Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” un SIA “Rīgas Centrāltirgus” atklājuši pirmos pazemes konteinerus galvaspilsētā.

Jaunatklātie pazemes konteineri atrodas Rīgas Centrāltirgus slēgtajā teritorijā pie ēkas Maskavas ielā 1. Kopumā izbūvēti 8 pazemes konteineri, katrs ar 3 kubikmetru ietilpību.

Rīgā pirmie pazemes atkritumu konteineri izbūvēti pēc SIA “Clean R” iniciatīvas, uzņēmumam sedzot arī visas infrastruktūras izveides izmaksas - ieskaitot projektēšanu, būvniecību un konteinerus, projekts izmaksāja nedaudz vairāk kā 19 000 eiro.

“Līdz ar būtiski ietilpīgāku pazemes konteineru uzstādīšanu esam varējuši no virszemes aizvākt 21 konteineru. Vienlaikus ar jaunās infrastruktūras uzstādīšanu vēl būtiskāku uzmanību pievērsīsim šķirošanai,” saka Agra Languša, SIA “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāja.

Atklājot pirmos pazemes konteinerus Rīgā, “Clean R” paziņo, ka jau notiek darbs pie nākamo izbūves. “Līdz 2025. gada nogalei plānojam uz pazemi novirzīt konteinerus vēl vismaz 150 adresēs Rīgā. Pazemes konteineru izbūve ir risinājums, kā pagalmā iegūt papildu vietu, tādēļ šo iespēju īpaši aicinām izvēlēties daudzdzīvokļu namiem. Būtiski, ka šajā gadā namu apsaimniekotājiem esam apņēmušies sniegt arī praktisku atbalstu konteineru izbūvē un drīzumā aizvien vairāk būs pagalmu, kuros redzēsim mūsdienu prasībām atbilstošu atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru,” saka Guntars Levics, SIA “Clean R” valdes loceklis.

Rīgā pirmo pazemes atkritumu konteineru projektēšanu un izbūvi īstenoja SIA “Build-Invest Latvia”, kas specializējusies ēku renovācijā, komerciālo telpu un infrastruktūras objektu projektu izstrādē un izbūvē.

Kompānija "Clean R" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS "TAK investīcijas", bet patiesais labuma guvējs - Guntars Kokorevičs.

2020.gadā "Clean R" strādāja ar 41,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 43,2% un bija 4,407 miljoni eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru