtniecība“Valdes priekšsēdētāja palīdze
1998 – 2007SIA „Kalnozols un Partneri”Administratīvā direktore
1997 – 1999 SIA „Kalnozols CeltniecībaBiroja vadītāja

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Helēna Demakova bija viena no visspožākajām ministrēm, kāda vien ir bijusi, ar ļoti profesionālām, dziļām zināšanām, ar atzītu autoritāti arī ārpus Latvijas, intervijā laikraksta Diena pielikumam SestDiena sacījis Andris Šķēle. Viņš arī atzinis, ka partijas biedri «treknajos gados » neesot ieklausījušies visos viņa padomos.

Atbildot uz SestDienas jautājumu: «Vai jūsu aiziešana no politikas nebija personiska krīze? » Tautas partijas līderis A. Šķēle stāstījis:

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Db.lv piedāvā apskatīt Eiropas statistikas biroja Eurostat apkopotos datus par Eiropas Savienības (ES) 27 valstu uzņēmumu statistiku 2004. gadā.

ValstsUzņēmumu skaits Apgrozījums
(1 000) (% no EU-27)(EUR million) (% no EU-27)
ES2719 000100,019 400 000100,0
Beļģija3952,1681 1703,5
Bulgārija2401,352 1190,3
Čehijas Republika8804,6239 1281,2
Dānija1921,0360 3701,9
Vācija1 6958,93 776 60919,5
Igaunija360,225 4120,1
Īrija::::
Grieķija::::
Spānija2 45512,91 718 7998,9
Francija2 22711,72 901 66015,0
Itālija3 74019,72 422 60812,5
Kipra::::
Latvija580,323 9810,1
Lietuva530,332 3460,2
Luksemburga*220,149 4960,3
Ungārija5643,0197 2641,0
Malta::::
Nīderlande4852,6986 4695,1
Austrija2651,4426 4282,2

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sony Ericsson jaunais K660, ir aprīkots ar HSDPA (līdznēsājamo platjoslas savienojuma iespēju) un dažādām iespējām – izgaismotiem taustiņiem, kuri kļūst aktīvi tikai tad, kad sērfojat tīklā un pa darbvirsmas slīdēm (tickers), kas nodrošina pastāvīgus jauninājumus no jūsu iecienītākajām tīmekļvietnēm; tas viss veidots, lai tīmekļa pārlūkošanu padarītu tikpat vienkāršu un ērtu kā datorā.

Sony Ericsson vīzija ir piedāvāt mobilā interneta baudījumu ar lietotājam draudzīgu saskarni,” uzsver Sony Ericsson Tīmekļa mārketinga vadītājs Mārtins Vinklers (Martin Winkler). “Šis tīmeklim pielāgotais tālrunis ir noteikts solis šajā virzienā, un tas uzrunās lietotājus, kam tiešsaistē ir jāsarunā tikšanās, lai dotos uz futbola spēli, vai arī jāpasūta koncerta biļetes.”

K660
InternetsRSS sindicētās plūsmas
Tīmekļa pārlūks Access NetFront™
E-pasta klientprogramma
Iespējota tūlītējās ziņojumapmaiņas klientprogramma
Google meklētājs
Google līdznēsājamās kartes
2,0 collu QVGA ekrāns ar ainavisku tīmekļa pārlūkošanas iespēju
RSS darbvirsma
Īsinājumtaustiņi tīmekļa funkcijām
Kamera2 megapikseļu kamera
4x digitālā tālummaiņa
Attēlu emuārēšana
Video ierakstīšana
Mūzika un izklaideBluetooth™ stereo (A2DP)
Multivides atskaņotājs
Mega Bass™
Mūzikas toņi
PlayNow™
TrackID™
Daudzbalsīgi zvanu signāli
Trīsdimensiju spēles
Java
FM diapazona radio
Videoattēla straumēšana
Video apskate

Citas ziņas

Uzņēmumu reģistra nedēļas statistika

,25.08.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu reģistra (UR) reģistros reģistrēti 216 jauni subjekti (uzņēmējsabiedrības), kas ir par 11 mazāk nekā pagājušajā nedēļā. No kopējā skaita visvairāk jeb 142 bija sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA), 48 – individuālie komersanti, u.c. subjekti.

KomercreģistrsKopā: 191
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību142
Individuālais komersants48
Pilnsabiedrība1
Uzņēmumu reģistrsKopā: 3
Kooperatīvā sabiedrība1
Zemnieku saimniecība1
Pārstāvniecība1
Biedrību un nodibinājumu reģistrsKopā: 22
Biedrība20
Nodibinājums2

Finanses

Ražotāju cenas jūnijā pieaugušas par 17,7%

,20.07.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā 2007.gada jūnijā gada laikā (salīdzinājumā ar 2006.gada jūniju) pieauga par 17,7%.

Ražotāju cenas Latvijas rūpniecībā 2007.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, palielinājās par 0,4%.

Jūnijā, salīdzinot ar maiju, ražotāju cenu kopējo līmeni visvairāk (par 0,3 procentpunktiem) paaugstināja cenu kāpums pārtikas produktu un dzērienu (galvenokārt maizes, svaigi ceptu mīklas izstrādājumu, kūku, piena produktu, izņemot saldējuma) ražošanā, kā arī koksnes un koka izstrādājumu ražošanā un elektroenerģijā, gāzes, tvaika, karstā ūdens apgādē (par 0,2 procentpunktiem katrā nozarē).

Gada laikā vislielāko iespaidu uz ražotāju cenu kopējo līmeni, palielinot to par 6,1 procentpunktu, atstāja cenu celšanās koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeļu) ražošanā. Tarifu kāpums elektroenerģijā, gāzes, tvaika un karstā ūdens apgādē kopējo cenu līmeni palielināja par 2,5 procentpunktiem. Produkcijas sadārdzināšanās pārtikas produktu un dzērienu ražošanā kopējo ražotāju cenu līmeni palielināja par 2,1 procentpunktu, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 1,2 procentpunktiem, izdevējdarbībā, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā, gatavo metālizstrādājumu (izņemot mašīnu un iekārtu) ražošanā, kā arī mēbeļu un citur neklasificētā ražošanā – par 0,5 procentpunktiem katrā nozarē.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izvērtējot ģimeņu vidējo ikmēneša izdevumu un ienākumu attiecību 2007.gada pēdējos mēnešos, kā arī ņemot vērā gaidāmo cenu kāpumu dažādām preču un pakalpojumu grupām, biedrības Naudas plānošanas centrs (NPC) eksperti aprēķinājuši – šogad ģimeņu izdevumi vidēji mēnesī pieaugs vairāk nekā par 10%.

Mazāk šo izmaksu pieaugumu izjutīs tās ģimenes, kuras, domājot par savu finanšu labklājību, veic budžeta plānošanu un savlaicīgi ir veidojušas uzkrājumus. Savukārt visvairāk izmaksu sadārdzinājums skars tās ģimenes, kurām pārtika ir viena no lielākajām izdevumu kategorijām.

Lai to uzskatāmāk parādītu, NPC piedāvā aplūkot trīs piemērus, kuros ģimenes norādījušas savus vidējos mēneša izdevumus un ienākumus 2007.gada nogalē, savukārt NPC eksperti aprēķinājuši šī gada aptuveno ikmēneša izmaksu sadārdzinājumu.

Ģimene nr.1 - jaunā ģimene. Bērnu nav. Uzkrājumi netiek veidoti, taču līzingā ir iegādāts stacionārais dators, par kuru mēnesī jāmaksā 100 Ls. Dzīvo īrētā dzīvoklī. Veicot aprēķinus redzams, ka šai ģimenei ikmēneša izdevumi pieaugs vairāk nekā par 7%.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Bankas parādnieku reģistra jaunākie dati liecina, ka parādnieku skaits šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laiku 2006. gadā, palielinājies par 35,8%, sasniedzot 63 510 personas. Pērn trešajā ceturksnī kopumā bija 46 772 parādnieki.

Salīdzinot ar šā gada pirmo ceturksni parādnieku skaits palielinājies par 17,2%.

Vislielākais parādnieku pieaugums ir fiziskām personām rezidentiem. Šīs kategorijas parādnieku skaits gada laikā palielinājies par gandrīz 16 000 cilvēkiem, sasniedzot 59 162. Kategorijā fiziskās personas nerezidenti parādnieku skaits gada laikā palielinājies par 57 cilvēkiem.

Kategorijas juridiskās personas rezidenti parādnieku skaits palielinājies par 696 cilvēkiem, sasniedzot 3 778 parādniekus. Savukārt juridiskas personas nerezidenti parādnieku skaits palielinājies par 9 personām.

Kopumā personu parādu saistību skaits bijis 88 183, kas ir par 26 958 vairāk nekā pirms gada.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aprīli, šā gada aprīlī patēriņa cenas pieauga par 8,9%, tai skaitā precēm par 7,5%, bet pakalpojumiem – par 12,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2007.gada aprīlī, salīdzinot ar 2007.gada martu, palielinājās par 0,9%. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 0,9%. 2006.gada aprīlī, salīdzinot ar 2006.gada martu, vidējais patēriņa cenu līmenis kāpa par 0,6%.

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu izmaiņām aprīlī bija cenu kāpumam dārzeņiem, degvielai un ēdināšanas pakalpojumiem, kā arī ūdens piegādei un citiem ar mājokli saistītiem pakalpojumiem.

Cenas dārzeņiem palielinājās vidēji par 12,3%, bet augļiem - par 3,6%.

Maizei un graudaugu izstrādājumiem cenas pieauga par 1,3%, zivīm un zivju izstrādājumiem – par 1,2%, pienam un piena produktiem – par 0,8%.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2007. gada septembrī no visām trijām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotājiem, lai iegādātos pārtikas preces, maciņš jāatver visplašāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijā visdārgāk maksā tādas pārtikas preces kā desas, piens, olas, rudzu un kviešu maize, cukurs un kartupeļi. Lai gan par pārtiku maksājam vairāk nekā mūsu kaimiņi, toties par elektroenerģiju vismazāk.

2007.g. septembrīLatvijaLietuvaIgaunija
eiro par kg:
liellopu gaļa3,243,63,04
cūkgaļa2,993,043,83
vistas2,62,082,6
vārītas desas3,162,782,96
sviests4,355,984,93
piens ar tauku saturu 2.5% (par litru)0,680,610,54
olas (10 gab.)1,071,060,84
rudzu maize1,110,961,07
kviešu maize1,211,141,18
cukurs1,080,910,98
kartupeļi0,440,390,44
degvīns 40° (par litru)8,688,099,61
benzīns A-95 (par litru)0,90,920,89
elektroenerģija (par 100 kWh)7,269,568,12

Tirdzniecība un pakalpojumi

Mazumtirdzniecības pieaugums - 28%

,27.04.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati liecina, ka 2007. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2006. gada pirmo ceturksni, kopējais mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums palielinājies par 28%, Db.lv informēja Tirdzniecības un pakalpojumu statistikas daļas speciāliste Dzintra Bērziņa.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums

sadalījumā pēc uzņēmumu pamatdarbības 2007.gada martā

Uzņēmumu pamatdarbībaSalīdzināmās cenās
2007 I–III % pret 2006 I-III2007 III % pret
2007 II2006 III
neizlīdzinātssezonāli izlīdzinātsneizlīdzinātspēc darba dienu skaita izlīdzināts
Pavisam 128.0112.4101.5127.0127.7
tai skaitā uzņēmumos, kuru pamatdarbība ir:
mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir pārtika113.8113.7101.3112.9112.5
pārtikas, dzērienu un tabakas mazumtirdzniecība specializētajos veikalos101.8116.5106.3101.8101.8
mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā ir nepārtika108.6120.5105.8115.3115.3
farmaceitisko un medicīnisko preču, kosmētikas un tualetes piederumu mazumtirdzniecība123.4Apr.98Apr.97121.0121.8
tekstilizstrādājumu, apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecība161.0117.3108.6169.7169.0
mēbeļu, apgaismes ierīču, mājsaimniecības priekšmetu, elektropiederumu, radio preču, televizoru, būvmateriālu, krāsu, stikla un tml. Preču mazumtirdzniecība166.2116.7102.7166.2168.9
pārējā mazumtirdzniecība specializētajos veikalos127.6105.4Sep.97121.3121.3
lietotu preču mazumtirdzniecība veikalos133.0124.2128.5
mazumtirdzniecība ārpus veikaliemApr.98109.195.0

Citas ziņas

Brīvdienās dežūrējošo ārstniecības vietu saraksts (tabula)

,30.04.2008

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Labklājības departaments informē, ka valsts svētku brīvdienās dežūrārsti Rīgā strādās 3. un 5. maijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00.

Ārstniecības iestādeAdreseTelefonsKam sniedz palīdzību
Ziemeļu rajons
SIA “Vesels”Rīga, Sliežu iela 1967509640, 67509640Pieaugušajiem
Bērniem
A/S LJMC VecmīlgrāvjaRīga, Melīdas iela 1067340442Pieaugušajiem
67098400Bērniem
Vidzemes priekšpilsēta
SIA Juglas medicīnasRīga, Juglas iela 267521270Pieaugušajiem
67528961Bērniem
SIA Veselības aprūpes centrs ValeoRīga, Stirnu iela 867598398Bērniem
Centra rajons
Rīgas pašvaldības SIA Veselības nams 5Rīga, Grēcinieku iela 3467210911, 67213410Bērniem
M/S SIA Pulss-5Rīga, Lāčplēša iela 3867286673Pieaugušajiem
67280614
Rīgas pašvaldības SIA Veselības centrs 1Rīga, Brīvības iela 10067270118Bērniem
Latgales priekšpilsēta
SIA DziedniecībaRīga, Rušānu iela 1567255830Pieaugušajiem
RP SIA Bērnu veselības centrs ĶengaragsRīga, Kaņiera iela 1367250607Bērniem
67252525
SIA Rīgas Veselības centrs PļavniekiRīga, A.Saharova iela 1667136971Pieaugušajiem
67136949
Kurzemes rajons
Rīgas pašvaldības SIA Iļģuciema poliklīnikaRīga, Buļļu iela 767468292Pieaugušajiem
67468346
RP SIA Veselības centrs ImantaRīga, Anniņmuižas bulvāris 70 67410952Bērniem
SIA Medicīnas centrsRīga, Anniņmuižas bulvāris 8567411464Pieaugušajiem
Rīgas pašvaldības SIA Bolderājas poliklīnikaRīga, Kapteiņu iela 767433278Pieaugušajiem
Bērniem
Zemgales priekšpilsēta
Veselības centrs Kalnciems SIA APRITE&PRīga, Baložu 16 a67615420Bērniem

Citas ziņas

Štokenbergs, tāpat kā Šlesers, sola jaunas darbavietas

Lelde Petrāne,23.02.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Mēs varam pazaudēt savu valsti šajā brīdī! Es domāju, tas katram būtu jāapzinās – gan vienkāršajiem cilvēkiem, gan žurnālistiem, gan politiķiem, gan uzņēmējiem, » intervijā laikrakstam Latvijas Avīze sacījis Citai politikai līderis Aigars Štokenbergs. Lai šo situāciju risinātu, viņš sola radīt jaunas darbavietas.

«Cilvēki varbūt to neapzinās, bet valsts šobrīd ir nopietni apdraudēta. Paskatoties pēdējās sabiedrības viedokļa aptaujas, redzam, ka 52% cilvēku apsver iespēju braukt prom. Uzticība valsts varai ir viszemākajā līmenī kopš neatkarības atjaunošanas, » viņš skaidrojis.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Europcar Latvia ar prieku paziņo, ka, sākot ar 2017. gada maiju, esam papildinājuši savu autoparku ar pilnīgi jauniem 10-tās paaudzes Honda Civic un super ātro Honda Civic TypeR.

Jaunais Civic izceļas ar iespaidīgu, sportisku un vienlaicīgi elegantu dizainu un savā klasē ietilpīgāko salonu. Šis auto ir radīts, lai nodrošinātu maksimālu komfortu tā vadītājam un pasažieriem. Jau bāzes komplektācija tas ir aprīkots ar adaptīvo kruīza kontroli un dažādām drošības sistēmām.

10-tās paaudzes Civic ir būvēts uz pilnīgi jaunas platformas un ir platāks, garāks un plašāks, līdz ar to vēl ietilpīgāks un ērtāks nekā tā priekšteči. Tas aprīkots ar jaudīgiem 1.0l vai 1.5l turbo dzinējiem, kas spēj attīstīt attiecīgi 129 un 182 zirgspēkus. Civic pieejams gan ar 6 pakāpju mehānisko, gan bezpakāpju automātisko pārnesumkārbu (CVT). Jaunās paaudzes dzinēji un transmisija nodrošina pārsteidzoši sportisku dinamiku un lielisku vadāmību.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā darbību sāk jauns interneta medijs www.whatcar.lv.

What Car? ir viens no pasaulē ietekmīgākajiem auto ekspertu medijiem, kas kopš 1972. gada tiek izdots Lielbritānijā un citās pasaules valstīs. Jau vairāk nekā 30 gadu What Car? eksperti piedāvā objektīvu, neatkarīgu ekspertu vērtējumu par jauniem un lietotiem automobiļiem.

What Car? mērķis – palīdzēt pircējiem nopirkt piemērotāko auto par atbilstošāko cenu. Latvijā Whatcar.lv sāk darbību kopā ar diviem partneriem – vadošo līzinga kompāniju Hansa Līzings un apdrošināšanas kompāniju IF Latvia.

Whatcar.lv lasītājiem būs pieejami neatkarīgu ekspertu vērtējumi par vairāk nekā 300 jauniem auto (rudenī saturs tiks papildināts ar ekspertu vērtējumiem par 400 lietotiem automobiļiem), jaunākās auto ziņas un reportāžas no auto notikumiem pasaulē un Latvijā, padomu sadaļa auto pircējiem, unikāli tirgus pētījumi, kā arī lasītāju vērtējumu sadaļa. Sadarbībā ar What Car? televīziju Whatcar.lv lasītājiem būs pieeja vairāk nekā 400 video testu, kā arī video reportāžām.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Londonā notikušajā 33. gadskārtējā What Car? Gada auto 2010 balvu pasniegšanas ceremonijā, ko nereti sauc par auto industrijas Oskariem, par uzvarētāju kronēts Peugeot 3008.

Peugeot 3008 ir krosovers, kas apvieno apvidus auto augsto sēdpozīciju ar hečbeka izmēru un minivena praktiskumu. Peugeot 3008 tika atzīts par labāko arī jaunizveidotajā krosoveru kategorijā, kamēr Peugeot 5008 tika atzīts par labāko minivenu.

Peugeot pārstāvis Džons Gudmans atzina, ka What Car? apbalvojums ir fantastisks Peugeot sasniegums, it īpaši ņemot vērā, ka Peugeot šogad atzīmē 200 gadu jubileju. Gan 3008, gan 5008 paplašina Peugeot modeļu gammu un pateicoties What Car? apbalvojumiem, panākumi būs vēl iespaidīgāki.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu ministrija ir apkopojusi galvenās nodokļu izmaiņas, kas pieņemtas ar nodokļu likumu grozījumiem 2010. gada valsts budžetu pavadošo likumu paketē un kas stāsies spēkā 2010.gadā.

Kopumā nākamgad mūs sagaida 38 nodokļu izmaiņas.Kādi nodokļu palielinājumi mūs sagaida 2010. gadā?

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis
Paaugstināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa vispārējo likmi no 23% uz 26%.
Paplašināt iedzīvotāju ienākuma nodokļa bāzi, iekļaujot visus kapitāla ienākumus, piemērojot nodokļa likme 10% dividendēm un procentu ienākumam, bet kapitāla pieaugumam 15% (visi kapitāla ienākumi, t.sk. dividendes tiek apliktas ar 2010.gadu).
Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli aplikt gūto labumu no darba devējam (uzņēmumam) piederoša vieglā pasažieru automobiļa izmantošanas personīgajām vajadzībām.
Samazināt darba devēja ar IIN neapliekamo dāvanu apmēru no minimālās mēnešalgas apmēra (Ls 180) līdz Ls 0.
Paaugstināt nodokļa likmi pašnodarbinātajiem (saimnieciskās darbības veicējiem), piemērot vispārējo iedzīvotāju ienākuma nodokli.
Aplikt ar nodokli dāvinājumus, kas pārsniedz 1000 latus gadā, ja tie saņemti no personām, ar kurām dāvinājuma saņēmēju nesaista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei (Civillikuma izpratnē). Ja dāvinātāju ar maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei (Civillikuma izpratnē) un visi radniecībā lejupejošie, tad dāvinājums nav apliekams ar nodokli.
Aplikt ar nodokli ienākumu no augoša meža atsavināšanas izciršanai un tajā iegūto kokmateriālu atsavināšanas, 10% likmi piemērot tikai meža īpašniekiem (starpniekiem piemērot saimnieciskās darbības normas).
Samazināt neapliekamo summu no 4000 latiem līdz 2000 latiem gadā par ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas.
Mainīt nodokļa stimulus uzkrājumiem (privātajos pensiju fondos, apdrošināšanas sabiedrībās un investīciju fondos).
Iekļaut apliekamā ienākuma aprēķinā summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai ES atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa attaisnotos izdevumus par izglītības pakalpojumiem un ārstnieciskajiem pakalpojumiem pārskatīšana attiecībā uz 2010.gadā saņemtajiem pakalpojumiem, samazinot izdevumu normu no 300 latiem gadā līdz 150 latiem (ietekme 2011.gadā).
Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (algas nodokļa) piemērošana ienākumam no iznomāta personāla.
Paredzēta kārtība, ka noteiktās jomās varēs maksāt patentmaksu.
Nekustamā īpašuma nodoklis
Palielināt nodokļa likmi zemei un saimnieciskajā darbībā izmantojamām ēkām līdz 1,5%.
Noteikt minimālo nodokļa maksājumu 5 lati par katru nodokļa objektu (zemi, ēku).
Aplikt ar paaugstinātu likmi 3% apmērā neapstrādātas lauksaimniecības zemes
Nekustamā īpašuma nodokļa bāzes paplašināšana, dzīvojamām ēkām par kadastrālo vērtību līdz 40 tūkst.latu, piemērojot likmi 0,1%, par kadastrālo vērtību 40001-75000 latu - 0,2%, par kadastrālo vērtību virs 75 tūkst.latu - 0,3%.
Aplikt ar NĪN inženiertehniskās būves.
Akcīzes nodoklis
Ar 2010.gada 1.janvāri noteikt minimālo akcīzes nodokļa līmeni cigaretēm 48 lati par 1000 cigaretēm, kā arī atcelt nosacījumu par nodokļa atmaksu par degvieleļļu (mazutu), kas izmantota siltuma ražošanai telpu apkurei un karstā ūdens sagatavošanai (turpmāk tiek piemērota samazināta akcīzes nodokļa likme 11 lati par 1000 kilogramiem).
Ar 2010.gada 1.februāri paaugstināt akcīzes nodokli vīnam un raudzētajiem dzērieniem no 40 latiem (par 100 litriem) uz 45 latiem jeb par 12.5% un starpproduktiem ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem (ieskaitot) no 42 latiem (par 100 litriem) uz 45 latiem (par 100 litriem) jeb par 7,1%.
Ar 2010.gada 1.aprīli ieviest datorizētu Akcīzes preču pārvietošanas un kontroles sistēmu, attiecīgi precizējot likumā lietotos terminus, nodokļa maksātāju loku, normas par akcīzes preču pārvietošanu, piemērojot atlikto akcīzes nodokļa maksāšanu datorizētās sistēmas ietvaros, un citus nosacījumus.
Ar 2010.gada 1.maiju aplikt ar nodokli dabas gāzi, ko izmanto kā kurināmo, piemērojot likmi 15.60 lati par 1000 m3, un dabas gāzi, ko izmanto kā degvielu, piemērojot likmi 70 lati par 1000m3.
Ar 2010.gada 1.jūliju piemērot degvielai, kuru izmanto par kurināmo, samazinātu akcīzes nodokļa likmi – 15 lati par 1000 litriem, ja tā satur rapšu sēklu eļļu vai no rapšu sēklu eļļas iegūtu biodīzeļdegvielu, savukārt fosilajai degvielai, kuru izmanto par kurināmo, nodokļa likmi 40 lati par 1000 litriem.
Vieglo automobiļu un motociklu nodoklis
Iepriekš nereģistrētiem vai pēc 2009.gada 1.janvāra ārvalstīs reģistrētiem vieglajiem automobiļiem aprēķināt atkarībā no automobiļa radīto oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma, savukārt motocikliem - atkarībā no dzinēja tilpuma (m3).
Uzņēmumu ienākuma nodoklis
Samazināt reprezentācijas izdevumu normu, ko drīkst atskaitīt no apliekamā ienākuma, no 60% līdz 40%
Uzņēmumu ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām 1,5 reizes palielināt izdevumos neiekļaujamo izmaksu daļu, kas nav saistīta ar saimniecisko darbību un zaudējumiem, kurus radījusi sociālās infrastruktūras objektu uzturēšana
Paplašina iespējas nodokļu maksātājam pašiem noteikt samazinātus avansa maksājumus, ja ir samazinājies peļņas apmērs. Paredzēts arī, ja starpība starp rezumējoša kārtībā aprēķināto nodokli un paša nodokļa maksātāja noteiktiem samazinātajiem avansa maksājumiem nepārsniegs 20 % no taksācijas gadā rezumējoša kārtībā aprēķinātā nodokļa, tad piemaksājamo nodokļa summu neuzskatīs par nokavēto nodokļa maksājumu un tai nepiemēros nokavējuma procentus.
Pievienotās vērtības nodoklis
Precizētas normas par PVN taksācijas periodu
Noteikts, ka PVN deklarācijas par taksācijas gadu iesniedz tikai atsevišķos likumā noteiktos gadījumos
Noteikta īpaša PVN maksāšanas kārtība un priekšnodokļa atskaitīšanas kārtība („kases princips”) atsevišķām apliekamo personu grupām
Pagarināts nodokļa nomaksas termiņš valsts budžetā – uz 20 dienām pēc taksācijas perioda beigām
Palielināts PVN kompensācijas apmērs lauksaimniekiem no 12 % uz 14 %
Tiek ieviesta jauna, pilnveidota pārmaksātā PVN atmaksas sistēma, kas attieksies uz pārmaksātā PVN summu, kas izveidojusies sākot ar 2010. gada 1. jūliju
Par nodokļa rēķinu var izmantot dokumentu, kas izsniegts par darījumu, kura vērtība bez nodokļa ir mazāka par 20 latiem, bet kas nav apliecināts ar parakstu un spiedogu (čekus nav nepieciešams vairs apliecināt ar parakstu un spiedogu)
Precizēta preču importa darījumā ar PVN apliekamā importēto preču muitas vērtība un noteikta PVN iekasēšanas kārtība gadījumam, ja preču importēšanas brīdī nav zināma preču importa darījuma faktiskā vērtība
Saistībā ar pavadzīmju ar VID piešķirtiem numuriem atcelšanu noteikts, ka PVN rēķina viens no rekvizītiem ir vienas vai vairāku sēriju kārtas numurs, kas unikāli identificē rēķinu, un ievieš jaunu pārskatu par iekšzemē piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem
Precizēta pakalpojumu sniegšanas vieta saskaņā ar Padomes 2008.gada 12.februāra direktīvu 2008/8/EK, ar ko groza Direktīvu 2006/112/EEK attiecībā uz pakalpojumu sniegšanas vietu
Transportlīdzekļu ikgadējā nodeva
Paaugstināt nodevas likmes, nosakot tās šādā apmērā: motocikliem 24 lati (pašlaik 3 lati); vieglajiem automobiļiem līdz 1500 kg 24 lati (pašlaik 12 lati);1501-1800 kg 48 lati (pašlaik 24 lati); 1801-2100 kg 75 lati (pašlaik 45 lati); 2101-2600 kg 95 lati (pašlaik 54 lati); 2601-3500 kg 115 lati (pašlaik 72 lati); 3501 kg un vairāk 150 lati (pašlaik 78 lati).

Nekustamais īpašums

Desmit lielākie nekustamā īpašuma pirkumi

,03.05.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa portāls Db.lv piedāvā aplūkot desmit lielāko pirkumu, kas reģistrēti zemesgrāmatā laika posmā no 23. līdz 29.aprīlim, sarakstu.

10 lielākie pirkumi reģistrēti zemesgrāmatā (23.04.2007-29.04.2007)
nr.DatumsĪpašuma tipsDarījuma summa (LVL)PlatībaTeritorijaIela
12007.04.27Zemes un ēkas nekustams īpašums11 583 0001274 kvmRīgaJeruzalemes iela
22007.04.24Zemes nekustams īpašums1 581 30951,9 haMārupes pag.
32007.04.24Zemes un ēkas nekustams īpašums1 416 270 JūrmalaBulduru prospekts
42007.04.25Zemes nekustams īpašums1 395 0009228 kvmRīgaJūrmalas gatve
52007.04.26Zemes nekustams īpašums1 075 2903,4 haMārupes pag.
62007.04.24Zemes nekustams īpašums1 054 2061166 kvmRīgaKrišjāņa Valdemāra iela
72007.04.25Zemes nekustams īpašums917 1595431 kvmDaugavpilsBalvu iela
82007.04.24Dzīvokļa īpašums 760 346199,1 kvmJūrmalaBulduru prospekts
92007.04.25Zemes un ēkas nekustams īpašums702 8046715 kvmSalaspils, Salaspils nov.Maskavas iela
102007.04.25Dzīvokļa īpašums 316 261412,6 kvmRīgaAnniņmuižas iela
elektroniska informācija par nekustamajiem īpašumiem - WWW.ZEMESGRAMATA.LV

Transports un loģistika

Šogad pārdoti jau 1000 jaunu motociklu

,10.07.2007

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas dati par 2006.g. un 2007.g. izlaiduma jauno motociklu un triciklu pārdošanu 2007. gada pirmajā pusgadā liecina, ka kopumā pārdoti 1069 šādi tranportlīdzekļi.

Tirgus līderis ir Honda ar 167 pārdotām vienībām, kam seko Kawasaki ar 98 vienībām un Yamaha ar 95 vienībām.

Pirmais desmitnieks:

Nr.MARKA30.06.
1HONDA167
2KAWASAKI98
3YAMAHA95
4YIYING94
5SUZUKI59
6HARLEY DAVIDSON56
7BMW50
8GILERA44
9HUSQVARNA36
10XINGYUE36