Citas ziņas

Ideju kausā domās par dzimstību un ekonomiku

Jānis Rancāns, 27.06.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Biznesa ideju konkursā Ideju kauss 2012 uzmanība šogad tiks vērsta uz ekonomiskās un demogrāfiskās situācijas savstarpējo saistību, informē pasākuma organizatori.

Konkursa rīkotāji norāda, ka Latvijā sasniegts zemākais dzimstības līmenis kāds jebkad novērots (vidēji vienai sievietei dzimst 1,1 bērns). «Lai mainītu radušos situāciju, par komunikācijas centrālo ziņu izvēlēts provokatīvs aicinājums uzlabot šo radītāju – laižot pasaulē idejas – apzinoties, ka labākās idejas saņems finansiālu atbalstu un sekmīga to realizācija kalpos par piemēru to pozitīvajam iespaidam uz tautsaimniecības un labklājības veicināšanu,» skaidro konkursa rīkotāji.

Ideju kauss 2012 norisināsies divās kārtās. Labākās biznesa idejas tiks virzītas konkursa 2. kārtai, un tās dalībniekiem būs iespēja apmeklēt biznesa vadībai veltītus seminārus, kā arī saņemt individuālas konsultācijas biznesa plāna izstrādei.

Paredzēts, ka konkursa pirmās vietas ieguvējs saņems piecus tūkstošus latu, otrās vietas ieguvējs – divus tūkstošus, bet trešās – tūkstoš latu. Tiks piešķirta arī specbalva — Eko-inovatīvākā ideja un šīs nominācijas ieguvējs saņems tūkstoš latu.

Konkurss Ideju kauss 2012 atklāts trešdien, 27. jūnijā; konkursā savas idejas var iesniegt ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs. Konkursa gaitā, izmantojot ekspertu, mentoru un lektoru palīdzību, dalībniekiem būs iespēja iegūt nepieciešamās zināšanas veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī saņemt finansējumu savas idejas attīstīšanai.

Ideju kauss 2012 rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri — Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamentu un stratēģiskajiem partneriem — SEB banku un RTU.

Konkurss Ideju kauss kā LIAA labās prakses piemērs par uzņēmējdarbības veicināšanu 2009. gada maijā ir ieguvis Eiropas Komisijas atzinību konkursā Eiropas Uzņēmējdarbības balva (European Enterprise Award).

Komentāri

Pievienot komentāru