Start-up

FOTO: Pasaules zaļo biznesa ideju konkursā ClimateLaunchpad 2018 Latviju pārstāvēs trīs komandas

Db.lv, 19.09.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

1. un 2. novembrī Skotijā par uzvaru pasaulē vadošajā videi draudzīgo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad 2018» cīnīsies trīs Latvijas komandas; starptautisko konkursu Latvijā pirmo reizi īstenoja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika.

Konkurss «ClimateLaunchpad» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām, kas vērsta uz klimata pārmaiņu mazināšanu, vienlaikus veicinot zaļo uzņēmumu izaugsmi pasaules mērogā. Šogad «ClimateLaunchpad» piedalās 35 valstis, bet to atbalsta vairāk nekā 100 partneru, to skaitā labi zināmi uzņēmumi un organizācijas, piemēram, «Accenture», «Deloitte», «Microsoft», «Volvo», Pasaules Dabas fonds utt.

«ClimateLaunchpad» Latvijas finālā triumfēja biznesa ideja «TreeHouse Place». «TreeHouse place» entuziasti RTU Arhitektūras fakultātes maģistrantūras studenta Matija Babra vadībā veido multifunkcionālas, dabai draudzīgas, no koku baļķiem un virvēm veidotas platformu izbūves koku galotnēs un popularizē videi draudzīgu būvniecību un dzīvesveidu. Otro vietu ieguva ideja «E-scooter rent at hotels» par elektrisko skrejriteņu nomu Dienvidspānijā, bet trešo - «SpirulinaNord» — inovatīva tehnoloģija spirulīna audzēšanai Latvijas klimatiskajos apstākļos, piedāvājot izejvielu veselīgām maltītēm. Spirulīna ir augu valsts izcelsmes omega-3, olbaltumvielu un antioksidantu avots.

«ClimateLaunchpad» Latvijas finālā piedalījās septiņas biznesa idejas. Tās vērtējot, žūrija – RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris un EIT «Climate-KIC» HUB Latvia projektu koordinatore Santa Krastiņa – uzmanību pievērsa idejas tirgus potenciālam, inovācijas vai tehnoloģijas potenciālam, ietekmei gan uz klimatu, gan nodarbinātību. Tāpat tika vērtēta komandas saliedētība un prezentēšanas spējas. Trīs Latvijas finālā uzvarējušās biznesa idejas piedalīsies «ClimateLaunchpad 2018» lielajā finālā Skotijas galvaspilsētā Edinburgā. Tajā komandām būs jāprezentē savas idejas vadošajiem Eiropas investoriem, ekspertiem un uzņēmējiem. Pēc prezentācijām piecpadsmit labākās komandas sacentīsies par naudas balvām līdz 10 tūkst. eiro un iespēju turpināt idejas attīstību «Climate-KIC» akceleratorā.

Dalība konkursā «ClimateLaunchpad», zinātniekiem, studentiem, inovatoriem un jaunuzņēmējiem nodrošina pieeju apmācībām, ļauj celt dažādas kompetences, pilnveidot biznesa modeli, produkta attīstības ciklus, paplašināt sadarbības partneru loka un veicināt savas biznesa idejas starptautiskos atpazīstamību, norāda RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja, EIT «Climate-KIC» HUB Latvia vadītāja Liene Briede.

«ClimateLaunchpad 2018» nacionālo finālu atbalstīja LIAA Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā «Tehnoloģiju pārneses programma».

Komentāri

Pievienot komentāru