Bankas

Indexo plāno jaunā akciju emisijā piesaistīt 12,5 miljonus eiro

Db.lv, 14.11.2023

Jaunākais izdevums

Pensiju pārvaldes uzņēmums IPAS Indexo (Indexo), kas kopš pagājušā gada vidus strādā pie jaunas bankas projekta, ir gandrīz noslēdzis bankas izveides sagatavošanas darbu.

Pirms licences saņemšanas un bankas darbības uzsākšanas, Indexo plāno jaunā akciju emisijā piesaistīt 12,5 miljonus eiro kapitāla, lai nodrošinātu kreditēšanai, rezervēm un darbības izaugsmei nepieciešamos ieguldījumus. Paredzams, ka jaunā akciju emisija tiks īstenota šī gada decembrī un noslēgta nākamā gada sākumā, akcijas cena tiks noteikta diapazonā no 11 līdz 15 eiro.

Indexo šobrīd ir iesniedzis pilnu bankas licencēšanas pieteikuma dokumentu paketi Latvijas Bankā, kas sadarbībā ar Eiropas Centrālo banku to šobrīd izskata. Pēc licences saņemšanas Indexo sāks piedāvāt pakalpojumus privātpersonām, un tas varētu notikt pavisam īsi pēc licences saņemšanas – provizoriski nākamā gada pirmajā ceturksnī. Pakalpojumi uzņēmumiem sekos no 2025. gada.

“Mēs esam gandrīz pabeiguši bankas izveidi un tagad palicis pēdējais solis – kapitāla piesaiste pašas bankas darbībai. Līdzībās varu teikt, ka lidmašīnu esam uzbūvējuši un atlicis vien tai ieliet degvielu. Mēs vēlamies banku tirgū ieviest izmaiņas līdzīgi kā mēs izaicinājām pensiju pārvaldes sistēmu 6 gadus atpakaļ un panācām zemākas komisijas maksas un labāku piedāvājumu Latvijas iedzīvotājiem,” saka Valdis Siksnis, Indexo valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

“Latvijas banku tirgus vienkārši nepietiekami iesaistās Latvijas ekonomikā – mums ir zems kreditēšanas līmenis, augstas kredītu procentu likmes un zems inovāciju līmenis. Ņemot vērā Latvijas attīstību pēdējo desmit gadu laikā izklausās neticami, ka kreditēšanas attiecība pret IKP ir savā vēsturiski zemākajā punktā. Ja 2011. gadā Latvijā izsniegto kredītu proporcija pret IKP bija 82%, tad šī gada pirmajā pusē tā bija vairs tikai 27%. Tas ir dramatiski maz un Latvijā ir otrs zemākais kredītu īpatsvars pret ekonomikas lielumu visā Eirozonā. Mazāks ir tikai Īrijā. Eirozonā mājsaimniecību kredītsaistību attiecība pret ienākumiem 2021. gadā bija 96.4%, bet Latvijā tikai 29.9%. Tam ir būtiska ietekme uz Latvijas ekonomikas izaugsmi, jeb pareizāk, izaugsmes trūkumu, jo Latvijas ekonomika stagnē jau ilgāku laiku un šogad patiesībā sarūk,” turpina V. Siksnis.

“IPO laikā mēs plānojām, ka bankai drīz pēc darbības uzsākšanas būs vajadzīgs piesaistīt kapitālu 11 miljonu apmērā. Tagad, licencēšanas procesā, ir noskaidrojies, ka bankas pirmo 36 mēnešu attīstībai nepieciešamais kapitāls ir jāpiesaista jau pirms darbības uzsākšanas. Indexo ir sasaucis akcionāru sapulci, kas notiks 23. novembrī, un akcionāriem tiks piedāvāts lemt par papildu nepieciešamā kapitāla piesaisti. Ja akcionāri atbalstīs šo lēmumu, un tiks piesaistīts papildu finansējums, ar piesaistīto kapitālu būs pietiekami, lai panāktu nozīmīgas izmaiņas esošajā banku tirgū. Vēlāk bankas attīstību plānots finansēt ar uzņēmuma resursiem – gan pensiju pārvaldes darbības peļņu, gan jaunās bankas peļņu. Tas pilnībā neizslēdz kapitāla piesaisti nākotnē, ja mēs redzam iespējas vēl straujākai attīstībai, taču tā nav plānota publicētajā tuvāko gadu izaugsmes modelī,” turpina V. Siksnis.

Līdz 2027. gada beigām Indexo plāno, ar papildu kapitāla palīdzību, piesaistīt aptuveni 118 tūkstošus klientu Indexo Bankai, kamēr plānotais izsniegto kredītu apjoms 2027. gadā ir 362 miljoni.

“Mēs zinām mūsu pensiju pārvaldes attīstības tempu un mums ir pieredze klientu uzrunāšanā ar inovatīvu, augstākas vērtības piedāvājumu. Mēs plānojam ātru ienākšanu tirgū, kas nodrošinās izaugsmes rezultātus jau agrīnā bankas darbības stadijā, kas, savukārt, palīdzēs mums nodrošināt vērtību mūsu akcionāriem,” turpina V. Siksnis.

“Mēs būvējam Indexo Banku uz mūsu veiksmīgās pensiju pārvaldības darbības pamata. Kopš mūsu sākotnējā akciju piedāvājuma (IPO), kas norisinājās 2022. gada jūlijā, esam papildus piesaistījuši 320 miljonus eiro pensiju plānu pārvaldē, bet klientu skaitu palielinājuši par 42 tūkstošiem. Šobrīd 124 tūkstoši klientu mums uzticas ar vairāk nekā 840 miljoniem savu pensijas uzkrājumu, padarot mūs par trešo lielāko pensiju 2. līmeņa pārvaldītāju Latvijā pēc aktīviem pārvaldībā. Turklāt pensiju pārvaldes darbība ir pelnoša. Šis ir fundamentāli svarīgs stūrakmens nākotnes bankas attīstībai, jo mūsu akcionāri vienlaicīgi ir un būs akcionāri gan pensiju pārvaldes uzņēmumā, gan bankā, kas ir pensiju pārvaldes sabiedrības meitas uzņēmums,” saka Henriks Karmo, Indexo valdes loceklis un viens no dibinātājiem.

Bankas (kredītiestādes) licences saņemšanai nepieciešama Eiropas Centrālās bankas piekrišana. Akciju emisijai ir nepieciešama emisijas prospekta apstiprināšana Latvijas Bankā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Lēmums par licences izsniegšanu Indexo bankai varētu būt gaidāms līdz decembra vidum

Db.lv, 12.10.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lēmums par licences izsniegšanu jaundibinātajai "Indexo bankai" varētu būt gaidāms līdz šā gada 13.decembrim, teikts bankas dibinātājas, ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "Indexo" paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".

"Indexo" ir saņēmusi Latvijas Bankas vēstuli, kurā norādīts, ka Latvijas Banka un Eiropas Centrālā banka (ECB) atzīst, ka iesniegtie dokumenti ir pilnīgi un Latvijas Banka sāk vērtēšanas procesu.

Vienlaikus Latvijas Banka vēstulē norāda, ka gaidāmais iesnieguma izskatīšanas gala termiņš ir šā gada 13.decembris, ja vien netiek pieprasīta jauna informācija. Latvijas Banka arī piebilst, ka dokumentu vērtēšanas procesā gan Latvijas Bankai, gan ECB var rasties precizējoši jautājumi par dokumentu saturu.

"Jaunā "Indexo banka" ir gandrīz gatava. Gada laikā esam paveikušu nozīmīgu darbu, proti, esam gan izveidojuši profesionāļu komandu, gan izstrādājuši nepieciešamās politikas un procesus, gan izstrādājuši bankas produktu piedāvājumu. Tāpat esam ieviesuši jaunās bankas tehnoloģisko nodrošinājumu un, piemēram, šobrīd jau pārbaudes režīmā ar "spēļu naudu" testējam bankas mobilo aplikāciju," min "Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no kompānijas dibinātājiem Valdis Siksnis.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS IDX1R, IPAS "Indexo" meitas uzņēmums, kas nākotnē, pēc bankas licences saņemšanas, kļūs par "Indexo" banku, Komercreģistrā ir iesniedzis lūgumu reģistrēt AS IDX1R valdi un padomi jaunā sastāvā.

Izmaiņas paredz, ka par uzņēmuma un nākotnes "Indexo" bankas valdes priekšsēdētāju kļūs Valdis Siksnis. Savukārt, par padomes priekšsēdētāju ievēlēts Valdis Vancovičs.

Tāpat jaunveidojamās "Indexo" bankas valdes locekļi būs Tīna Kukka, kura šobrīd ir bankas projekta licencēšanas vadītāja un vēlāk būs bankas finanšu vadītāja, Vladimirs Bolbats, kurš gādā par bankas privātpersonu pakalpojumu piedāvājuma izstrādi, Gints Ozoliņš, kura kompetence ir tehnoloģiju attīstība, Evija Sloka, kura būs bankas risku vadītāja, Ieva Margeviča, kā bankas mārketinga un komunikācijas vadītāja un Līga Katrīna Kļaviņa, kura būs bankas darbības atbilstības vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Indexo Real Estate Fund piesaista miljonu eiro no Balcia

Db.lv, 05.10.2023

“Provendi Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš (no kreisās) un "Balcia" valdes priekšsēdētājs Jānis Lucaus.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

“Provendi Asset Management” parakstījis līgumu ar apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmumu “Balcia” par viena miljona eiro investīciju piesaisti “Indexo Real Estate Fund” nekustamo īpašumu fondam.

“Balcia” investīcijas līdzās fondā jau esošo institucionālo un privāto investoru ieguldījumiem ļaus “Indexo Real Estate Fund” izskatīt aizvien ambiciozākus objektus visā Baltijā. “Indexo Real Estate Fund” šobrīd strādā pie vairākiem nekustamo īpašumu iegādes darījumiem un aktīvi izskata jaunus piedāvājumus mazumtirdzniecības, loģistikas, namīpašumu un biroju sektoros ar mērķi tuvāko sešu mēnešu laikā sasniegt portfeļa izmēru 100 miljonu eiro apmērā. Paralēli norit darbs pie fonda akciju emisijas jaunu investoru piesaistei.

“Tāda investora kā “Balcia” pievienošanās mūsu fondam apliecina vēl viena institucionāla investora uzticību mūsu izvēlētajam biznesa modelim, vīzijai un komandai. Interese par ieguldījumu iespējām “Indexo Real Estate Fund” ir liela ne tikai no vietējo, bet arī kaimiņvalstu un skandināvu investoriem. Potenciālajiem investoriem tiek piedāvāta iespēja investēt diversificētā nekustamo īpašumu portfelī, un tie atzinīgi novērtē fonda pieeju, ilgtermiņa mērķus un vīziju,” skaidro “Provendi Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā 2023. gada sākumā darbību uzsāka nekustamā īpašuma ieguldījumu fonds Indexo Real Estate Fund, kas sešu mēnešu laikā izveidojis nekustamo īpašumu portfeli un aktīvi turpina ieguldīt.

Fonds šomēnes ir parakstījis līgumu par divu Latvijā esošu tirdzniecības centru iegādi, tādējādi kopīgais fondam jau piederošo un pirkuma stadijā esošo aktīvu apjoms sasniedzis 50 milj. EUR.

Indexo Real Estate Fund šobrīd strādā pie vairākiem nozīmīgiem īpašumu iegādes darījumiem Baltijā un izskata jaunus nekustamā īpašuma piedāvājumus mazumtirdzniecības, loģistikas, namīpašumu un biroju sektoros ar mērķi tuvāko sešu mēnešu laikā sasniegt portfeļa izmēru 100 miljonu eiro apmērā. Fonda portfelī šobrīd jau ir trīs ilgtermiņa daudzdzīvokļu īres nami Rīgas centrā: Elizabetes ielā, Pulkveža Brieža ielā un Krišjāņa Valdemāra ielā, un to kopējais piedāvātais ilgtermiņa jaunu un modernu īres dzīvokļu apjoms ir 260 dzīvokļi.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pensiju pārvaldes uzņēmuma IPAS "Indexo", kas kopš pagājušā gada vidus strādā pie jaunas bankas projekta, akcionāri ārkārtas akcionāru sapulcē pārliecinoši atbalstīja kapitāla piesaisti jaunās bankas darbībai līdz 17,25 miljoniem eiro, emitējot līdz 1 150 000 jaunas akcijas ar vienas akcijas pārdošanas cenu robežās no 11 eiro par akciju līdz 15 eiro.

Tāpat "Indexo" akcionāri uzdeva uzņēmuma valdei noteikt vienas jaunās emisijas dematerializētās akcijas pārdošanas cenu minētajās cenas robežās.

“Uzkatām, ka kapitāla piesaiste ir pēdējais būtiskais solis pirms bankas licences saņemšanas, un akcionāru lēmums ir pirmais priekšnoteikums, lai to īstenotu. Esam pateicīgi par akcionāru pārliecinošo atbalstu šīs ieceres realizēšanā. "Indexo" valde vēl atsevišķi pieņems lēmumu par parakstīšanās sākumu uz minētajām jaunajām akcijām. Par parakstīšanās sākumu paziņosim pēc šīs sekundārās emisijas prospekta apstiprināšanas un prospektu plānojam iesniegt Latvijas Bankā izskatīšanai jau tuvāko dienu laikā, lai jau decembra sākumā uzraugs to varētu izskatīt un apstiprināt,” saka Valdis Siksnis, "Indexo" valdes priekšsēdētājs un viens no dibinātājiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Indexo Real Estate Fund par 25 miljoniem eiro iegādājas divus iepirkšanās centrus

Db.lv, 29.11.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

“Provendi Asset Management” pārvaldītais nekustamo īpašumu fonds “Indexo Real Estate Fund” noslēdzis līgumu ar norvēģu investoru holdingu LATPRO 2 AS par iepirkšanās centru “RIMI Gaiļezers” un “RIMI Tukums” iegādi.

Abu īpašumu iegādes kopējā darījuma summa sasniedz 25 miljonus eiro. Tukumā esošā iepirkšanās centra iegāde ir viens no pēdējo gadu lielākajiem nekustamo īpašumu darījumiem ārpus Rīgas. Darījums finansēts ar ilgtermiņa aizdevumu no BluOr Bank.

2019. gadā rekonstruētais iepirkšanās centrs Mežciemā atrodas blakus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai. Ēkā 7987m2 lielajā platībā atrodas vairāk nekā 50 nomnieku, no kuriem galvenais nomnieks ir veikals RIMI.

Tukuma centrā esošā iepirkšanās centra kopējā platība ir 4210m2 un tajā atrodas gandrīz 40 nomnieku.

“Abu iepirkšanās centru pārliecinoša priekšrocība ir to stratēģiski izdevīgās atrašanās vietas un plaši pieprasītie nomnieki, kas nodrošina stabili lielu apmeklētāju plūsmu. Iepirkšanās centrs Tukumā ir pirmais un noteikti ne pēdējais “Indexo Real Estate Fund” investīciju projekts ārpus Rīgas. Mēs esam pārliecināti par nekustamo īpašumu investīciju potenciālu Latvijas reģionos, un šobrīd mēs aktīvi izskatām arī citus piedāvājumus,” stāsta “Provendi Asset Management” valdes priekšsēdētājs Kristaps Bērziņš.

Komentāri

Pievienot komentāru