Finanšu sektoram jāstrādā pie reputācijas atjaunošanas 

"Blackstone" šoruden noslēdza miljardu eiro vērtu "Luminor" vairākuma akciju iegādes darījumu. "Luminor" padomes priekšsēdētājs Nils Melngailis žurnālam "Dienas Bizness" norāda – ja reiz "Blackstone" interesē gan Baltijas reģions, gan Skandināvija, tad acīmredzot viņi savus mājasdarbus ir izdarījuši un par makroekonomikas stāvokli te jūtas pietiekami droši.

Jānis Šķupelis, 03.12.2019
1/4

Foto: Ieva Leiniša/LETA

«Es neizslēdzu, ka viņi varētu izskatīt arī citas iespējas, jo šajā reģionā jau ir ieguldījuši un Baltijas valstis pazīst labi. Bet jāņem vērā, ka tāda mēroga investīciju fondiem kā "Blackstone" attiecībā uz darījuma apjomu ir zināms slieksnis. Tiem jābūt ievērojamiem – līdzvērtīgiem "Luminor" darījuma apmēram,» uzsver N. Melngailis.

Jautāts, ko domā par Latvijas finanšu sektora stāvokli saistībā ar naudas atmazgāšanas tēmu, viņš teic: «Londonā, kad runāju ar finanšu ekspertiem par Baltijas valstīm, šis ir pirmais jautājums, ar kuru jārēķinās. Ja vēl pirms trīs gadiem tika runāts, cik Baltijas valstis veiksmīgi pārvarēja finanšu krīzi, tad tagad šī labā reputācija ir cietusi.»

«Regulatoriem ir jārūpējas par to, lai neatkārtotos kaut kas līdzīgs 2008. gada krīzei. Šajā pašā laikā regulatoriem jāliek arvien lielāks uzsvars uz to, lai bankas būtu dzīvotspējīgas, jo tām ir būtiska loma uzņēmējdarbībā. Bankām kaut kas ir jānopelna, lai varētu segt izmaksas, kas saistītas ar dažādu klientu vajadzībām, un ieguldījumus, kas jāveic atbilstības procesu ievērošanai,» saka N. Melngailis.

Visu interviju lasiet jaunajā žurnālā "Dienas Bizness". Meklējiet preses tirdzniecības vietās, lasiet elektroniski: www.dbhub.lv/eavize vai abonējiet, zvanot 67063333.

Jaunākais izdevums