Ieguldījums nākotnes līderu attīstībā 

Nākotnes līderi nobriest pakāpeniski, un, pametot mācību iestādes iesildīto solu, prasmes neparādās, tiklīdz tiek sperti pirmie soļi darba tirgū, kur līdz ar augstskolā iegūtajām prasmēm un zināšanām līderība ir viens no konkurētspējas stūrakmeņiem.

Valdis Vancovičs - Tele2 valdes priekšsēdētājs, 10.4.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Biznesa konkurencē uz vienas starta līnijas stājas visi – gan tie, kuriem ir iedzimts līderības gēns, gan tie, kuri apzinās, ka par līderiem nav piedzimuši, bet jūt sevī dzinuli pārspēt pašiem sevi un vēl iedvesmot citus. Lai gan pasaulē tiek piemērotas dažādas definīcijas, es piekrītu tai, kas līderību raksturo kā spēju uzņemties atbildību pār cilvēku grupu un virzīt to uz kopīgu mērķi.

Ne visi bērni piedzimst ar īpašo līdera gēnu, kuram, starp citu, zinātnieki piešķīruši arī savu nosaukumu – rs4950 . Tomēr zinātnieki piekrīt arī faktam, ka līderību dzīves laikā var apgūt, attīstīt un nostiprināt.

Svarīgi ir veicināt līderības prasmju attīstību jau skolas vecumā, tādēļ mēs ar ikgadējā Tele2 ZZ Čempionāta organizēšanu vēlamies sniegt savu artavu Latvijas skolu jauniešu personības izaugsmē. Jau 13. gadu mēs dodam iespēju 30 000 bērnu un jauniešu sacensties ne tikai fiziskās, bet arī prāta un komandas darba disciplīnās. Ikgadējās bērnu un jauniešu sacensības ir ne tikai izklaide vairāku dienu garumā, bet arī nākotnes līderu kalve, sava veida prāta un fiziskās veiklības treniņu nometne. Neveiksmes gadījumā jāgaida nākamais gads, kad sevi atkal pierādīt. Arī šāds iznākums var dot pozitīvu ietekmi, jo līdera prāta stingrība, spēcīgais raksturs, neatlaidība neveidojas tikai no veiksmēm. Darbaspēka institūta (The Workforce Institute at Kronos Incorporated) 2018. gadā veiktais pētījums rāda – 81% nodarbināto no jaunākās jeb Z paaudzes (Generation Z) tiecas būt līderi, tādēļ vēl jo vairāk mums, Tele2, ir prieks būt līdzgaitniekiem nākotnes līderu ceļā, un mēs esam lepni, ka varam ikvienu jaunieti, kurš pieteicies ZZ Čempionātā, šādi uzrunāt.

Līderību dzīves laikā var apgūt, attīstīt un nostiprināt.

Mūsu ieguvums un balva par šī sociālā projekta īstenošanu ir apmierināti, prieka pilni un iedvesmu guvuši bērni un jaunieši. Šis projekts būtībā ir līderu un viņu līdzgaitnieku platforma, uz kuru ierodas klases ar skolēniem, taču mājās aizbrauc komandas ar līderiem – viens sportā, otrs matemātikā, trešais – komandas saliedēšanā. Katrs apzinās savu pienesumu komandas panākumu nodrošināšanā. Tādēļ jauniešu pieredze ZZ Čempionātā ir ieguvums visai Latvijas sabiedrībai – gan skolēniem un skolotājiem, gan uzņēmumiem, kas nākotnē būs šo jauniešu darba devēji. Šajā čempionātā dalībnieki mācās sadarboties komandā, iepazīt savus klases biedrus, komandas un cīņu biedrus.

Mūsdienās līdera loma mainās līdz ar digitālo mediju iespējām un ļauj jauniešiem izpausties gan interneta vidē, gan reālajā dzīvē. Tieši tehnoloģiskās zināšanas ir tā unikālā prasme, ar ko Z paaudzes jaunieši visbiežāk lepojas un izmanto dažādās dzīves situācijās, savukārt sociālajos tīklos pavadītais laiks būtiski ietekmē viņu līderības prasmes. Taču, ja reizēm šķiet, ka robeža starp interneta un reālo dzīvi ir ļoti trausla, manuprāt, šīs pasaules tomēr ir atdalāmas. Mums kā tehnoloģiju uzņēmumam ir svarīgi, lai līderība tiek attīstīta arī digitālajā vidē, tomēr visam pāri ir cilvēciskās attiecības, kas ir īstas un patiesas tikai ārpus viedierīču ekrāniem. Arī starptautiskās pētniecības organizācijas LIMRA veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka Z paaudzei, neraugoties uz elektronisko saziņas līdzekļu intensīvu lietošanu, ir būtisks tiešais kontakts. To atzīst 56% šīs paaudzes aptaujāto jauniešu, savukārt 44% aptaujāto kā otru populārāko komunikācijas veidu norāda telefonsarunu. Līdz ar to ir svarīgi neaizmirst saziņā ar jaunajiem līderiem koncentrēties ne tikai uz digitālo vidi, bet arī uzturēt ierastās tiešās komunikācijas formas.

Tevi varētu interesēt

Mobilo sakaru operators Tele2 veicis modernizācijas darbus savās 4G bāzes stacijās, izmantojot...

Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji mobilās aplikācijas izmanto saziņai (22%), finanšu norēķiniem...

Mobilo sakaru operators «Tele2» jau drīzumā piedāvās biznesa klientiem fiksētā telefona sakarus,...

Mobilo sakaru operators Tele2 šogad plāno būtiski palielināt investīciju apjomu, attīstībā ieguldot...

Mobilo sakaru operators «Tele2» šogad investēs aptuveni 500 000 eiro klientu centru un...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Pirmdien, 2009.gada 9.martā, ASV akciju tirgi kārtējo reizi saruka. Piektdien, 6.martā, vērojamais...

Martā patēriņa cenas bija par 2,8% augstākas nekā pirms gada. Ekonomistiem reizēm...

Latvijas banku sektora tehnoloģiskā attīstība pavisam noteikti nākotnē ieviesīs izmaiņas klientu...

To, ka uzņēmējs Kirovs Lipmans sūdzas par valsts iestāžu attieksmi konkrētā lietā,...

Jautājums par banku atbildību saistībā ar klientu darījumiem, kas tiek klasificēti kā...

Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas (International Federation of Consulting Engineers,...

Vai viegli būt jaunam uzņēmējam? Nesen veikts pētījums liecina, ka 46,3% uzņēmēju...

Palielinoties izpratnei par to, ka mūsu nākotnes pensijas lielums vispirms jau būs...

No februāra beigām kapitālsabiedrības, kuras tiek vērtētas ar augstu riska pakāpi izmantošanai...

Gadījumā, ja Rīgas domes vadība tiešām slēgs visas spēļu zāles pilsētā, tas...