Būvniecība un īpašums

Fotogrāfijās - CVO Recruitment Latvia un Simplika jaunais birojs

Anda Asere, 28.01.2015

Jaunākais izdevums

Katra SIA CVO Recruitment Latvia un SIA Simplika jaunā biroja pārrunu telpa iekārtota krāsās, kas atbilst kompānijas vērtībām, kuras veido stāstu par tā būtību, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Telpas iekārtotas četros pamattoņos, kas atbilst kompānijas vērtībām – katrai atbilst konkrēta krāsa, piemēram, gaiši zaļā krāsa raksturo ticību, ka viss ir iespējams, oranžā izsaka patiesu interesi par cilvēku un viņa attīstību, violetā norāda uz pastāvīgu pašattīstību un izaugsmi un gaiši zilā apliecina savstarpēju cieņu un atklātu sadarbību visās attiecībās. «Katra no mūsu pārrunu telpām ir kā konkrētas vērtības nesējs ar attiecīgās krāsas akcentiem. Līdz ar to tās nav vienkārši violetā vai oranžā telpa, tām ir katrai savs stāsts, kurā par vērtību nozīmīgumu runājam arī ar saviem klientiem un viņu meklētajiem amatu kandidātiem,» stāsta Baiba Kreišmane, darbinieku atlases uzņēmumu SIA CVO Recruitment Latvia un SIA Simplika mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Šīs vērtību krāsas izmantotas arī darbinieku krēslos un atsevišķos biroja piederumos (piemēram, dokumentu mapēs). Darbiniekiem bija iespēja izvēlēties priekšmetus kādā no šīm krāsām – atkarībā no tā, kura vērtība pietrūkst vai kādas īpašības vēlas pastiprināti sevī attīstīt. Vai darbinieki novērtēja to, ka ir iespēja izvēlēties katram savu krāsu? B. Kreišmane atbild apstiprinoši, te katrai krāsai savs stāsts. Tas palīdz iedziļināties, saprast, ko katram vajag, kas katram ir būtisks.

Visu rakstu Saskaņā ar vērtībām lasiet 28. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada vasarā darbu Rīgā uzsāks uzņēmuma Elfa Distrelec biznesa pakalpojumu centrs, kur jaunas darbavietas sākotnēji tiks nodrošinātas līdz 20 darbiniekiem, liecina medijiem sniegtā informācija.

Elfa Distrelec ir viens no lielākajiem elektronikas un automātikas produktu izplatītājiem Eiropā, kas pārstāvēts Šveicē, Vācijā, Austrijā, Zviedrijā, Nīderlandē, Itālijā, Norvēģijā, Dānijā, Somijā, Polijā un Baltijas valstīs. Vēl desmitiem valstīs visā pasaulē uzņēmumu pārstāv izplatītāji. Elfa Distrelec sadarbojas ar aptuveni 1000 vadošajiem piegādātājiem pasaulē; kopumā noliktavā atrodas vairāk nekā 250 000 produktu.

Šobrīd uzņēmumā strādā aptuveni 700 darbinieki, veidojot ap 300 miljonu eiro lielu apgrozījumu. Elfa Distrelec pieder Šveices industrijas koncernam Datwyler – korporācijai ar ambicioziem attīstības plāniem. Viens no tuvākajiem projektiem ir biznesa pakalpojumu centra izveide Rīgā ar pamata fokusu uz finanšu datu apstrādes procesu nodrošināšanu visām Elfa Distrelec filiālēm.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad uzņēmumi ir ieplānojuši vairāk līdzekļu darbinieku noturēšanai; labākajiem, kas izteiks vēlmi mainīt darbu, varētu tikt piedāvāts būtisks atalgojuma pieaugums

Šis gads darba devējiem būs izaicinājumiem bagāts, jo darba tirgus tendences saglabāsies līdzīgas kā pērn. Bezdarbs turpinās mēreni samazināties, pieaugot pieprasījumam pēc darbaspēka, kas uzņēmējiem palielinās konkurenci par kandidātiem un padarīs personāla piesaistes procesu aizvien sarežģītāku un laikietilpīgāku, teic CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš. 70% darba devēju atzīst aizvien pieaugošās darbaspēka pieejamības problēmas, bet gandrīz puse no aptaujātajiem uzņēmumiem šogad ieplānojuši pieņemt darbā jaunus cilvēkus, liecina CV-Online pagājušā gada nogalē veiktā darba devēju aptauja.

Darba devējs kļūst arvien vairāk lūdzošs un darba ņēmējs – vairāk pieprasošs

Komentāri

Pievienot komentāru
DB projekti

Kā darbiniekam nepaklupt feisbukā

Ilze Zeltkalne, rokasgrāmatu redaktore, sadarbībā ar personāla atlases uzņēmumu «CVO Recruitment Latvia», 15.08.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja vēlaties dienas laikā pārtraukt savu ilgi un rūpīgi veidoto karjeru, viens no ērtākajiem veidiem ir pilnīgi neatbilstošas informācijas vai attēla publicēšana savā atklātajā, publiskajā sociālo mediju kontā. Ātrs un efektīvs veids profesionālā tēla graušanai.

Tieši to 2013. gadā paveica augsta līmeņa komunikācijas (!) speciāliste ar īsu 12 vārdu tvītu, kas viņai dienas laikā maksāja vadošu amatu starptautiskā mediju korporācijā un krietni iedragāja reputāciju.

Līdzīgi veiksmīgs gājiens pērn izdevās kādam «Latvijas Pasta» darbiniekam, kurš savā sociālo mediju kontā publicēja oficiāla dokumenta fotogrāfiju ar 22 Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku parakstiem uz tā.

Abi gadījumi izpelnījās plašu rezonansi, pirmais izskanēja pasaules mediju telpā, otrais – vietējā mērogā, un sliktā ziņa ir tā, ka abos gadījumos ēna krita ne tikai uz konkrētiem cilvēkiem, bet arī uzņēmumiem, ko viņi pārstāv. Turklāt abi šie piemēri stāsta par atšķirīgām mācībām, pirmais saistīts ar ētiku un kultūru organizācijā (un darbinieka neatbilstošu rīcību tām), otrs demonstrē darbinieka nepilnīgu izpratni par tādiem jēdzieniem kā datu aizsardzība un uzņēmuma iekšējas informācijas konfidencialitāte.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Personāla nomas tirgus buksē

Kristīne Stepiņa, 11.02.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Personāla nomas ziņā Latvija ieņem pēdējo vietu Eiropā, pagaidu darba aģentūras norāda uz nesakārtotajiem normatīviem, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Latvijā darbiniekus nomā ņem galvenokārt starptautiskie uzņēmumi – no Skandināvijas valstīm, Somijas, Francijas, Dānijas un Krievijas. Latvijā šobrīd ir teju vai 250 firmu, kas piedāvā šo pakalpojumu, lielākā daļa no tām organizē darbinieku nomu tieši uz ārvalstīm.

Pieaugums neliels

Pēc uzņēmuma Simplika aprēķiniem, personāla nomas tirgus Latvijā pieaug vidēji par 8 līdz 12% gadā. Visticamāk, šāda pieauguma tendence saglabāsies arī šogad, norāda Simplika vadītāja Jūlija Lobanovska. Iznomāto darbinieku skaits Latvijā 2014. gadā bija aptuveni 1300. 25% iznomāti uz īsu termiņu, līdz vienam mēnesim, 19% – uz laiku no viena līdz trim mēnešiem, bet vairāk nekā puse jeb 56% – uz trim mēnešiem vai ilgāk. Kopumā Latvijas uzņēmumos joprojām ir salīdzinoši ļoti zems iznomāto darbinieku skaits, pēdējie starptautiskās pagaidu darba aģentūru asociācijas Ciett dati liecina, ka pie mums no kopējā strādājošo skaita tiek iznomāti tikai 0,03% darbinieku. Lietuvā iznomāti tiek 0,2%, bet Igaunijā – 0,6% darbinieku. Lielākais iznomāto darbinieku īpatsvars Eiropā ir Luksemburgā – 2,4%, Nīderlandē – 2,7% un Lielbritānijā – 3,8%. Latvijas Pagaidu darba aģentūru asociācijas un darbinieku nomas uzņēmuma Manpower vadītāja Ludmila Skibo norāda, ka pēdējos gados pieaugums bijis neliels, 2009. gadā personāla noma bijusi aptuveni tāda pašā līmenī, proti, 0,02%. Salīdzinot, piemēram, ar Japānu, kur iznomāti tiekot pat 20% no visiem strādājošajiem, Eiropā šo darbinieku īpatsvars ir krietni mazāks, taču tam ir tendence pieaugt, – liecina Ciett dati.

Komentāri

Pievienot komentāru