FOTO: RTU studenti uz Ungāriju vedīs pašu būvētus pneimobiļus

2017. gada 02. maijs plkst. 13:09
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studiju programmas «Automobiļu transports» studenti, kuru kodolu veido studenti Māris Cirša, Artūrs Smalkais, Dāvis Serds, Renārs Rutulis un Armands Krūmiņš, uz desmitajām starptautiskajām pneimobiļu sacensībām šogad dosies divu komandu – «BEST Riga» un «Riga Airmobile» – sastāvā, inženiertehnisko studentu sacensībās piedaloties nu jau ar diviem pašu būvētiem pneimobiļiem.

RTU studenti sacensībās piedalās jau otro gadu, un šogad tās no 4. līdz 6. maijam notiks Ungārijas pilsētā Egerā.

«Šogad sacensībām Ungārijā pieteicās divas komandas, un abas izturēja pirmo atlases kārtu, kurā tika vērtēti izstrādāto pneimobiļu tehniskie projekti. Šobrīd jau pabeigts saspringtais pneimobiļu būvēšanas process, lai arī vēl dažas stundas pirms došanās uz Ungāriju kopā ar studentiem un «Riga Airmobile» komandas treneri RTU MTAF Automobiļu katedras laborantu Valdi Priedi pneimobiļiem joprojām tiek veikti uzlabojumi,» saka RTU MTAF Automobiļu katedras laboratoriju vadītājs un komandas «BEST Riga» treneris Jānis Rudzītis. Viņš piebilst, ka kopumā starptautiskajām pneimobiļu sacensībām šogad pieteikušās 57 komandas.

Uzskaitot vērtēšanas kategorijas, Jānis Rudzītis min galvenās: «Pirmkārt, garākā nobrauktā distance ar vienu desmit litru gaisa balonu. Otrkārt, ātruma sacensības uz laiku, nobraucot 700 metru, 900 metru un 1100 metru distances. Treškārt, lielākais ātrums un paātrinājums 220 metru distancē. Sacensībās tiek vērtēti arī inovatīvi tehniskie risinājumi, projekta vadība, projekta prezentācija, telemetrija un vēl, un vēl.»

Pagājušajā gadā RTU MTAF studentu komanda «RTU Auto» devītajās starptautiskajās pneimobiļu sacensībās Ungārijā ar pašu projektēto pneimobili uzrādīja augstus rezultātus visās sacensību disciplīnās, izveicības braucienā (Arcade Race) iekļūstot finālā un izcīnot sesto vietu 29 komandu konkurencē.

Komandu finansiālie atbalstītāji ir RTU MTAF, RTU Studentu parlaments, SIA «TechVitas», SIA «Indiguns», SIA «LAT Composites», SIA «SKF Latvija», SIA «Alintek», motošosejas klubs «Motoaplis». Īpaša pateicība – RTU MTAF dekānam Ērikam Geriņam.

Dalies ar šo rakstu