FOTO: Šķūnis kļūst par mājas restorānu 

Valsts svētku nedēļā Ķeguma novada Tomes pagastā Daugavas krastā «Kalnabiķu» māju šķūnis uz vienu vakaru pārvērtās par mājas restorānu.

Monta Glumane, 21.11.2019
1/31

Foto: publicitātes

Publisko un privāto partnerību biedrība «Zied zeme» (PPP biedrība «Zied zeme») realizē starptautisku projektu «Mājražošanas un amatniecības attīstība vietējā teritorijā» jeb Local craft up ar mērķi attīstīt mājražošanu un amatniecību vietējā teritorijā, iesaistot tūrisma un kultūras pasākumos, veicinot sadarbību starp nozarēm, izstrādājot inovatīvus produktus un pakalpojumus vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem.

Ar devīzi «Tas nav tikai šķūnis!» par mājas restorāna norises vietu tika izraudzīts «Kalnabiķu» mājas šķūnis. Par viesmīlību rūpējās mājas jaunākie saimnieki Anna un Gatis Zeiliņi.

PPP biedrība «Zied zeme» projektu vadītāja Iluta Jansone skaidro, ka viens no projekta mērķiem ir veicināt sadarbību starp ražotājiem, amatniekiem un viesmīlības nozares speciālistiem, nodrošinot zināšanu pārnesi, izveidojot mājas restorānu kustību dažādās vidēs un dažādos apstākļos.

«Pirmo vienas dienas restorānu organizējām Turkalnes muižā, kur alusdarītavu pārvērtām restorānā. Turkalnes muižas klēts telpas ir piedzīvojušas atdzimšanu, tāpēc ir ļoti piemērotas restorāna veidošanai. Lai sasniegtu projekta mērķi, šoreiz būtiski mainījām dalībniekiem «spēles noteikumus». Mums Latvijā siltie vasaras mēneši ir tikai trīs, pārējie brīvdabas un jaunu konceptu pasākumu organizatoriem ir izaicinājums - norises vieta, laika apstākļi u.c. faktori. Kā ar šiem apstākļiem tikt galā, kā risināt organizatoriskos jautājums, ko darīt, ja līst, kā nodrošināt, lai viesiem ir silti utt.? Šie bija būtiski aspekti, ko darbojoties risināja dalībnieki,» komentēja I.Jansone.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Projektu vadītāja papildina, ka, izmantojot projektā pieejamos instrumentus, tiks bagātināts tūrisma un pakalpojumu klāsts novados. Local craft up atslēgas vārdi ir - vietējais produkts, sadarbība un izaugsme. «Jau pēc pirmā mājas restorāna veidojās sadarbības starp mājražotājiem, uzņēmējiem. Un tas ir gandarījums, ka arī šis vakars iedrošinājis saimniekus mēģināt un, smeļoties pieredzi, attīstīt ieceri, kas jau bijusi aktuāla dienaskārtībā. Turklāt no vietējās pašvaldības izskanēja jau pirmie sadarbības piedāvājumi organizēt kino vakarus šķūnī.»

Kā norādīja Anna Zeiliņa, «Kalnabiķi» mājas saimniece, dalība projektā bija kā atspēriens un iedrošinājums: «Ik rītu, dzerot kafiju, pa virtuves logu redzu šķūni un jau sen virmo vēlme šo vietu attīstīt, organizējot kultūras pasākums. Tomēr līdz šim tas kalpojis kā noliktava, glabājot gados krāto «kultūras mantojumu», bet šoreiz tas atmirdzēja jaunā veidolā.»

Projektā apmācīt un sniegt zināšanas dalībniekiem pieaicināta dekoratore Baiba Prindule - Rence. Atbildot uz jautājumu par šķūni kā restorāna vietu, viņa uzsvēra, ka tāds kā «Kalnabiķu» šķūnis ir vairums Latvijas lauku sētu. «Un, lai arī mūsu vecmammām rodas izbrīns - «pasākums šķūnī, vai tad jums nepietiek naudiņas viesu namam?», jāuzsver ka šodien šķūnis ir populārs un gados jaunākai paaudzei iecienīta norises vieta.»

Projekta dalībnieki tiek izraudzīti no PPP biedrība «Zied zeme» darbības teritorijas. Tie ir ražotāji, kuri restorāna vakarā piedalās ar savu produkciju, kas arī ir pamats mājas restorāna ēdienkartei. Daļa dalībnieku kopā ar šefpavāru Juri Latišenoku darbojās virtuvē.

PPP biedrība «Zied zeme» organizēs vēl sešus mājas restorānus Lielvārdes, Ogres, Baldones, Ikšķiles un Ķeguma novados - katrs atšķirīgā norises vietā, katrā ar jaunu izaicinājumu dalībniekiem. Projekta noslēgums 2020. gada novembrī.

Tevi varētu interesēt

Iesaka Jānis Zvirbulis, restorāna Fish House Brasserie de Luxe šefpavārs...

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Restorāns «Bibliotēka No1» ir radījis jaunu zīmolu - «Klaips» - un atvēris...

Lietuvas restorānu ķēde Grill London Rīgā vēlas atvērt piecus šī zīmola un...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Igaunijas lielākās salas Sāremā galvenie apskates objekti - Kāli meteorīta krāteris apriņķa...

Ražotājs «Latvijas Maiznieks» meklē iespējas plastmasas iepakojumu, kurā tiek pārdota maize,...

"Volkswagen" klientiem Baltijā piedāvā zīmola sportiskās modeļu līnijas R jaunāko modeli -...

Investējot 4,6 miljonus eiro, Dobelē izveidots novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību...

“Microsoft” līdzdibinātājs Bils Geitss (Bill Gates) atkal kļuvis par bagātāko cilvēku pasaulē, liecina...

Īlons Masks jau sen ir gribējis ēst vācu autoražotāju pusdienas, taču neviens...

Dobelē atklās jauno Dobeles novada izglītības iestāžu Dabaszinātņu mācību centru, kas tapis...

Rīgas kopdarba telpu piedāvājumu papildina jauns koprades birojs "UP Office"...

Nepilnu vienpadsmit dienu laikā kopš režisora Dzintara Dreiberga vērienīgās karas drāmas «Dvēseļu...

Latvijas mūzikas vidē ienāk Universal Music Group, liecina biznesa portālam db.lv sniegtā...