Grantu programmā (ie)dvesma šogad plānots izsniegt vismaz sešus grantus 

Grantu programmā «(ie)dvesma» šogad jaunajiem uzņēmējiem plānots izsniegt vismaz sešus grantus, ceturtdien preses konferencē žurnālistiem pastāstīja «SEB bankas» valdes loceklis Arnis Škapars.

LETA, 06.09.2018
1/6

Foto: Paula Čurkste/LETA

Viņš atgādināja, ka grantu programmā «(ie)dvesma» šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 60 000 eiro. Grantu programmas aizsācējiem - «SEB bankai», Jūrmalas pilsētai, kā arī Mārupes un Olaines novadiem, šogad pievienojušies arī Siguldas un Ķekavas novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apmēru.

Pēc viņa sacītā, maksimālā naudas summa vienam grantam ir 10 000 eiro, un granta līdzekļus uzņēmēji varēs izmantot mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei, lai uzsāktu savu biznesu.

«Esam partneri, kuri kopā strādā, meklējot saprātīgas idejas, ko atbalstīt,» sacīja Škapars.

Viņš atgādināja, ka grantu programma (ie)dvesma tika aizsākta 2017.gadā. No pirmajā sezonā saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atbalstīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Starp šiem projektiem, pēc viņa teiktā, bija «pilnīgi trakas, jaunas, »zaļas« idejas». Piemēram, rotaļlietas bērniem - koka dārzeņu dobes, kur stādīt tamborētus dārzeņus. Ražotājs iegādājies tehnoloģisko iekārtu, lai varētu paplašināt darbību.

Siguldas attīstības aģentūras vadītāja Laura Skrodele norādīja, ka attiecīgā programma ir labs piemērs, kā Pierīga var apvienot biznesa konkursa idejas, īstenojot labāko. «Pašvaldības savstarpēji izteikti konkurē, un šis ir labs piemērs, kā kopīgi tikt pie labākās idejas realizācijas,» sacīja Skrodele.

Viņa atzīmēja, ka Siguldas uzņēmēji jau sevi apliecinājuši radošu ideju īstenošanā - Latvijas uzņēmuma, vertikālo vēja tuneļu ražotāja «Aerodium» komanda Holivudas filmas «Neiespējamā misija: Sekas» («Mission Impossible: Fallout») vajadzībām uzbūvējusi lielāko vēja tuneli pasaulē. Skrodele pauda cerību, ka Siguldas pieteikums konkursā būs spēcīgs.

Ķekavas novada pašvaldības Attīstības daļas projektu vadītāja Kristīne Danovska piekrita, ka saredz pašvaldību savstarpēja sadarbībā spēku. «Šādi sadarbojoties, ceram uz kvalitāti iesniegtajiem projektiem, idejām,» sacīja Danovska, norādot, ka Ķekavas pašvaldība mērķtiecīgi strādā pie dažādiem uzņēmējdarbības pasākumiem. Tās mērķis pievienoties grantu programmai ir reāla atbalsta sniegšana drosmīgiem un Ķekavas novadā radītiem projektiem, kas ir dzīvotspējīgi ārpus novada. Pašvaldība plāno atbalstīt jaudīgus uzņēmumus ar ilgtspējīgu potenciālu.

Projektu pieņemšana grantu programmā noslēgsies 3.oktobrī. Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs uzņēmējdarbības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji. Rezultātus plānots paziņot un uzvarētājus apbalvot 15.novembrī.

Saņemto pieteikumu atlase notiks trīs kārtās, izvērtējot to atbilstību programmas kritērijiem un biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Grantu programmu «(ie)dvesma» 2017.gadā aizsāka «SEB banka» kopā ar Jūrmalas pilsētu, Mārupes un Olaines novadiem. Šogad tai pievienojušies divi jauni partneri - Ķekavas un Siguldas novadi.

Programmas mērķis ir atbalstīt pašvaldību teritorijā jau strādājošus jaunuzņēmumus, gan vēl neīstenotas biznesa idejas, piešķirot grantu finansējumu uzņēmēju plānu īstenošanai

Jaunākais izdevums