Finanses

Izsolē pārdod 80 Krājbankas bankomātus

Žanete Hāka, 24.01.2014

Jaunākais izdevums

Piektdien likvidējamās AS Latvijas Krājbankas piederošo bankomātu izsolē tika pārdoti 80 bankomāti, informē Krājbankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Piektdien bija paredzēta 131 automāta izsole. Tā bija atkārtotā izsole, kas notika ar lejupejošu soli. Izsolē bija seši pretendenti, un uzvarēja juridiska persona no Latvijas, kurai samaksa jāveic šīs dienas laikā.

Atlikušie 50 bankomāti netika izsolīti, jo bija pieteicies tikai viens pretendents. Par to, kad varētu tikt rīkota izsole atlikušajiem bankomātiem, administrators lems tuvākajā laikā.

Pagājušajā gadā tika pārdoti 88 bankomāti par vairāk nekā 70 tūkstošiem eiro. Daļa tika pārdota Latvijas, bet daļa - ārvalstu kompānijām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Pārdod Latvijas krājbankas bijušajiem valdes locekļiem Bondaram un Ovčiņņikovai piederošus īpašumus

LETA, 15.09.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izsolēs piedāvā iegādāties likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem Mārtiņam Bondaram (AP) un Svetlanai Ovčiņņikovai piederošus nekustamos īpašumus, liecina zvērināto tiesu izpildītāju paziņojumi oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Zvērināta tiesu izpildītāja Ineta Kaktiņa pirmajā izsolē pārdod Bondaram piederošo vienu ceturto domājamo daļu no nekustamā īpašuma "Tīrmeži", Ainažu pagastā, Salacgrīvas novadā. Viss nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala ar kopējo platību seši hektāri, dzīvojamās mājas un trim palīgēkām. Piedzinējs ir "Latvijas krājbanka".

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 5800 eiro. Izsoles solis - 300 eiro. Izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Izsole sāksies pirmdien, 21.septembrī, un noslēgsies 21.oktobrī plkst.13.

Savukārt zvērināts tiesu izpildītājs Mārcis Midegs izsolē piedāvā iegādāties Ovčiņņikovai piederošo nekustamo īpašumu - dzīvokļa īpašumu Nr. 55 un pie tā piederošās kopīpašuma 5820/980569 domājamās daļas no daudzdzīvokļu mājas un zemes gabala Rīgā, Lāčplēša ielā 54. Piedzinējs ir "Latvijas krājbanka".

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sarežģītā atgūšanas procesa dēļ Krājbankas un Parex kreditori naudu var gaidīt vēl gadiem un galu galā tā arī nesagaidīt.

Patlaban Latvijas krājbankas maksātnespējas procesā atgūti 170 miljoni eiro, kas ir vien aptuveni ceturtā daļa no kopējās kreditoru prasījumu summas, taču bankas maksātnespējas administrators pagaidām atturas prognozēt, cik lielu naudas summu nāksies zaudēt kreditoriem. Savukārt Parex gadījumā zaudētās summas varētu būt mērāmas vairākos simtos miljonu.

Sāk norēķinus

Neskatoties uz to, ka patlaban izsolīta puse no Krājbankas īpašumā esošajiem nekustamajiem īpašumiem, kā arī visi pieci kredītu portfeļi, kopš bankas maksātnespējas procesa sākšanas ir atgūti vien 170 miljoni eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un KPMG Baltics sniegtie dati. Kā stāsta KPMG Baltics pār- stāvis Oskars Fīrmanis, kopējais kreditoru prasījumu tiesību apjoms pret Krājbanku ir vairāk nekā 700 miljoni eiro, no kuriem lielākā daļa jeb aptuveni 470 miljoni eiro ir jāsaņem Noguldījumu garantiju fondam (NGF), un administrators jau sācis norēķinus ar fondu, līdz pērnā gada nogalei atmaksājot 193 miljonus eiro (fonds saskaņā ar likumu ir pirmais prasītājs, kas saņem līdzekļus no bankas aktīvu pārdošanas. Tālākā kreditoru prasījumu apmierināšanas kārtība ir šāda: bankas darbinieki, nodokļu maksājumi, neizpildītie maksājumi valsts un pašvaldību budžetos, valsts prasījumi par garantētajiem kredītiem, pārējie likumīgie prasījumi, procentu maksājumi kreditoriem, kreditoru prasījumi, kas pieteikušies pēc termiņa, sub- ordinētie aizdevumi un visbeidzot akcionāri). NGF saņemtā summa pārsniedz admini- stratora atgūtos līdzekļus tādēļ, ka, uzsākot maksātnespējas procesu, jau bija pieejama daļa līdzekļu, kas nebija jāatgūst, piemēram, bankas kontā Latvijas Bankā esošie līdzekļi, skaidro FKTK.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Bondaram piederošais īpašums Ainažu pagastā izsolē pārdots par 15 400 eiro

LETA, 21.10.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Likvidējamās "Latvijas krājbankas" bijušajam valdes loceklim, pašreizējam Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram (AP) piederošā viena ceturtā domājamā daļa no nekustamā īpašuma "Tīrmeži", Ainažu pagastā, Salacgrīvas novadā, izsolē pārdota par 15 400 eiro, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".

Zvērināta tiesu izpildītāja Ineta Kaktiņa pirmajā izsolē pārdeva Bondaram piederošo vienu ceturto domājamo daļu no nekustamā īpašuma "Tīrmeži", Ainažu pagastā, Salacgrīvas novadā. Viss nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala ar kopējo platību seši hektāri, dzīvojamās mājas un trim palīgēkām. Piedzinējs ir "Latvijas krājbanka".

Nekustamā īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 5800 eiro. Izsoles solis bija 300 eiro. Izsoles cena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Izsole noslēdzās 21.oktobrī plkst.13.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2017.gada jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem "Latvijas krājbankas" bijušajiem valdes locekļiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Likvidējamās AS Latvijas Krājbanka (Krājbankas) administrators ir pārdevis aptuveni 400 nekustamo īpašumu, bet vēl ap 40 palikuši nepārdoti, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāve zvērināta advokāte Una Petrauska.

Viņa atzina, ka starp vēl nepārdotajiem īpašumiem vienīgais tiešām vērtīgais īpašums ir kāda villa Jūrmalā, taču tai ir policijas nodrošinājums, jo atzīts, ka īpašums ir ar noziedzīgu nodarījumu saistīta manta. Pārējie vēl pārdodamie nekustamie īpašumi droši vien nonāks otrajā un trešajā izsolē, prognozēja KPMG Baltics pārstāve. Viņa uzsvēra, ka tie īpašumi, kas bija viegli pārdodami, ir jau veiksmīgi pārdoti. Tagad palikuši sarežģīti gadījumi.

Novērots, ka pirmajās izsolēs nepērk labos īpašumus ar labajiem vērtējumiem. Taču Krājbanka nav vienīgā kredītiestāde, kurai ir sliktie kredīti un kas tirgo īpašumus, tādējādi tirgū piedāvājums ir liels, skaidroja Petrauska.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics un bankas Snoras administrators Neils Hanters Kūpers izsolē pārdos Latvijas Krājbankas meitas kompānijai SIA Atlantijas Biroji piederošās prasījumu tiesības pret AS Air Baltic Corporation, informē KPMG pārstāvji.

Prasījumu tiesību nominālvērtība ir 51,68 miljoni latu, un tā ir arī izsoles sākumcena. Līdzekļi no prasījumu tiesību pārdošanas ļautu veiksmīgi turpināt uzsākto norēķināšanos ar bankas kreditoriem, norāda administrators.

Izsole notiks 4. novembrī plkst. 11 Ganību dambī 17A. Pretendentiem līdz izsoles dienai ir jāieskaita Latvijas Krājbankas norādītajā kontā pirkuma nodrošinājums 1 milj. latu apmērā.

Latvijas Krājbanka un banka Snoras aizdeva bijušajam Air Baltic Corporation (ABC) akcionāram Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) vairākus desmitus miljonu latu, savukārt BAS ir aizdevusi un investējusi līdzekļus ABC. Ņemot vērā, ka BAS nepildīja savas saistības pret bankām (saistības vairāk nekā 65,5 milj.eiro apmērā), Latvijas Krājbanka un banka Snoras realizēja komercķīlu, kas bija vienīgais nodrošinājums šiem aizdevumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Atrasts bijušā Latvijas Krājbankas centrālā biroja pircējs; darījums noslēgsies augustā

LETA, 17.07.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies likvidējamās AS Latvijas Krājbanka bijušās centrālās ēkas Rīgā, Jāņa Daliņa ielā 15, pirmā brīvās pārdošanas kārta, kuras laikā atrasts ēkas pircējs.

Pirmajā bijušā Latvijas Krājbankas centrālā biroja brīvās pārdošanas kārtā, ko organizēja nekustamo īpašumu konsultāciju kompānija Colliers International, tika saņemti deviņi piedāvājumi. Šis nekustamais īpašums pieder Latvijas Krājbankas mātesbankai likvidējamai Lietuvas bankai Snoras. Snoras maksātnespējas administrators ir akceptējis augstāko saņemto piedāvājumu, un uzvarējušais dalībnieks jau ir iemaksājis drošības naudu.

Pārdošanas cena tiks publiskota pēc pārdošanas darījuma noslēgšanās, informē Colliers International. Patlaban netiek atklāts, kas iegādājies īpašumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Izsolēs pārdod 21 Krājbankā ieķīlātu nekustamo īpašumu

Žanete Hāka, 21.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ notikušajās likvidējamās AS Latvijas Krājbanka izsolēs pārdots 21 nekustamais īpašums, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Kopumā notika 26 izsoles, taču pieciem īpašumiem jauns īpašnieks netika atrasts.

Notikušajās izsolēs tika iegūti līdzekļi aptuveni 255 tūkstošu eiro apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka atvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics turpina norēķināties ar bankas kreditoriem, un janvārī pārskaitījis Noguldījumu garantiju fondam (NGF) vēl 15 miljonus eiro.

Kopumā NGF, kas ir bankas lielākais kreditors, pārskaitīti jau gandrīz 193 miljonus eiro.

Noguldījumu garantiju fonds ir lielākais Latvijas Krājbankas kreditors. Sākotnējās bankas saistības pret NGF bija aptuveni 478 miljoni eiro, kas tagad sarukušas līdz 285 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēs ietirgo vairāk nekā 345 tūkstošus eiro

Žanete Hāka, 26.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgušās likvidējamajā AS Latvijas Krājbanka ieķīlāto nekustamo īpašumu izsoles, un lielāko daļu no piedāvātajiem īpašumiem izdevās pārdot, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Kopumā bija paredzētas 19 izsoles, un no tām veiksmīgas bija 14.

Rezultātā izsolēs atgūti līdzekļi vairāk nekā 345 tūkstošu eiro apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka Latvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics turpina norēķināties ar bankas kreditoriem, un janvārī pārskaitījis Noguldījumu garantiju fondam (NGF) vēl 15 miljonus eiro.

Kopumā NGF, kas ir bankas lielākais kreditors,pārskaitīti jau gandrīz 193 miljoni eiro.

Noguldījumu garantiju fonds ir lielākais Latvijas Krājbankas kreditors. Sākotnējās bankas saistības pret NGF bija aptuveni 478 miljoni eiro, kas tagad sarukušas līdz 285 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Nenotiek Atlantijas biroji prasījumu tiesību izsole pret AS Air Baltic Corporation

Žanete Hāka, 04.11.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Atlantijas biroji prasījumu tiesību izsole pret AS Air Baltic Corporation pirmdien nenotika, jo neviens nebija iemaksājis prasīto nodrošinājumu 1 milj. latu apmērā, informē AS Latvijas Krājbanka maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Uz izsoli gan ieradās kompānijas Eurobalt Junipro pārstāvji, kas vēlējās piedalīties izsolē bez prasītā nodrošinājuma iemaksas, kas ir pretēji izsoles noteikumiem.

Šādā veidā Eurobalt Junipro, kura jau iepriekš bija mēģinājuši ierosināt Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) maksātnespēju uz apstrīdētu prasījumu pamata, centās panākt sev izdevīgu risinājumu, pārkāpjot izsoles noteikumus.

Par tālāko lietas risinājumu administrators lems tuvākajā laikā, informē KPMG.

Prasījumu tiesību nominālvērtība ir 51,68 miljoni latu, un tā ir arī izsoles sākumcena. Līdzekļi no prasījumu tiesību pārdošanas ļautu veiksmīgi turpināt uzsākto norēķināšanos ar bankas kreditoriem, norāda administrators.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis: FKTK pilnvarnieku laikā no Krājbankas aizplūda 41,7 miljoni

Māris Ķirsons, 04.03.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ir bažas, ka FKTK nozīmēto pilnvarnieku «darba laikā» no Krājbankas tika veikts 1041 maksājums par 41,7 milj. latu. Bez jebkādas izsoles par 224 tūkstošiem latu Satiksmes ministrijai pārdeva vienu no bankas būtiskākajām komercķīlām – 46% airBaltic akciju, faktiski samazinot aktīvus un padarot bankas sanāciju neiespējamu.

Tā intervijā Dienas Biznesam pauda Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš (Saskaņas Centrs) un Latvijas Krājbankas kraha parlamentārās izmeklēšanas komisijas loceklis.

«Diemžēl šīs parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbība pierāda kārtējo paradoksu. Proti, ievēlētiem tautas priekšstāvjiem, aizbildinoties ar slepenību, netika sniegta visa informācija un skaidrojumi par daudziem dīvainiem notikumiem ar Latvijas Krājbankas uzraudzību, krahu, FKTK iecelto pilnvarnieku rīcību attiecībā uz pārskaitījumiem. Protams, komisijas rīcībā bija publiski nepieejami materiāli, taču arī tie dod pamatu apšaubīt valsts amatpersonu rīcību atbilstoši tiesiskuma principiem,» intervijā pauda A. Elksniņš.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Izsolē izdodas pārdot Krājbankas nekustamos īpašumus un gleznas

Žanete Hāka, 13.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdien likvidējamās AS Latvijas Krājbanka īpašumu izsolēs izdevās pārdot četrus nekustamos īpašumus, bet par vienu īpašumu Liepājā nebija pircēju intereses, stāsta bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Tāpat arī atkārtotā izsolē tika pārdotas 36 gleznas.

Kopumā no izsolēm iegūti līdzekļi vairāk nekā 43 tūkstošu eiro apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka Krājbankas saistības augusta beigās bija 558,03 miljoni eiro. No tām 247,187 miljoni eiro ir Noguldījumu garantiju fonda pieteiktais kreditoru prasījums par izmaksām noguldītājiem, 263,2 miljoni eiro - citi pieteiktie kreditoru prasījumi.

Bankas pašu kapitāls augusta beigās bija negatīvs - mīnus 493,744 miljoni eiro.

Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt Latvijas Krājbankas bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija KPMG Baltics -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien veiksmīgi notikušas visas sešas atkārtoti organizētās izsoles, kurās tika pārdoti likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošie īpašumi Latvijas reģionos.

Kopumā no izsolēm tika atgūti vairāk nekā 170 tūkstoši eiro, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Db.lv jau rakstīja, ka Krājbankas saistības augusta beigās bija 558,03 miljoni eiro. No tām 247,187 miljoni eiro ir Noguldījumu garantiju fonda pieteiktais kreditoru prasījums par izmaksām noguldītājiem, 263,2 miljoni eiro - citi pieteiktie kreditoru prasījumi.

Bankas pašu kapitāls augusta beigās bija negatīvs - mīnus 493,744 miljoni eiro.

Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt Latvijas Krājbankas bankrotu. Bankrotu lūdza sākt tās administrators - revīzijas kompānija KPMG Baltics -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav realizējams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tuvāko mēnešu laikā plānotas BAB bankas Snoras piederošo īpašumu Rīgā izsoles, informē starptautiskais nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Colliers International.

Pirmā tiks nosolīta bijusī Krājbankas centrālā ēka Skanstes ielā, tad sekos Doma laukumā esošā vēsturiskā ēka Pils ielā 23.

Bijušās Krājbankas centrālās ēkas, kas atrodas Jāņa Daliņa ielā 15, mutiskā izsole notiks 28.aprīlī, Kr. Valdemāra ielā 21. Izsoles sākumcena ir 11,5 miljoni eiro.

Colliers International vadītājs Latvijā Deniss Kairāns norāda, ka ēka var būt interesanta gan investoriem, kas vēlāk plāno ēku iznomāt dažādiem nomniekiem, gan arī iestādēm, kuras meklē telpas, lai iegādātos savām biznesa vajadzībām. Lai turpinātu izmantot šo ēku biroju vajadzībām, būs vajadzīgas nelielas investīcijas, bet vidējais nomas maksu līmenis šādiem birojiem var sasniegt 12-14 eiro/kv.m/mēnesī.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Šonedēļ plāno izsolīt 33,33% North Hub Services kapitāldaļu

LETA, 19.10.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 23.oktobrī, plānota likvidējamās AS Latvijas Krājbanka meitasuzņēmumiem piederošo 33,33% lidostas virszemes pakalpojumu sniedzēja uzņēmuma SIA North Hub Services kapitāldaļu izsole.

Iepriekš izsole bija plānota oktobra sākumā, taču toreiz tā tika atcelta, jo bija nepieciešams noskaidrot un precizēt papildus iegūto informāciju, aģentūru LETA iepriekš informēja Latvijas Krājbankas administratora SIA KPMG Baltics sabiedrisko attiecību pārstāvis Oskars Fīrmanis. Interesi par kapitāldaļu izsoli bija izrādījuši divi dalībnieki.

Privātā izsolē tiks pārdotas bankas meitasuzņēmumiem SIA Atlantijas biroji un SIA Baltijas aviācijas sistēmas piederošās 7038 North Hub Services daļas, kas veido 33,33% no North Hub Services pamatkapitāla. Daļu izsoles sākumcena ir 280 000 eiro.

Izsole notiks 23.oktobrī plkst.11 Rīgā, Ganību dambī 17A. Pretendentiem līdz izsoles dienai jāieskaita pirkuma nodrošinājums 28 000 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Krājbankas prasījumu izsole pret AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca (RVR) trešdien nenotika, jo neviens no

potenciālajiem dalībniekiem nebija iemaksājis prasīto nodrošinājumu, informē Krājbankas maksātnespējas administratora pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Viņš uzsvēra, ka pirms izsoles par RVR interesējās vairāki interesenti. Tagad administrators lems, kā rīkoties tālāk - varianti ir vairāki, bet par konkrētu risinājumu tiks lemts nedaudz vēlāk, norāda KPMG pārstāvis.

Db.lv jau rakstīja, ka kredītlīnijas un aizdevumu līgumu kopējā summa ir 9,6 miljoni latu, savukārt prasījuma tiesību novērtējums un izsoles sākumcena bija 7,88 miljoni latu.

RVR sarunas ar Krājbanka administratoru KPMG Baltics par RVR izsniegtā kredīta pārfinansēšanu pagaidām nav devušas rezultātus, iepriekš informēja uzņēmuma pārstāvji.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmās divas izsoles nav vainagojušās ar bijušās likvidējamās AS Latvijas Krājbanka ēkas, kas atrodas Jāņa Daliņa ielā 15, pārdošanu, līdz ar to process turpinās brīvās pārdošanas formā, informē Colliers International pārstāvji.

Investori, kas ir ieinteresēti bijušās Krājbankas centrālās ēkas iegādē, tagad varēs piedalīties brīvās pārdošanas procesā un iesniegt savus cenu piedāvājumus, kas tiks izvērtēti saskaņā ar augstāko cenu eiro valūtā.

Cenu piedāvājumus iespējams iesniegt sākot no šā gada 27. maija līdz 10.jūlijam. Visi piedāvājumi tiks nosūtīt uz izskatīšanu 11.jūlijā.

Db.lv jau rakstīja, ka šis ir lielākais un visdārgākais nekustamais īpašums, kas pieder Snoras grupai Latvijā, norāda Snoras maksātnespējas administrators Neils Kūpers, piebilstot, ka tās pārdošana ļaus kreditoriem atdot ievērojamu naudas apjomu.

Izsoli rīko nekustamā īpašuma kompānija Colliers International Latvia, kas izsolīs arī otru Snoras īpašumu, kas atrodas Rīgā, Pils ielā 23. Šīs ēkas izsole notiks 2. jūnijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēs ietirgoti vairāk nekā 255 tūkstoši latu

Žanete Hāka, 27.12.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Decembrī notikušas 23 likvidējamās AS Latvijas Krājbanka nekustamo īpašumu izsoles, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

No 23 izsolēm 15 bija veiksmīgas, un kopumā tika iegūti līdzekļi vairāk nekā 255 tūkstošu latu vērtībā.

Tāpat decembrī notika arī trīs Latvijas Krājbankas meitas kompāniju īpašumu izsoles. No tām viena bija veiksmīga, un, pārdodot SIA LKB Rīgas īpašumi, tika iegūti vairāk nekā 188 tūkstoši latu.

Db.lv jau rakstīja, ka kopumā ir atgūti aptuveni 90 miljoni latu. Noguldījuma Garantiju fondam ir pārskaitīti 125 miljoni lati.

Bankas rīcībā vēl ir dažādi aktīvi, tai skaitā aptuveni 300 nekustamie īpašumi un cita manta.

Neskatoties uz Krājbankas kredītportfeļu pārdošanu, bankas bankrota procedūra turpinās.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Februārī plānots sākt Rīgas Vagonbūves rūpnīcas (RVR) mantas izsoli pa daļām, ziņoja telekompānija LNT.

RVR, ieķīlājot mantu, no šobrīd likvidējamās a/s Latvijas Krājbanka aizņēmās vairāk nekā 10 miljonus eiro. Oktobrī plānotā Latvijas Krājbankas prasījuma tiesību pret RVR izsole nenotika, jo interesenti nebija iemaksājuši noteikto nodrošinājumu, tādēļ nolemts pa daļām sākt pārdot RVR mantu.

Pirmā izsole paredzēta 17. februārī, kad iecerēts pārdot 49% vagonu remonta centra Zasulauks akciju. Šajā centrā tika remontēti pasažieru vilcieni.

Administratori uzskata, ka Zasulauks nav tieši saistīts ar RVR darbību un šo akciju pārdošana neietekmēs pašu ražošanas uzņēmumu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

No Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēm atgūst nepilnu pusmiljonu

Žanete Hāka, 02.09.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pagājušajā nedēļā no 35 likvidējamās AS Latvijas Krājbanka plānotajām izsolēm veiksmīgi noritēja 32, stāsta bankas maksātnespējas administratora pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Izsolēs netika pārdoti nekustamie īpašumi Liepājā un Daugavpilī.

Lielākā daļa no organizētajām izsolēm bija atkārtotās nekustamo īpašumu izsoles Latvijas reģionos.

Kopumā pagājušās nedēļas izsolēs tika atgūti līdzekļi nepilnu 500 tūkstošu eiro apmērā.

Db.lv jau rakstīja, ka Krājbankas administrators KPMG Baltics turpina norēķināšanos ar bankas lielāko kreditoru Noguldījumu garantiju fondu (NGF), pārskaitot tam vēl 10 miljonus eiro, informē KPMG pārstāvis Oskars Fīrmanis. Šī gada laikā administrators NGF ir pārskaitījis 45 miljonus eiro, bet kopumā tam ir pārskaitīti jau aptuveni 223 miljoni eiro.

Sākotnējās bankas saistības pret NGF bija aptuveni 470 miljoni eiro, kas nepilnu divu gadu laikā ir pakāpeniski sarukušas līdz 247 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Krājbankas administratoram otrā uzvara cīņā par ārvalstu bankās iestrēgušiem 100 miljoniem latu

Žanete Hāka, 15.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics uzvarējis pirmajā tiesas instancē Krievijā, kur cīnās par bankai piederošajiem naudas līdzekļiem vairāku desmitu miljonu latu apmērā, kas iestrēguši Investbank kontos.

Kā informē KPMG pārstāvis Oskars Fīrmanis, šī ir jau otrā uzvara cīņā par vairāk nekā 100 miljoniem latu, kas iestrēguši ārvalstu banku korkontos, jo pavasarī administrators arī uzvarēja pirmajā tiesas instancē Ukrainā, kur arī norit cīņa ar Conversbank par vairāku miljonu latu atgūšanu.

«Cīņa par naudas atgūšanu ir ļoti smaga un sarežģīta. Mēs soli pa solim virzāmies uz priekšu, lai šos līdzekļus atgūtu un varētu norēķināties ar bankas kreditoriem. Pašlaik gan ir grūti prognozēt, kad tiesvedības varētu beigties, jo puses izmanto visas iespējamās metodes, lai kavētu naudas atdošanu Latvijas Krājbankai un tās kreditoriem,» skaidro administratora KPMG Baltics pārstāve advokāte Una Petrauska.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Par vairāk nekā 4000 eiro izsola Krājbankai piederošas G. Bindes fotogrāfijas

Žanete Hāka, 19.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmdien izsolē par vairāk nekā 4000 eiro pārdotas likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošās fotogrāfa Gunāra Bindes fotogrāfijas, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Izsolē kā lietu kopība tika pārdota 51 fotogrāfija. Kustamās mantas lietu kopības novērtējums un izsoles sākumcena bija 3995 eiro.

Db.lv jau rakstīja, ka Latvijas Krājbankas administrators KPMG Baltics turpina norēķināties ar bankas kreditoriem, un janvārī pārskaitījis Noguldījumu garantiju fondam (NGF) vēl 15 miljonus eiro.

Kopumā NGF, kas ir bankas lielākais kreditors,pārskaitīti jau gandrīz 193 miljoni eiro.

Noguldījumu garantiju fonds ir lielākais Latvijas Krājbankas kreditors. Sākotnējās bankas saistības pret NGF bija aptuveni 478 miljoni eiro, kas tagad sarukušas līdz 285 miljoniem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Izsolīs Rīgas Vagonbūves rūpnīcas akcijas

Žanete Hāka, 29.04.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Maijā tiks izsolītas likvidējamajā AS Latvijas Krājbanka ieķīlātās 100% AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca (RVR) akcijas, liecina paziņojums laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Tāpat tiks izsolītas Krājbankai piederošās prasījuma tiesības pret RVR 14,1 miljona eiro apmērā.

Kustamās mantas lietu kopības izsoles sākumcena ir 4,5 miljoni eiro.

Izsole notiks 15. maijā.

Db.lv jau rakstīja, ka februārī sākta RVR mantas izsole pa daļām.

RVR, ieķīlājot mantu, no šobrīd likvidējamās a/s Latvijas Krājbanka aizņēmās vairāk nekā 10 miljonus eiro. Pērn oktobrī plānotā Latvijas Krājbankas prasījuma tiesību pret RVR izsole nenotika, jo interesenti nebija iemaksājuši noteikto nodrošinājumu, tādēļ nolemts pa daļām sākt pārdot RVR mantu.

Februāra vidū tika izsludināta RVR piederošo 49% VRC Zasulauks akciju izsole, taču tā nenotika, jo nebija pieteicies neviens pretendents. Pēc informācijas paziņošanas par šo izsoli bija interese no vairākiem pretendentiem, tai skaitā Latvijā strādājošajām kompānijām.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Krājbankas izsolēs ietirgo 52 tūkstošus latu

Žanete Hāka, 12.09.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien likvidējamās AS Latvijas Krājbankas nekustamo īpašumu izsolēs ietirgoti 52 tūkstoši latu, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Izsolēs tika piedāvāti septiņi bankai piederošie īpašumi, no kuriem četri tika pārdoti. Izsolē izdevās pārdot īpašumu Rīgā, Dammes ielā 30, kura sākumcena bija 13,3 tūkstoši latu, īpašumu Cēsīs, Ainavu ielā ar sākumcenu 17 tūkstoši latu, kā arī nekustamos īpašumus Priekules un Engures novados, kuru sākumcena bija attiecīgi 6,8 tūkstoši un 2,5 tūkstoši latu.

O. Fīrmanis informē, ka kopš bankas maksātnespējas sākuma atgūti līdzekļi aptuveni 80 miljonu latu apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Papildināta - Rīgas Vagonbūves rūpnīcas akcijas iegādājies East-West Industrial Group

Žanete Hāka, 15.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ceturtdien veiksmīgi notikusi likvidējamajā AS Latvijas Krājbanka ieķīlāto 100% AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca (RVR) akciju un prasījumu tiesību izsole, informē bankas maksātnespējas administratora KPMG pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Krājbankai piederošās prasījuma tiesības pret AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca un 100% AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca akcijas iegādājusies SIA East-West Industrial Group, informē uzņēmums.

Akcijas iegādātas ar mērķi uz AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca bāzes izveidot mašīnbūves klasteru transporta mašīnbūves un smagās mašīnbūves augstas pievienotās vērtības produktu ražošanai.

SIA East-West Industrial Group ir izveidota (reģistrēta 2014.gada 8.maijā) kopīgi sadarbojoties trim dalībniekiem ar mērķi iegādāties AS Rīgas Vagonbūves rūpnīca.

Uzņēmumā apvienojusies Krievijas privātā kapitāla uzņēmumu grupas, kuras sastāvā ietilpst viens no vadošajiem smagās mašīnbūves holdingiem PTPA, kura pamata darbība ir saistīta ar cauruļvadu infrastruktūras elementu ražošanu, saldēšanas iekārtu ražošanu u.c. ar ražošanas uzņēmumiem Krievijā un ES valstīs, kuru pārstāv Krievijas pilsonis Igors Sušencovs, Latvijā reģistrēts investīciju uzņēmums SIA CBLM un Latvijas pilsonis Aleksandrs Brandavs, kura uzņēmējdarbība ir saistīta ar pasažieru pārvadājumiem. A. Brandavs ir SIA Rīgas Karte vadītājs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Decembrī notiks likvidējamās AS Latvijas Krājbanka kustamās mantas izsole, liecina paziņojums laikrakstā Latvijas Vēstnesis.

Viena kustamās mantas lietu kopība sastāv no biroja mēbelēm, biroja tehnikas un cita biroja aprīkojuma, kopā 223 vienībām, kas atrodas Smilšu ielā 7, Rīgā. Kustamās mantas lietu kopības novērtējums un izsoles sākumcena ir 15,58 tūkstoši latu.

Tāpat tiks piedāvāta kustamās mantas lietu kopība, kas sastāv no biroja un kasiera darbavietu mēbelēm un cita biroja aprīkojuma, kopā 15 vienībām, kas atrodas A.Deglava ielā 120, Rīgā. Izsoles sākumcena ir 5100 latu.

Izsole notiks 13. decembrī.

Krājbankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis iepriekš informēja, ka kopš bankas maksātnespējas sākuma atgūti līdzekļi aptuveni 80 miljonu latu apjomā.

Komentāri

Pievienot komentāru