Pakalpojumi

FOTO: Golfa laukuma un viesnīcas izveidē Piņķos investēti 11 miljoni eiro

Daiga Laukšteina, 26.03.2019

SIA Jūrmala Golf Course izpilddirektors Kārlis Lūsis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēc piecu gadu projektēšanas un būvdarbiem pirmo Nicklaus Design golfa laukumu Baltijā Jūrmala Golf Club & Hotel spēlētāji iedzīvinās jau pēc nedēļas – 1. aprīlī. Tie nav joki.

Savukārt pirmais sezonas atklāšanas turnīrs paredzēts 7. aprīlī, protams, ja laika apstākļi būs pietiekami labvēlīgi. Patlaban rezervētas jau pārsimts spēles, tostarp 80 aizņēmuši golfa tūristi no Somijas. Tieši Ziemeļvalstu spēlētājiem Latvija ir pievilcīgs galamērķis. Ir ērta, diezgan lēta nokļūšana, turklāt te aktīvā sezona ir garāka. Golferiem arī apnīk pulcēties vienā un tajā pašā vietā, tāpēc daudzveidīgs piedāvājums ir vilinošs. Arī Latvijas priekšrocība būtu pēc skaita vairāki golfa laukumi, taču pagaidām Jūrmala Golf Club & Hotel ir tikai viens līdzvērtīgs «cīņu biedrs» – Ozo golfa klubs, kur arī ir laukums ar 18 bedrītēm. Taču, ņemot vērā, ka spēlētāji migrē, par sīvu konkurenci nav runas. Korekcijas prognozēs ievieš fakts, ka Latvijā šobrīd ir ap 1500 aktīvu golfa spēlētāju, kas ir diezgan maz. «Līdz ar to plānojam ap 20% vietējo un 80% viesu spēlētāju. Pašlaik vēl golfs Latvijā, kā arī Baltijā, nav plaši pazīstams un starptautiski pārstāvēts sporta veids, tāpēc viens no Jūrmalas laukuma mērķiem ir paplašināt golfa saimi un spēles atpazīstamību, radot atbilstošu vidi spēlētājiem ar dažādu prasmju līmeni,» akcentē SIA Jūrmala Golf Course izpilddirektors Kārlis Lūsis.

Sit kaut sniegā

Arī iepriekš konkrētajā vietā Piņķos atradās golfa laukums, taču mantojumā no tā nav palicis nekas. 2013. gadā jaunie saimnieki sāka visu no gala. Pārmaiņām bija nepieciešami pieci gadi. Un nu ar gandarījumu tiek apgalvots, ka tas ir pilnīgi jauns produkts Baltijas valstu starpā. Būvniecībā ievēroti augstākie kvalitātes standarti, par ko liecina liela, starptautiski atzīta golfa arhitektūras uzņēmuma Nicklaus Design piesaiste laukuma, ainavas veidošanā. Vēl Jūrmala Golf Club & Hotel izceļas ar augstākajām tehnoloģijām aprīkotu treniņlaukumu. Tajā ir prožektori, kas apgaismo 250 metru tālumā, un individuālie sildītāji. No maija treniņlaukumā būs instalēta arī TopTracer tehnoloģija, tādējādi tas būs pirmais golfa laukums Austrumeiropā, kur golferiem iespējams trenēties labos apstākļos visa gada garumā. Atsevišķi izveidota arī iekštelpu treniņu studija, kas aprīkota ar TrackMan un Foresight simulatoru.

Sniegbaltīte un septiņi rūķīši

Tomēr garākās un smagākās darba stundas bija jāpavada 75 hektāru plašā laukuma pamatnes sagatavošanai. «Esam pilnīgā purvā. Apakšā kūdras slānis sasniedz līdz pat piecu metru dziļumu. Lai visas zonas būtu spēlējamas gan pavasarī, gan rudenī pēc lietus, būvējot objektu, ievedām ap 150 tūkstošiem kubikmetru smilts. Zem zāles visā laukumā atrodas 30 centimetru biezs smilšu slānis, kas ir papildinājums no jauna instalētajai ūdens novades sistēmai. Drenāžas cauruļu kopgarums ir ap 40 kilometru, ko neviens gan neredz. Aptuveni 30 kilometru gara ir laukuma jaunākās paaudzes automātiskā apūdeņošanas sistēma – 1600 laistīšanas galvu. Naktī nepieciešamas sešas stundas, lai visu aplaistītu,» stāsta K. Lūsis.

Visu rakstu lasiet 26. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Komentāri

Pievienot komentāru