Citas ziņas

Ideju kausā uzvar «gudrā velonovietne»

Elīna Pankovska, 08.10.2010

Jaunākais izdevums

Inovatīvo biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2010 uzvarējusi Jāņa un Ērika Zaharanu ideja izveidot «gudru velonovietni», kura garantējot pilnīgu drošību velosipēdiem un pasargājot tos no aizdzīšanas.

«Drošas velonovietnes» ideja uzvarēja teju 700 biznesa ideju konkurencē, iegūstot 5 tūkst. Ls atbalstu biznesa ideju īstenošanai.

Otro vietu un 3 tūkst. Ls lielu atbalstu ieguva Oļega Dorofejeva, Kaspara Dambja, Sergeja Škuratova ideja par jauna veida sporta automobiļu iekšdedzes dzinēju elektroniskās vadības iekārtu ražošanu. Trešo vietu un tūkstoš Ls ieguva Ričarda Fomrata, Jāņa Ābeles, Inas Laizānes, Kristīnes Aizpurietes ideja par speciāla suņu dzeramtrauka izveidi, kas paredzēts mājdzīvnieku labsajūtas nodrošināšanai ceļojuma laikā automašīnā vai citā transportā.

Savukārt par speciālās nominācijas – «Inovatīva eko-inovācijas ideja» – uzvarētāju kļuva Jevgenijas Bušinas un Līvas Bankas ideja par inovatīvu matraci ar siena pildījumu. Arī šīs idejas autors saņēma tūkstoš latu lielu atbalstu idejas īstenošanai.

Starp konkursa finālam izvirzītajām idejām divas bija ekobiznesa idejas, četras idejas bija saistītas ar ierīču un aprīkojuma izgatavošanu transportlīdzekļu funkcionalitātes uzlabošanai, trīs idejas saistītas ar būvniecības nozari, divas – ar jaunu pakalpojumu sniegšanu, un vienas biznesa idejas autori piedāvāja uzlabot sadzīves priekšmetu funkcionalitāti.

Konkursu Ideju kauss 2010 jau ceturto gadu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Šogad konkursa rīkotājpartneris bija Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Atklājot ceturto inovatīvo biznesa ideju konkursu «Ideju kauss 2010», organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties ideju ģenerēšanā un kļūt par jaunās paaudzes uzņēmējiem. Lai gūtu atbalstu iecerētā biznesa īstenošanai, ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs līdz š.g. 31.jūlijam konkursam var iesniegt savu biznesa ideju. Konkursā tiek ievērota konfidencialitāte un biznesa ideju aizsardzība.

Konkursa nolikums mājaslapā: www.idejukauss.lv.

Konkursus «Ideju kauss 2010» norisināsies no 2010.gada 15.jūnija līdz 6.oktobrim. To organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

15.jūnijā preses konferencē konkursu atklāja LIAA direktors Andris Ozols, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Ivars Knēts, kompetences partnera - biedrības Līdere valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna, RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps un konkursa «Ideju kauss 2009» fināliste Zane Lase-Lasmane.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Ideju kausā domās par dzimstību un ekonomiku

Jānis Rancāns, 27.06.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2012 uzmanība šogad tiks vērsta uz ekonomiskās un demogrāfiskās situācijas savstarpējo saistību, informē pasākuma organizatori.

Konkursa rīkotāji norāda, ka Latvijā sasniegts zemākais dzimstības līmenis kāds jebkad novērots (vidēji vienai sievietei dzimst 1,1 bērns). «Lai mainītu radušos situāciju, par komunikācijas centrālo ziņu izvēlēts provokatīvs aicinājums uzlabot šo radītāju – laižot pasaulē idejas – apzinoties, ka labākās idejas saņems finansiālu atbalstu un sekmīga to realizācija kalpos par piemēru to pozitīvajam iespaidam uz tautsaimniecības un labklājības veicināšanu,» skaidro konkursa rīkotāji.

Ideju kauss 2012 norisināsies divās kārtās. Labākās biznesa idejas tiks virzītas konkursa 2. kārtai, un tās dalībniekiem būs iespēja apmeklēt biznesa vadībai veltītus seminārus, kā arī saņemt individuālas konsultācijas biznesa plāna izstrādei.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Mācīs kļūt par uzņēmēju

Vēsma Lēvalde, 28.10.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2.novembrī Talsu Biznesa inkubators sadarbībā ar Swedbank Talsos organizē semināru ikvienam interesantam, kam ir biznesa ideja vai kas vēlas sākt aktīvu uzņēmējdarbību.

Seminārā Bizness sākas ar ideju lektori gan no VID, gan bankas, gan biznesa inkubatora un citām ar uzņēmējdarbību cieši saistītām iestādēm dalīsies pieredzē par jautājumiem, kas jāzina katram jaunajam vai topošajam uzņēmējam. Seminārs, sola tā rīkotāji, atbildēs uz jautājumiem par to, kādiem jābūt pirmajiem soļiem, kas jāņem vērā, sākot biznesu, un kādu atbalstu savas idejas īstenošanā var sniegt Talsu Biznesa inkubators. Savā pieredzē dalīsies arī jauns un atraktīvs uzņēmējs Kristofs Blaus, Ideju kauss 2009 Iuzvarētājs. Swedbank Operāciju izcilības eksperts Gunārs Caune stāstīs par Blue ocean stratēģiju pakalpojumu veidošanā, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka mārketinga daļas vadītāja Ilze Krieviņa - par finansējuma piesaistes iespējām. Interesenti var pieteikties Talsu Biznesa inkubatorā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Skatoties Discovery kanāla raidījumu, kur rādīts, kā uz Marsa nolaižas zonde, Gintam Šāvējam radās ideja izveidot atrakciju Crazy Roller

Marsa zondi ieraugot, viņam prātā ienāca doma, kā būtu, ja šādā ierīcē ievietotu cilvēku un ripinātu. Patlaban gan ar zondi vienīgā līdzība ir palikusi tāda, ka tās abas ripo.

Kontrolēta ripošana

Ideja uz papīra «uzlikta» 2008. gadā, kad autors to iesniedza konkursā Ideju kauss, kur ieguva 3. vietu. Pēc tam idejas īstenošanai G. Šāvējs piesaistīja inženieri Robertu Brīvlauku, un 2009. gadā radīti pirmie atrakcijas prototipi, bet vēl pēc gada radīta pirmā atrakcija ūdens variantam. 2011. un 2012. gadā pirmās sezonas aizvadīja ierīce, kas ripo no kalna. Pirmie eksemplāri tika pārdoti Latvijas tirgū, taču aktīva tirdzniecība šajos gados nenotika, stāsta R. Brīvlauks, jo jaunam produktam nepieciešams darboties vismaz pāris sezonas, lai to testētu, varētu novērst visas nepilnības. Tieši šāda produkta pasaulē nevienam neesot, tādēļ arī pašiem bija jādomā, kā ieviest veiksmīgākus risinājumus. Līdz 2012. gadam atrakcijai izveidoti vairāk nekā 15 prototipi, pielāgojot to gan uzņēmēju, gan gala lietotāju, atrakcijas baudītāju vēlmēm.

Komentāri

Pievienot komentāru