FOTO: Maxima Grupe atklāj 35 miljonus eiro vērto loģistikas centru Igaunijā 

Igaunijas Kurnas ciemā atklāts Lietuvas mazumtirdzniecības uzņēmuma Maxima jaunais loģistikas centrs, kura izveidē Maxima Grupe investējusi 35 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

Dienas Bizness, 10.2.2016
1/9

Publicitātes foto

45 000 m2 plašais loģistikas centrs atrodas netālu no Tallinas, Raes pagastā. Tas sastāv no trim noliktavām – sausās pārtikas, atdzesētās pārtikas un konteineru zonas – ar kopumā 130 transportēšanas platformām. Loģistikas centrā strādās ap 350 darbinieku.

«Lēmums celt jauno loģistikas centru bija loģisks turpinājums biznesa attīstības veicināšanai Igaunijā pēdējos gados. Jaunais centrs dos iespēju attīstīties daudz efektīvākā veidā, un tas nodrošinās efektīvu preču piegādes ķēdi, kā arī veicinās ātrāku preču piegādi veikaliem,» skaidro Maxima Grupe ģenerāldirektore Neringa Janavičūte.

Kā norādīja Maxima Eesti vadītājs Vigints Šapoks, jaunā loģistikas centra atvēršana paplašinās Maxima Eesti darbības jaudu. « Maxima ir viens no lielākajiem mazumtirdzniecības tīkliem Igaunijā. Katru dienu mēs apkalpojam ap 150 tūkstošiem klientu,» stāsta V. Šapoks.

Šobrīd Igaunijā darbojas 75 Maxima veikali.

Līdz šim daļu no noliktavas pakalpojumiem Igaunijā Maxima nodrošināja vietējie uzņēmumi, bet pārējās kravas tika piegādātas no Lietuvas un Latvijas. veikalos.

Pagaidām preces tiek piegādātas Maxima veikaliem Igaunijā no sausās pārtikas noliktavām, kas atrodas loģistikas centrā. Pakāpeniski tiks uzsākta piegāde arī no citām noliktavām, kas izveidotas centrā. Loģistikas centrs ar pilnu jaudu sāks darboties augustā. Tiek prognozēts, ka ap 30 000 preču tiks piegādātas no šīs noliktavas uz veikaliem, un katru dienu tiks apkalpoti apmēram 200 kravas furgoni.

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.

Jaunā loģistikas centra būvniecībā izmantoti īpaši celtniecības materiāli un tika pielietotas visinovatīvākās tehnoloģijas. Piemēram, loģistikas centra baltais jumts ir klāts ar titāna oksīda pārklājumu. Tas ļauj absorbēt CO2 gāzi, tādējādi samazinot gaisa piesārņojumu. Turklāt īpašā jumta konstrukcija nodrošina zemāku gaisa temperatūru ēkas iekšpusē vasaras laikā un ievērojami efektīvāku ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu izmantošanu.

Atkarībā no preču kategorijas, telpā temperatūra tiks uzturēta no +18 līdz -24 0C un  īpašā dziļās saldēšanas kambarī tā sasniegs pat -30 0C temperatūru. Noliktavas ir aprīkotas ar noliktavu vadības sistēmu (Warehouse Management System, WMS), pārkraušanas sadales centru (cross-docking) funkciju, transportēšanas plānošanas un vadības sistēma loģistikas centra teritorijā, robotizētu konteineru šķirošanu, pārstrādājamo materiālu šķirošanas iekārtām un automatizētu iepakošanas sistēmu. Daudzi no šiem procesiem ir automatizēti un datorizēti. Piemēram, pacelšanas iekārtu akumulatoru uzlāde, ārējo ietekmes faktoru uzskaite, komplektēšana, apgaismojums un apkure ir pilnībā datorizētas sistēmas. Darbiniekiem ir nodrošinātas ērtas darba vietas, ģērbtuves ir aprīkotas ar modernu aprīkojumu, savukārt atpūtas telpas pieejamas gan smēķētājiem, gan nesmēķētājiem.

Milzīgā loģistikas centra būvniecība tika uzsākta 2014. gada septembrī. Būvniecības procesu organizēja un projektu vadīja A/S GVP Invest. Visus darbus veica vietējie uzņēmumi. Ēkas dizainu izstrādāja Nord Projekt, galvenais būvuzņēmums bija Rand ja Tuulberg, savukārt būvniecības uzraudzību veica uzņēmums Telora-E.

Maxima Grupe ir holdinga uzņēmums, kas dibināts 2007. gadā. Tas pārvalda mazumtirdzniecības uzņēmumus Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un Bulgārijā. Grupā kopumā ir 535 Maxima X, Maxima XX, Maxima XXX, Aldik un T-Market veikali: Lietuvā ir 233 veikali, Latvijā – 148, Igaunijā – 75, Bulgārijā – 48, Polijā – 31. Grupas uzņēmumos strādā vairāk nekā 31 000 darbinieku.

 

Tevi varētu interesēt

Maxima Group nosaukuma maiņa neietekmēs Maxima Latvija darbību - Maxima Grupe, kuras...

MAXIMA GRUPĖ, kurai pieder mazumtirdzniecības uzņēmumi Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Polijā un...

No šā gada 3.jūnija MAXIMA GRUPĖ, kas pārrauga mazumtirdzniecības uzņēmumus Lietuvā, Latvijā,...

Uzsāktas sarunas par Baltijas valstīs lielākā mazumtirdzniecības tīkla Maxima grupe pārdošanu,...

Nepalaid garām

Dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekta īstenotāji atklājuši pirmās nākotnes infrastruktūras...

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Noslēdzies Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātais iepirkums par daudzfunkcionāla...

Latvijā būvniecības nozarē strādājošie ir vairāk neapmierināti ar savu darba vietu nekā...

Lietuvas Apelācijas tiesa pasludinājusi nolēmumu par pagaidu aizsardzības līdzekļa - aizlieguma...

Viens no Latvijā lielākajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Saliena 2015. gadu vērtē...

Rakstniecības un mūzikas muzeja ēkas rekonstrukcija jau atkal ieķeras iepirkumu pinekļos, ceturtdien...

SIA Vides tehnika no nišas produkta – ekovates – izplatītāja kļuvusi par...

Janvārī uzsākti otrās kārtas būvniecības darbi Ventspilī, Jūras ielā 34 - administratīvās...

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa 1. kārtas jaunbūve sasniegusi tās...

Fotogrāfijās iemūžināta Кварсис-Аквамир akvaparka celtniecība Novosibirskā....

2015. gadā, salīdzinājumā ar 2014. gada vidējo līmeni, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās...