Finanses

Finanšu policija interesējas par HSCB skandālā iesaistītajiem klientiem no Latvijas

BNS, 20.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde Šveicē un Francijā interesējas par britu bankas HSBC skandālā iesaistītajiem klientiem no Latvijas, ceturtdien ziņoja raidījums LNT ziņas.

Pēc izskanējušajām ziņām par britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības klientiem no Latvijas, kas to izmantojuši, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, Finanšu policija vērsusies pēc informācijas pie kolēģiem Šveicē un Francijā.

«Finanšu policijas starptautiskās sadarbības daļa pēdējo nedēļu laikā ir sākusi aktīvu saziņu ar kolēģiem un radniecīgiem dienestiem gan Šveicē, gan Francijā, lai mēs vispār iegūtu kādu informāciju - kādas izmeklēšanas tiek veiktas, kādi ir sensitīvie dati un kādā veidā mēs šos datus vispār varētu tiesiskā ceļā iegūt. Protams, ka mūs interesē šīs personas, vai tie ir Latvijas rezidenti, vai nerezidenti,» stāstīja VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš.

Finanšu policija sola darīt visu iespējamo, lai iegūtu informāciju, tomēr līdzšinējā pieredze ar Šveici nav bijusi spīdoša.

«VID katru gadu starptautiska tiesiskā sadarbība notiek ļoti aktīvi. Katru gadu nosūta vairāk nekā 100 tiesiskos palīdzības lūgumu – pērn 130. Ir valstis, tai skaitā arī Šveice, kura uz šo sadarbību ne visai atsaucas,» atzina Podiņš.

Podiņš teica, ka apstiprinošas atbildes nav saņemtas un viņa rīcībā ir informācija, ka šādas informācijas nav arī Ģenerālprokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un novēršanas dienestam.

Februāra sākumā plašu rezonansi ieguva atklātībā nonākušie un Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija izpētītie astoņus gadus seni dokumenti, kas apliecina, ka HSBC Šveices struktūrvienības darbinieki gadiem ilgi palīdzējuši simtiem turīgu klientu no daudzām pasaules valstīm izvairīties no miljoniem eiro nodokļu maksāšanas. Starp tiem ir 49 ar Latviju saistīti klienti.

Komentāri

Pievienot komentāru